Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by niniane »

Uočih da na NOSF portalu na popisu otvorenih natječaja nema istrakonskog, a čini mi se da ga ni prije nisam tamo vidjela. Prvo sam mislila da sam fulala, ali mi vrag nije dao mira pa sam malo proguglala - i ne našla ništa.

Pa me zanima, je li Istrakon uopće raspisao natječaj za 2009.? Ima li tko tu info?

_________________________

[EDIT]

u međuvremenu je natječaj objavljen:
http://forum.tip.it/nosf/viewtopic.php? ... 576#p42348
Last edited by Ire on 09 Dec 2008, 11:14, edited 1 time in total.
Reason: ažuriranje
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by Ire »

ja sam od davora prije xy vremena tražila da mi pošalje natječaj i rekao je da bude ... međutim ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by Sandman »

Jel zna netko što se događa s ovim? Ja kao pokušavam nešto napisat, al ne znam dal da šaljem.

Inače, čuo sam da se ne zna hoće li FFK bit organiziran iduće godine, ali da je okvirna tema dinosauri. I da se to slobodno razglasi uokolo pa da ljudi budu spremni ako se uspije organizirat.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by niniane »

Ovo mi je nova vijest... :scratch: :zbunj: Ove godine na FFK nije bilo spomena o tome da bi iduće godine FFK mogao doći u pitanje...

Tema jesu dinosauri, odnosno priče o njima.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Čudno mi je to. nigdje nisu stavljeni oglasi ni za istrakonski ni za FFK natječaj, a sad i ovo... what is going on?
Meni se ide u Pazin! :(
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by ratchet »

Što je sad to? Ja sam jednu priču već napisao, a taman sam se spremao napisati i drugu. Davors, javi se.
A da se niste vi raspisali ja bih vjerojatno kao i zadnjih godina prriče poslao na istu adresu.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by buco »

ratchet wrote: a taman sam se spremao napisati i drugu.
Bar čemo imati što čitati iz žanra "Jurasik parka" tu na Č.M. !
ratchet wrote:Davors, javi se.
Pošto ti je Pazin u rupi a bilo je mrazovito mora da je osta bez xDSL-a. :vrag:

pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by uglib »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Čudno mi je to. nigdje nisu stavljeni oglasi ni za istrakonski ni za FFK natječaj, a sad i ovo... what is going on?
Meni se ide u Pazin! :(
Ide se i meni.
Ako ne organiziraju FFK, morat ćemo si ga sami organizirati.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Istrakona 2009?..

Unread post by niniane »

Ah, evo ga napokon:
http://bookaleta.blog.hr/2008/12/162567 ... -2009.html

Natječaj Istrakona 2009.
Organizacijski odbor Desete istarske konvencije fantastike i SF-a
ISTRAKON 2009 raspisuje

NATJEČAJ
ZA KRATKU SF&F PRIČU

1. Na natječaj se mogu slati samo neobjavljene SF ili fantasy priče, do 5 kartica dužine (do 9000 znakova, uključujući i razmake, ni znaka više), pisane na hrvatskom jeziku.
2. Tekst mora biti otipkan ili isprintan u jednom primjerku, na pisaćem stroju ili PC-u, a obavezno je priložiti i elektronsku verziju teksta na disketi ili CD-u. Svaki autor može poslati najviše tri priče. Nepotpune prijave neće se uzimati u obzir.
3. Natječaj je anoniman.
4. Rad mora biti potpisan šifrom. Rješenje šifre - puno ime i prezime, adresu i broj telefona, te e-mail adresu, treba priložiti u zasebnoj i zatvorenoj koverti.
5. Dodjeljuju se tri novčane nagrade:
- Prva nagrada u iznosu od 1.500,00 kn
- Druga nagrada u iznosu od 800,00 kn
- Treća nagrada u iznosu od 500,00 kn.
6. Ocjenjivački odbor zadržava pravo ne dodijeliti nagrade ako tekstovi ne zadovolje kvalitetom ili uvjetima.
7. Krajnji rok za slanje radova je 15. 01. 2009. godine.
Radovi se šalju poštom na adresu:

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE U PAZINU (za Istrakon)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52000 P A Z I N

8. Nagrade će biti uručene u ožujku 2009. godine na Desetoj istarskoj konvenciji fantastike i SF-a "ISTRAKON 2009" u Pazinu.
9. Posebna nagrada dodijelit će se za priču koja najbolje obradi neku istarsku temu
10. Ako prosudbena komisija veći broj pristiglih radova ocijeni iznimno kvalitetnima, odabrane priče objavit će se u zajedničkoj zbirci kratkih SF priča.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by ratchet »

Joj, sad sam se sjetio da sam htio napisati i treću s Istarskom temom. Potpuno zaboravih. U zadnje vrijeme ako ne zapišem ideju za priču idući dan ispari iz glave, i onda je se nakon par mjeseci evo ovako slućajno sjetim. :kava:

Ali jupii za natječaj. Vidimo se na Istrakonu. Po mogučnosti da na pozornici čekam ostale da izađu. :D
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Belmorn
Ewok
Posts: 29
Joined: 01 May 2008, 12:06
Location: Karlovac
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Belmorn »

četvrta točka mi nikad nije bila najjasnija...
dakle - šaljem u jednoj velikoj koverti printanu priču, cd i jednu malu kovertu s podacima koja je zatvorena? ili se mala koverta zasebno šalje?
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja pošaljem tako kako si naveo: u veliku kovertu stavim isprintanu priču, cd i malu kovertu u kojoj su šifre. Dosad se nitko nije žalio.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by buco »

Pa tamo je izgleda gužva. Pol vas piše u nadi da će osvojit 1500Kn. Hmm... :kava:

Mogao bih i ja nešto napisat. Čitajući neke priće u PARSEK-u mislim da bi mogao napista nešto (ako je sličan kriterij za prolaz). :x :vrag:

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by niniane »

buco wrote:Pa tamo je izgleda gužva. Pol vas piše u nadi da će osvojit 1500Kn. Hmm... :kava:
Neki su u tome i uspjeli pa znaju da je moguće :kava:
... characters, personalities, stories and larps...
Locked