što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Ire »

zovem se poison. čitam smeće. sramim se toga što čitam twilight. i još se više sramim što mi se roman sviđa.
evo vam ga sad na :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by niniane »

Elem, "U anđeoskom liku zvijeri" od Viktorie Faust :zbunj:
I gomilu knjiga Anne Rice - but I kinda still like them...
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Nazir »

Hmmm, nisam siguran iz prve, al kad je recimo nin spomenula Anne Rice - citah nekoliko njenih knjiga i priznajem da sam hedonisticki uzivo u njenoj atmosferi koju stvara i njenim emotivnim, vjecno pateticnim vampirima. Al znate sta, nije me bas sram priznat to :zubo:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Milena »

Georgette Heyer, u neograničenim količinama. Ali isto me nije sram priznati. :lol:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by niniane »

Pa očito nas nije sram priznati kad ovdje otvoreno pišemo... :D :P
Da vidimo što je još bilo... hmm...
"Zvijezda" od Danielle Steel. Yes, nije SF, i imala sam moćda petnaest godina (ako i toliko...), ali ta mi je knjiga bila tada sjajna... evo, toga me jest sram.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Milena »

Pa kaj mora biti SF? Heyer su regency ljubići.

SF? Ni jednog SF-a me nije sram. Znaš kako smo ono rekli: Žanr. :notworthy: :notworthy: :notworthy:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by uglib »

Ne sramim se ničega što sam čitala ili čitam. Jedino se sramim što sam se u jednom periodu svog života sramila pročitanog i dobro pazila da se ne izlanem u nekom profinjenom književnom društvu.
S guštom sam se nagutala lakog štiva sumnjive kvalitete i to svih mogućih žanrova. Za "Bojno polje zemlja" i A. Rice nisam imala pojma da su na lošem glasu i izvan "ozbiljnih" književnih krugova dok se nisam ogrezla ovdje. Koje sam ja dno dna. :lol: Ali ne žalim, bilo mi dobro s njenim vampirima, barem na početku, poslije je postalo zamorno.
Besramno priznajem da sam čitala: Harolda Robinsa, Jackie Colins, Sheldona, Grishama, Mir Jam (Milica Jakovljević), Mahlericu, Judith Krantz i još hrpetine drugih kojih se više ne sjećam. Neke sam čitala u nježnim godinama, a za neke se ne mogu opravdati mladošću i neiskustvom. Ne znam kamo spada Ken Folet, trebam li se i njega sramiti, ali baš me briga, dobri su mi njegovi špijunski trileri, a bili su mi dobri i romani s povijesnom tematikom iako je tu navodno zakazao.

A sad, grijeh svih grijehova: Ljubići s kioska i oni koji iz časopisa Svijet. :oops:
I ne samo to, i dalje čeznem za ljubićima, samo mi je ukus postao nešto sofisticiraniji. Već dulje vrijeme tragam za nekim zbilja dobrim ljubićem, tako sam nabasala na neku ljubić mahericu Sandru Brown i skoro se ubila od jada. I dalje tragam za dobrim ljubićem, može i s plakanjem, nešto tipa "Zima za dvoje" N. Sparksa (dotični autor mi je u svemu drugome bio teški bljak po svim točkama) ili Orkanski visovi. Hoću dobro napisan ljubić u kojem iskre frcaju na sve strane tako da se zapalim čitajući.

Laknulo mi kad su rehabilitirali Zagorku. :notworthy: :aaa:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by uglib »

Milena wrote:Pa kaj mora biti SF? Heyer su regency ljubići.
Heyer mi promakla, ne znam kako.
Ali, čitala sam neku francuzicu, "Chatherine" u 6 tomova, povijesni ljubić iz vremena Filipa lijepog, glavna junakinja proživljava ljubav nad ljubavima, a u pauzi ljubuje s kraljem jer je ona, naravno, najljepša i svi su u nju zaljubljeni. Nadam se da je to dovoljno dobar nadomjestak za Heyericu.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by niniane »

uglib wrote:Jedino se sramim što sam se u jednom periodu svog života sramila pročitanog i dobro pazila da se ne izlanem u nekom profinjenom književnom društvu.
Heh, ovo si super napisala, i ja sam imala takvih perioda... :oops:
Ja se više sramim onoga što nisam pročitala, a ljudi oko mene smatraju da sam trebala... Ali radim na tome :D


Besramno priznajem da sam čitala: Harolda Robinsa, Jackie Colins, Sheldona, Grishama[/quote]

Me too...


A sad, grijeh svih grijehova: Ljubići s kioska i oni koji iz časopisa Svijet. :oops:
I ne samo to, i dalje čeznem za ljubićima, samo mi je ukus postao nešto sofisticiraniji. Već dulje vrijeme tragam za nekim zbilja dobrim ljubićem, tako sam nabasala na neku ljubić mahericu Sandru Brown i skoro se ubila od jada. I dalje tragam za dobrim ljubićem, može i s plakanjem, nešto tipa "Zima za dvoje" N. Sparksa (dotični autor mi je u svemu drugome bio teški bljak po svim točkama) ili Orkanski visovi. Hoću dobro napisan ljubić u kojem iskre frcaju na sve strane tako da se zapalim čitajući.[/quote]

Heh, gdje nam je Ire?...
Enihau, reći ću samo jedno: "Ptice umiru pjevajući". Obožavala i čitati i gledati.
Ja svoje potrebe za ljubićima rješavam čitanjem X-Files fanfictiona :D :D :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Milena »

Hej, toplo preporučam Heyer za duhovite i izvrsno tempirane (napete) ljubiće, kao i grande dame povijesnog ljubića, Kathleen E. Woodiwiss. Žena je prodala dvije milijarde knjiga. Svi se mi možemo klanjati pred njom. :P (Ne, ozbiljno: puno je bolja od razvikanijih imena kao što je bila baka Lady D., a piči ljubić totalno. Ne može bolje, a da i dalje ostane trash.)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by poison »

uglib wrote: Ali, čitala sam neku francuzicu, "Chatherine" u 6 tomova, povijesni ljubić iz vremena Filipa lijepog, glavna junakinja proživljava ljubav nad ljubavima, a u pauzi ljubuje s kraljem jer je ona, naravno, najljepša i svi su u nju zaljubljeni. Nadam se da je to dovoljno dobar nadomjestak za Heyericu.

oooo, daaaaa! chaterine! to je netko prije kojih 100 godina iskopao na nekom tavanu prašnjavih 6 tomova koji su kružili, kružili, već poluraspadnuti... :D a ima i neka "angelica", na sličnu foru.
no, za ljubiće (a pročitala sam ih sve redom do 14. - i mahlericu, i robinsa, i sheldona, i krantz, i nezaobilaznu steel...) je ipak zagorka maher. imaš ljubić, ali imaš i krimić, a imaš i povijesni roman, a sve to super upakirano u radnju... milena, evo ti još jedne strašne žene! :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by MadDog »

Zašto se ičega sramiti što se čitalo?
Knjige procjenjujem, uglavnom, po osobnom mjerilu, koje može, ali i ne mora biti podjednako sa mjerilom književne kritike, sa mjerilom drugih koji čitaju tu knjigu, sa mjerilom "javnosti"... ili ma kakvim drugim mjerilom.
Dakle, u životu pročitah zaista svašta, uključujući i omot WC papira...

Možda bih u kategoriju "sramčićićićića" ubacio Sidney Sheldon "Ako dočekam sutra", a za opravdanje uzimam da je u to vrijeme to išlo kao serija na TV-u, da sam imao oko 13-14 godina koju više ili manje... da mi se tada dopala glavna glumica u seriji... i kaj više...

Postoji ona druga strana - da li vas je sram reći što niste pročitali, a mislite/znate da je trebalo ?

Niti tog dijela me nije sram, pogotovo ako ne znam da postoji takva kakva knjiga, čemu bi me bilo sram.

Druga je stvar ako znam da knjiga postoji, a ne pročitam ju... kao što je to slučaj sa "Berlinskim ručnikom", knjigom koju sam fragmentarno pregledao u knjižnici, ali ju nisam uzeo u ruku jer me privukao Banks, a prevelika sam škrtica plaćati 5 kn za dodatnu knjigu.
Nije me sram šta ju nisam pročitao, ali mislim da bih ju u dogledno vrijeme ipak trebao pročitati, kud puklo da puklo.

Ma... whatever.... kak' bi Milka rekla...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by niniane »

MadDog wrote:Postoji ona druga strana - da li vas je sram reći što niste pročitali, a mislite/znate da je trebalo ?
Kao što rekoh, mene je. A ima takvih podosta.
... characters, personalities, stories and larps...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: što smo čitali, a sramimo se reći (a još da nam se svidjelo)

Unread post by Zoran »

poison wrote:a ima i neka "angelica", na sličnu foru.
O, Angelicu sam i ja malko čitao. Mislim da nisam baš pročitao cijelu knjigu, a ako i jesam onda svakako nisam više od jedne - a mama je imala cijelu policu - ali se sjećam da sam u toj knjizi pročitao svoju prvu erotsku scenu :cheers: :cheers: Još se sjećam, Angelicu je povalio neki paž na podu, ona je bila skroz razočarana jer si je zamišljala da će to bit sve s nekim baldahinima, svilom i čipkama, a paž joj je objašnjavao da je tvrda podloga najbolja. :lol:
Post Reply