Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Makovnjacha »

Malo sam u dilemi, pa mi treba vaše stručno mišljenje.

Da li je po vama realističnija SF priča sa snjegovićima ili orcima u glavnoj ulozi? - priča se odvija na Zemlji, znači ista radnja u obje verzije priče, ali su zamijenjene glavne uloge.

Pod realističnijom mislim na ono što je vjerojatnije da bi se moglo ostvariti/odigrati na našem malom planetu.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Milena »

Snjegovići. Nema dileme. Orci su a) isfurani, b) nisu "naši", c) spadaju u mitologiju i d) ružniji su. Plus što, ako tražiš realističnost, snjegovići dokazano postoje.
Naravno, ako pod "SF" misliš science fiction a ne spekulativna fantastika, moraš još pronaći i uvjerljivi mehanizam za to da snjegovići učine bilo što osim što stoje na snijegu...

Sad m najviše zanima zaplet u kojem je svejedno jesu li snjegovići ili orci. Zvuči zanimljivo!
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Sandman »

moram priznat da su i meni snjegovići puno privlačniji, orci su već isfurani
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Nazir »

A da ih iskombiniras? Krvolocni snjegovici sa sjekirama i dvostrukim redovima ugljenastih zuba? :zubo:
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Krvoje »

Image
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by ratchet »

Ja se bojim snjegovića. Stalno te gledaju tim tamnim očima i samo nepomično i prijeteći stoje. A tek kad se krenu otapati, pa te onako optužujući, lagano kapucajući po dvorištu, promatraju, vidiš da snuju neku osvetu. I ona napola trula mrkva što im strši posred lica. Brrrrrrr.

Orke ne poznajem. Nikad ih nisam sreo. Ali po onome što sam čuo ne razlikuju se mnogo od domaćih skinheadsa.
Last edited by ratchet on 23 Jan 2009, 13:07, edited 2 times in total.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by ratchet »

Ali požuri dok zima ne prođe. :P
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Makovnjacha »

Pa to i ja velim- definitivno snjegovići, ali moj dečko tvrdi da su orci realističniji jer kao snjegovići nemaju noge, pa je čudno kak mogu hodati, i njemu više smisla imaju orci koji ipak imaju noge i ruke i pričaju i tak to... :scratch:

Al ono, snjegoviće viđam svaku zimu, a ne sjećam se kad sam zadnji put vidla kojeg Orka, pa mi se snjegovići čine boljom opcijom.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Belzebubbles »

Snjegovići lebde iznad tla pokretani nekim neobičnim i nikada zapravo objašnjenim psihičkim valovima.

A govore čisto telepatski. Projeciraju riječi, slike i youtube linkove izravno u mozak nesretnog subjekta koji im se nađe na putu.

S time da se totalno ograđuju od svih eskapada koje je izveo Arnold Švarceneger glumeći u toliko nesretnom Betmenu.

Orkovi su klišej.

Bjež od tog.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Rekni ti njemu da ni zmije nemaju noge a iđu! :D

Ja bih osobno isto stavio snjegoviće jer su mi oni strašniji, ali sve ovisi o fabuli. A ako hoćeš zadovoljit i dečka i sebe (sad se mogu okladiti u sto eura da devedeset posto vas ima potpuno pogrešnu predožbu šta ću napisati u nastavku rečenice!!! :P ), napravi da se orci maskiraju u snjegoviće i onda rade šta već trebaju raditi. Pa usput imaš i objašnjenje kako to da se snjegovići kreću. :kava:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Makovnjacha »

Belzebubbles wrote:Snjegovići lebde iznad tla pokretani nekim neobičnim i nikada zapravo objašnjenim psihičkim valovima.

A govore čisto telepatski. Projeciraju riječi, slike i youtube linkove izravno u mozak nesretnog subjekta koji im se nađe na putu.

S time da se totalno ograđuju od svih eskapada koje je izveo Arnold Švarceneger glumeći u toliko nesretnom Betmenu.
:D:
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by Makovnjacha »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Rekni ti njemu da ni zmije nemaju noge a iđu! :D

Ja bih osobno isto stavio snjegoviće jer su mi oni strašniji, ali sve ovisi o fabuli. A ako hoćeš zadovoljit i dečka i sebe (sad se mogu okladiti u sto eura da devedeset posto vas ima potpuno pogrešnu predožbu šta ću napisati u nastavku rečenice!!! :P ), napravi da se orci maskiraju u snjegoviće i onda rade šta već trebaju raditi. Pa usput imaš i objašnjenje kako to da se snjegovići kreću. :kava:
dobra :lol2: definitivno ovo nisam očekivala
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by MadDog »

Zašto dilema, pa općenito je poznato kako se orci u zimskom periodu učahuruju u snjegoviće... :zubo:

Zar se nitko ne sjeća jedne priče iz Siriusa sa maticama, vješalicama (aufengerima, afingerima, whatever) i biciklima?
Gdje su matice nešto kao gusjenice, vješalice slijedeći stupanj, poput leptirove čahure, a najzad se organizmi razviju u bicikle.

Od te priče nadalje, bicikl dobro vežem, vješalice opterećujem, a matice našarafljujem, dok me komisija za oslobođenje biciklominida drži na crnoj listi kao najobičnijeg robovlasnika i izrabljivača! :lol:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Dilema ili u kakvom mi to svijetu živimo?

Unread post by niniane »

Podsjetili ste me na jedan grozomoran film u kojem se lik pretvori u snjegovića i onda svašta izvodi kao snjegović... brrr, prestrašno...

Meni su snjegovići zapravo vrlo freakc, pod pretpostavkom da mirno stoje u dvorištima i na livadama i u parkovima i samo čekaju da padne noć pa da dobiju priliku napraviti neko sranje... zapravo bih ih se dosta bojala da ih vidim da se kreću.
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply