Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

da vratimo diskusiju u pravi topik ..

meni se priče nisu baš previše svidjele, iako je ona prva odlično napisana i sve to .. ali čitam Futuru zbog SF-a, prvi put da imam filing da sam bacila lovu u zrak :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ma daj
kakvo je to razmišljanje

uvijek možeš meni pokloniti futuru :ocasion:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Milena »

... evo nje opet. Eto, nova godina, novi SFeraKon, pa i nova Futura. Broj 129 je, nadajmo se, na putu za tiskaru. A unutra:

Ted Chiang: Trgovac i alkemičareva vrata. Ovogodišnja Nebula, u konkurenciji za Huga. Chiang je inače sjajan pisac, i ovdje to lijepo pokazuje. Priča odabrana za Futuru davno prije nego što je dobila Nebulu, i, za razliku od prošlogodišnjih dobitnika, mislim da je ovo i zaslužuje, iz raznih razloga.
Igor Rajki: Čip za cirkus. Tko kaže da nema domaćih priča? Philip Dick, eat your hear out.
Arthur C. Clarke: Pitanje prebivališta -- klasik.
Karen Joy Fowler: Uvijek -- priča [strike] nominirana za[/strike] koja je dobila Nebulu. Kao informacija. Lit SF.
Nathali Dau: Siestofag -- francuski fantasy, izvrsno napisan, nema ni mačeva ni vračeva ali sve štima, ono što bi fantasy trebao biti... bar po uredničinom ukusu
Lucie Chenu: Uvod u životinjsku metamorfozu za čarobnjake-početnike -- francuski vic
Cory Doctorow: Kramar -- famozni Craphound, naravno.
plus, Devet milijardi imena Arthurovih, in memoriam A.C.C.

Dakle, sljedeći tjedan možete započeti molestiranje tetica po kioscima. Bar se nadam. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Izitpajn »

bbbbbbbrrrrrrrraaaaaaaaiiiiiiinnnnnnnnnsssssss..... :pale:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Tomislav Sakic »

Sferakonska zbirka - za sferakon
Transfuzijina zbirka - za interliber
Futura - za sferakon
Ubiq - za sferakon te za interliber (2x) :lol:

beat me... :occasion9:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Milena »

Tomislav Sakic wrote:beat me... :occasion9:
Je, al' Futura je još uvijek jeftinija :zubo:

Nu, ozbiljno, neću više ništa govoriti o budućim brojevima jer kad god nešto kažem ispadne da ne bude tako... ali bar mislim da je ovaj broj jako jak. Doctorow, Chiang i Dau su sve snažna imena i snažne priče, a Rajki je, kao i obično, priča za sebe. Sad još samo da stigne do kiosaka... :blob: :blob: :blob:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Xaotix »

Milena wrote:Ted Chiang: Trgovac i alkemičareva vrata. Ovogodišnja Nebula, u konkurenciji za Huga.
Meni je osobno priča fenomenalna, pogotovo način na koji je skinuo stil Tisuću i jedne noći. Jedna Futura odmah ide ocu, koji mi je tu knjigu uvalio još u osnovnoj.

Inače, priča je bila nominirana i za BSFA 2007. i njeno čitanje se može naći u Slušaonici četvrtkom. Tek toliko da vas napali :vrag:
Randomness is strong with this one!
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by davors »

Milena wrote:... evo nje opet. Eto, nova godina, novi SFeraKon, pa i nova Futura. Broj 129 je, nadajmo se, na putu za tiskaru. A unutra:
Igor Rajki: Čip za cirkus. Tko kaže da nema domaćih priča? Philip Dick, eat your hear out.
Nadam se da nisam fulao godinu... ne, piše 7. svibnja 2007. ... pa, čestitam! Jedva čekam da nam stignu na naš kiosk uobičlajena dva komada (jedan meni, jedan Mirku, i nema više!). A Igor Rajki u Futuri - pa to ima revolucionarni značaj!
*Istria is a state of mind*
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by ratchet »

Jupi! Nadam se samo češćem izlaženju. Zbilja mi nedostaju strani pisci na hrvatskom.
:occasion9:
:wav:
:cheers:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Tomislav Sakic »

E da, kontinuitet drzi ipak Šiško: knjiga za Istrakon i knjiga za Dane fantastične...

Nije još na kioscima? To se zove "trčanje pred rudo" :D (Štogod "rudo" bilo :P )
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Zoran »

Ej, jesam li ja još uvijek pretplaćen na futuru? :D Jer, jednom sam dobio pretplatu za rođendan, a onda je Futura počela vrlo rijetko izlazit i ja uopće više nisam u stanju pratit koliko je brojeva prošlo??? :scratch:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Milena »

To si pitao i prošle godine... :D
Ne znam, pitat ću opet...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Zoran »

Milena wrote:To si pitao i prošle godine... :D
Ne znam, pitat ću opet...
E pa kad izlazi broj godišnje! Takvim tempom, mogao bih još dugo bit na listi :occasion9:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Bas kad su svi pomislili da je Futura mrtva...

Unread post by Izitpajn »

To sam i ja mislio kad smo moja draga i ja dobili pretplatu na ukupno 9 brojeva, ona na 6, ja na 3, ali nakon prvih 6, zadnja tri nisu nikad došla. A nije da nisam pitao :P

Da ne govorimo da mi šef duguje 400 kuna pa sam dodatno nabrijan na cijelu instituciju, sorry, Milena...
Post Reply