što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by ratchet »

Zoran wrote:
poison wrote:a ima i neka "angelica", na sličnu foru.
O, Angelicu sam i ja malko čitao. Mislim da nisam baš pročitao cijelu knjigu, a ako i jesam onda svakako nisam više od jedne - a mama je imala cijelu policu - ali se sjećam da sam u toj knjizi pročitao svoju prvu erotsku scenu :cheers: :cheers: Još se sjećam, Angelicu je povalio neki paž na podu, ona je bila skroz razočarana jer si je zamišljala da će to bit sve s nekim baldahinima, svilom i čipkama, a paž joj je objašnjavao da je tvrda podloga najbolja. :lol:
Mislim da tada nisu išli do kraja, kolko se ja sjećam, ali bilo je brate u tom serijalu sexa. Eto, zovem se Ratchet i pročitao sam sve Angelice. Pomalo se sramim, ali bio sam u drugom srednje, imao upalu pluća, a bio je cijeli niz tvrodoukoričenih na regalu roditelja. Srečom u regalu je bio i Croninov niz, iako se čovjek previše ponavlja nakon par knjiga. Imali su roditelji i niz Chaterina, ali toliko dugo ipak nisam bio u krevetu.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by buco »

Zoran wrote:a mama je imala cijelu policu - ali se sjećam da sam u toj knjizi pročitao svoju prvu erotsku scenu
Znači odatle je potekla erotika u naš SF, iz dosade iili bolesti? :vrag:

Dobro da pri ruci niste imali kakvu drugu knjigu... tko zna što bi se čitalo u "SF"-u. :zubo: :x

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by uglib »

Angelica mi zvoni u uhu, čini mi se da mutno vidim i korice, ali ne sjećam se da sam to čitala. Takvo nešto ne bi moji stavili na policu, moglo je ući samo poskrivečki.
Prve lekcije o seksu dobila sam od Robinsa, knjiga se zvala Betsi ili tako nekako. Donjela je jedna iz razreda u školu i cijeli 6b se izredao na njoj. Da ne bi bilo zabune, na knjizi.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

uglib wrote: Da ne bi bilo zabune, na knjizi.
To tek zvuči perverzno.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Razmišljam cijeli dan šta sam ja pročitao, a da je sramotno...

Netko je spomenuo da je čitao HP i da ga nije sramota što je to učinio. Pridružujem se tome. Meni je HP dobar, sviđa mi se što su knjige pisane tako da kako odrastaju likovi u njima, tako i stil pisanja postaje "ozbiljniji". E sad, tko smatra da je to grijeh, nek smatra.

Ove Anđelike i slične koje spominjete mi nisu poznate, nekako me to sve zaobišlo. Otud vjerojatno moje seksualne frustracije u nekim pričama. Morao sam sve učiti na teži način. :zubo:

E, da! Neko vrijeme sam čitao R.L. Stine-a. Sjećam se da me jednom prilikom knjižničarka, kad sam uzeo pet-šest tih knjižica za pročitati, pogledala i zgranuto rekla: "Nemoj mi reći da ti to čitaš!" Pa sam joj nešto promumljao u stilu - pa eto za razbibrigu, i tak... Nekako su me otprilike tada prestala zanimati njegova djela.

Uglavnom mi je dobar dio djetinjstva bio zauzet stripovima, za koje se uopće ne sramim što sam ih čitao, čak dapače. I danas obožavam Dylana Doga.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by niniane »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Otud vjerojatno moje seksualne frustracije u nekim pričama. Morao sam sve učiti na teži način. :zubo:
:lol: :vrag: :lol:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Uglavnom mi je dobar dio djetinjstva bio zauzet stripovima, za koje se uopće ne sramim što sam ih čitao, čak dapače. I danas obožavam Dylana Doga.
*sigh*, i ja ga volim... Al zbilja - da je Dylan Dog stvarna osoba, bila bih jaaaako zaljubljena u njega...
Al njega sam počela čitati tek u srednjoj školi - u osnovnoj su mi naj stripovi bili Beli strelac, Talični Tom, Fantom, Srebrni letač... *sigh, nostalgija*

ZNAM! Kao klinka sam obožavala seriju knjižica "Pet prijatelja". Oni su bili uvod u fazu Agathe Christie. Sve sam ih pročitala, sanjarila sam da ja doživljavam takve avanture... A kad sam jednu od tih knjiga našla kod frendice, kad sam imala 15 g., pročitala sam je za pol sata i nisam se mogla prestati iščuđavati "Pa što mi je bilo da sam to voljela" :lol:

A sjetih se i još nečeg (be)sramnog iz svoje odrasle sadašnjice - čitam fanfictione. Obožavam fanfictione. Imam par stotina fanfictiona na laptopu - i to sam ostavila samo one koji su mi bili ili dobri ili simpatični iz bilo kojeg razloga + one koje još nisam stigla pročitati. Ima ih fakat dobrih - ali većinom su žbrlj bezveze, ili se svode na beskonačne opise seksa :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

E kad već spominješ fanfictione, ja sam pročitao nekoliko Buffy romana i imam doma jednu knjigu X Files-a, al na njemačkom. Nije ništa originalno, tri romansirane (jel se tako kaže?) priče iz serije.

E, i čitao sam Tomove & Jerryje. :D I još uvijek negdje imam jedan broj Toma & Jerryja, kojeg je u potpunosti kreirao Macan. I, ovo nije uvlačenje, al mnogo mi se bre dopada!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

E sad ste ga zabrazdili! Što bi se netko imao sramit Toma i Jerriya ili pet prijatelja?

To što je nešto za klince, ne znači da je automatski loše.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

Nego, čitao sam i westerne razne :D
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Hrvoje »

Salvatorea, Odoma, Cunninghamicu... :zubo: Sićan se kad su se vodile rasprave na forumu o Realmsima. Totalna ludnica.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by ratchet »

Westerni:
G.F. Unger. Je da je bio predvidiv do bola, ali obožavao sam ga. A od stripova, hm, iskreno ne stidim se ničega, osim možda kapetana Mikija. :(
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by ratchet »

Vidio sam da imam isti broj postova kao i Hrvoje pa evo još jedan. :P
Vodim, vodim!
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Hrvoje »

ratchet wrote:Vidio sam da imam isti broj postova kao i Hrvoje pa evo još jedan. :P
Vodim, vodim!
Offtopičariš. Ire ljuta. Prognoza loša.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Hrvoje »

A sad najveci nad najvecima: Resident Evil Genesis :oops:

Ajde, neka me neko skine s trona.
Post Reply