Sto trenutno NE citate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Sto trenutno NE citate?

Unread post by jbt »

Naslov zvuci glupo jer sigurno ne citate 99% NSB-a, jelda. Naslov se tice onih knjiga kod kuce. Znate koje su to. Kupis ih kad si u Algoritmu ili Profilu ili na Amazonu ili od frenda dobijes i stavis na policu oznaceno citati. I onda u jednom trenu skuzis da imas knjige od prije 5 godina.

Kako se gorenavedeno meni zbilo juce uvece, bas me zanima koliko cesto se vama to dogadja i dogadja li vam se uopce?
Blood for the Blood God!!

engi
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by Zoran »

Naravno! I to jako dobre knjige. Imam 2 Pratchetta, 1 Gaimana i 1 Martina koji griju policu, zatim još jednu zbirku pa još prva dva Ubiqa :zubo:

A kod staraca imam još bar 10 nepročitanih knjiga, među autorima su i Moorcock i McCaffrey.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by Milena »

O, da, i te kako... Evo, iza ramena me pogledava novi Stephenson i MacLeod, a u drugoj sobi čuče Strossova Saturnova djeca i igraju se s dvije Naomi Novik. Ne postizava se...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by Ire »

evo, izbrojala sam
34 knjige na polici "nepročitane knjige". 8 na polici "za žiriranje". 5 u kutiji "čitanje u tijeku" ...

:( uf, koja depra
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by Dagi »

A jooooj... :x
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by nelchee »

"Diablo" koji sam uzela jer je koštao 29 kuna, a sad znam da je za tu knjigu i toliko previše.
sabrana djela E. A. Poe-a koja mi je frend posudio i čekaju već mjesecima na polici :oops:
"Ad Astra" - stala sam na pola i krenula čitati nešto drugo te zaboravila na nju.
Clarkeov "The Space Trilogy" sam također započela i stala pri početku.
"Frankenstein"
"Blago cara Radovana" počela i stala pri početku... dobila sam je na poklon od frenda kojem je to najdraža knjiga pa je moram pročitati čisto iz respekta :)
sabrana djela Virginie Woolf koja sam kupila na nekoj online dobrotvornoj aukciji pred više od godinu dana..
Kafkin "Proces" od kojeg sam u srednjoj odustala na pola jer mi je bio predosadan.
D&D Player's Handbook koji sam posudila od Prezidentea..

mislim da je to to.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by niniane »

nelchee wrote:Kafkin "Proces" od kojeg sam u srednjoj odustala na pola jer mi je bio predosadan.
Ozbiljno? Meni je bio odličan. :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by buco »

Nazalost meni je bio obavezan ("Proces" naravno), no i to je proslo, uhhh... :x

Tko je reako da sve dobro bryo prodje ! "Proces" je prosao brzo, a da je oni "Rat i Mir" e...to bi vec bilo problematicno.

Pozdrav

X-F ova nn
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by nelchee »

niniane wrote:
nelchee wrote:Kafkin "Proces" od kojeg sam u srednjoj odustala na pola jer mi je bio predosadan.
Ozbiljno? Meni je bio odličan. :angel:
najozbiljnije. nije mi bilo jasno kako je "Proces" i "Preobrazbu" mogla napisati ista osoba.

hahahah, obavezan? pa i meni je bio obavezan... :vrag:
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by uglib »

Ima toga dosta, sve će doći na red kad tad. Ako ne prije, kad budem u penzioner kojemu će članarina u knjižnici biti preveliki izdatak.

Knjige ne kupujem stihijski, dobro ih spregledam prije nego se odlučim na kupnju bez obzira što je tko rekao i koliko je hvalio, stoga vjerujem da u mojoj zalihi za crne dane nema ničeg zbog čega bi mi bilo žao potrošenih para.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by Xaotix »

Pune su ih police...Prosarane s procitanim knjigama. Uglavnom su to starije stvari i klasici, naslijeđene ili dobivene na poklon. Rijetko uzimam knjigu ako ju ne mislim vrlo brzo i procitati.
Valjda zato ove stare toliko i čame na polici. Iznimka je Pohlov Gateway kojeg sam se ove godine dočepao na Sferakonskoj aukciji, a koji još leži neotvoren uz hrpu zbirki koje citam periodicki, napreskokce.
Od poličara, milo me gleda Foresterov Horatio Hornblower. Čeka okolicu Nove godine, ako će imati sreće.

Ali prvak nečitanja je Neobično putovanje Teddya Hubbertha od Andrea Rigauda (Zabavna biblioteka, Zagreb 1929.). I uopće ne kužim zašto ju držim u ormaru među majicama i čarapama. :scratch:
Već godinu dana.
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by LordShaper »

Pred godinu i pol sam pročitao Reynoldsov "Revelation Space" a od tada mi ostatak serijala plus Century Rain leže na polici...čekajući...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
UrchinStar47
Hani
Posts: 54
Joined: 25 Sep 2007, 21:10

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by UrchinStar47 »

LordShaper wrote:Pred godinu i pol sam pročitao Reynoldsov "Revelation Space" a od tada mi ostatak serijala plus Century Rain leže na polici...čekajući...
Kriminal!

Trenutno na polici (ne racunajuci strucne knjige) imam Eganov Permutation City, kojeg sam procitao do pola, te Lemov Imaginary Magnitude, koji mi nikako ne dolazi na red. Imam jos Stephensonov Quicksilver koji sam kupio prosle ili pretprosle godine i procitao do sad skoro 200 stranica (ipak ga namjeravam procitati do kraja ove godine, valjda).

I da ne zaboravim zadnji Galactic center, kojeg sam procitao nesto malo na pocetku (GTR je gadan, i tu vrlo znacajan).
"I visualize a time when we will be to robots what dogs are to humans. I am rooting for the machines."
--Claude Shannon
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sto trenutno NE citate?

Unread post by Sandman »

UrchinStar47 wrote:
LordShaper wrote:Pred godinu i pol sam pročitao Reynoldsov "Revelation Space" a od tada mi ostatak serijala plus Century Rain leže na polici...čekajući...
Kriminal!
pa sad, ja od Revelation Spacea još imam gastritis i nisam siguran kad ću tako skoro nešto njegovo primit u ruku


preko godinu dana me čeka Strossov Glasshouse
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply