što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by niniane »

buco wrote:Ovo o istrakonu i plećku nebih komentirao. Stvarno ste se spustili ispod svake razine. Čudno da ste admini i moderatori?!
Corwin, Samsuilunv i Ratchet nisu ni modovi ni admini. Upozoreni su da se vrate na temu - pa hajmo se svi vratiti na temu ovdje, u suprotnom će se početi brisati offtopic postovi.
... characters, personalities, stories and larps...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

Ja se sramim što sam čitao bucine postove.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by uglib »

Taman sam se htjela žaliti na topofičarenje i zašto se stalo s ispovijedima. Zar više nema hrabrih ili su svi ostali bez grijeha?
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Milena »

Evo, ovako: svojedobno, dok sam hodala po mainstream književnim festivalima, posebno sam za tu svrhu kupovala vampire romance, uz samo jedan kriterij: da imaju totalno, ali totalno grozomorne omote, koji obavezno uključuju reljefna metalik slova (srebrna, zlatna, plava ili crvena), neodoljivog vampira(TM) dugačke crne kose koja se vijori na vjetriću što ćarlija mio, i komada s dubokim izrezom.

Sramotni dio: većina tih i takvih knjiga mi je zapravo beskonačno zabavna. :P
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Xaotix »

Sjećam se nekog AD&D ripoff romana koji se povlačio po policama. Neko ga je ostavio kod mene, ja ga ostavio kod nekog trećeg.
Totalno predvidljivo, kilavo napisano, likovi generički i prepisani iz Player's Handbooka (cak su neki imali ista imena!). Par stranica pred kraj je bilo istrgnuto, ali to uopće nisam primjetio. Vjerojatno bi mi došlo na isto i da sam čitao samo neparne stranice. Znam samo da je bilo super za čitanje u autobusu na putu za more. :D

Nemam pojma kako se zvao, ako se dobro sjećam korica, imale su nekog zmaja i tetu u chainmail bikiniju. Čovjek kod kojeg sam ga ostavio poriče da je ta knjiga ikad bila kod njega.

Ostalih stvari kojih se sramim sam čitoa po službenoj dužnosti, za lektiru, ali one mi se nisu svidjele, pa ne ulaze u popis. Ni njih se ne sjećam :lol:

@Buco:
Apropos Plečka, riječ je o njegovom nezaboravnom predavanju na Istrakonu 2008... :lol: Što se tamo zapravo događalo je zapisano na nekoliko foruma i blogova.
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam par puta pročitao neke priče u Mojoj tajni ili Ispovijedi ili čemu već. I sad ozbiljno razmišljam da i sam smišljam takve dogodovštine i šaljem im pod raznim pseudonimima. Žene koje čitaju takvo štivo bi se otkidale na količinu patetike koju sam im spreman dati, a ja bih nešto ušićario i svi sretni i zadovoljni. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Dagi »

Dan Abnett, First and Only (Warhammer 40,000: Gaunt's Ghosts).

Potajno uživao čitajući. No, sad kad sam probavio ponešto military SF-a u izdanju Baena :scratch: , First and Only mi se pogotovu čini pristojnim djelcem, pa makar doslovce bila franšiza od franšize.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

Xaotix wrote:Sjećam se nekog AD&D ripoff romana koji se povlačio po policama. Neko ga je ostavio kod mene, ja ga ostavio kod nekog trećeg.
Totalno predvidljivo, kilavo napisano, likovi generički i prepisani iz Player's Handbooka (cak su neki imali ista imena!). Par stranica pred kraj je bilo istrgnuto, ali to uopće nisam primjetio. Vjerojatno bi mi došlo na isto i da sam čitao samo neparne stranice.
Zvuči kao "Prodor".
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by MadDog »

Članke objavljene u Areni i Vikendu... ne da me je sram... nego me je sraaaammmmm... :dum:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by uglib »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja sam par puta pročitao neke priče u Mojoj tajni ili Ispovijedi ili čemu već. I sad ozbiljno razmišljam da i sam smišljam takve dogodovštine i šaljem im pod raznim pseudonimima. Žene koje čitaju takvo štivo bi se otkidale na količinu patetike koju sam im spreman dati, a ja bih nešto ušićario i svi sretni i zadovoljni. :D
Jedva čekam da to pročitam. :lol:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
UrchinStar47
Hani
Posts: 54
Joined: 25 Sep 2007, 21:10

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by UrchinStar47 »

Xaotix wrote:Sjećam se nekog AD&D ripoff romana koji se povlačio po policama. Neko ga je ostavio kod mene, ja ga ostavio kod nekog trećeg.
Totalno predvidljivo, kilavo napisano, likovi generički i prepisani iz Player's Handbooka (cak su neki imali ista imena!). Par stranica pred kraj je bilo istrgnuto, ali to uopće nisam primjetio. Vjerojatno bi mi došlo na isto i da sam čitao samo neparne stranice. Znam samo da je bilo super za čitanje u autobusu na putu za more. :D

Nemam pojma kako se zvao, ako se dobro sjećam korica, imale su nekog zmaja i tetu u chainmail bikiniju. Čovjek kod kojeg sam ga ostavio poriče da je ta knjiga ikad bila kod njega.
http://strijelac.hr/ - vjerojatno ona zadnja knjiga na popisu.

Citao sam (i kupio) skoro sve sa toga site-a. Toliko o sramoti...
"I visualize a time when we will be to robots what dogs are to humans. I am rooting for the machines."
--Claude Shannon
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Xaotix »

Jok, nije ta. Ali dam se kladiti da bi svatko ovdje mogao izvući barem dva takva naslova :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by writer16 »

and laides and gentlmen we have a winner :zubo: :zubo: :zubo:
princezini dnevnici svih 4 komada!!!!! meg cabbot u srednjoj valjda je još izašlo ali to nisam pročitao i što je najgore besramno sam uživao u tome (hvala hvala :cheers: :cheers: )
i diablo prvi i drugi nastavak
mislim da sad uvjereno vodim a??? :P :P :P
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Milena »

:notworthy:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply