10,000 B.C.

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

10,000 B.C.

Unread post by Ariel »

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/ ... ,112060.jl

klasificiraju film kao fantasy?! :scratch:
gledala sam film u kinu. meni nije fantasy, osim zadnjih 3 min, a i tu je upitno. jel ga još itko gledao, da čujem mišljenje.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by jbt »

okay, kako tocno nije fantasy? ima mamute koji grade piramide sa neandertalcima...molim??
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Milena »

Emmerich se referira na jednu postojeću teoriju nekog tipa (ne mogu se trenutno sjetiti kako se zove čovjek, sori) koji tvrdi da su piramide bar 7000 godina starije nego što se misli. To bi ih dakle smjestilo, ako ne baš u 10 000 BCE, onda bar tu negdje, zaokruživanje koju tisućicu sim-koju tisućicu tam.

Ostalo je (po mome) šugavo napisano, ali to nije ni približno problem povijesne točnosti, nego scenarija kao takvog (opet, IMHO, YMMV).

No, sve to na stranu...
:puca: :puca: Gluposti? Nesumnjivo, no film “10.000 godina prije Krista” pripada “fantasy”, žanru u kojem je sve dopušteno. :laser: :laser:

:x :x :x :x

Eto, sad mi je lakše. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Porto »

Gledao ga sinoć i nije me se previše dojmio, neuspjeli (i zakašnjeli) odgovor na Apocalypto, Mela Gibsona, čak je i plot sličan: momak spašava otetu djevojku i pri tome, poput mamuta u staklani, ruši cijelu napredniju k tome civilizaciju. U cijelom filmu ima tek nekoliko fantasy elemenata (čarobnica, pokoje proročanstvo) i jedino što me na trenutak zadraškalo vezano je uz naznaku porijekla jezovitog boga-tlačitelja; '...posljednjeg od trojce koji su došli možda sa zvijezda, a možda sa velikog kontinenta kojeg je progutalo more…' Čini mi se da Emmerich ponovno prežvakava temu svog Stargatea. :scratch:
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: 10,000 B.C.

Unread post by TB »

Još nisam pogledao, ali... Zgodni mladić pračovjek spašava otetu zgodnu curu iz ralja drevne pokvarene civilizacije. Skupi vojsku i sruši piramide! Ima mamuta i sabljozubih tigrova! Urraaaa! To je čini se pravi šund u stilu 50-ih godina. Sve što čujem o ovom filmu mi samo povečava želju da ga pogledam. :D
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Ariel »

jbt wrote: ima mamute koji grade piramide sa neandertalcima...molim??
nisu neandertalci, nego homo sapiens, kromanjonci. a mamuti nisu izmišljeni, postojali su, ali ne kad i egipćani. ne znam sve povijesne podatke, ali ništa nije izmišljeno, sve je postojalo, pa i ptice od 5 metara. samo ne sve u isto vrijeme i na istom mjestu.
jedini element fantasy-a je vračara koja ima vizije i vraća život curi.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Nazir »

Nisam gledo, ali da dodam - vracara ne mora odmah spadat u fantasy. Nije bas da na citavoj kugli zemaljskoj nema (il nije bilo) ljudi koji (sta je da je) su imali neke vrste moci predvidanja buducnosti / sudbine. Molim ljepo, odmah iskljuciti razne gatare koje to rade za pare.

Ak sad jos i vraca curu u zivot, onda sutim :zubo:
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Ariel »

stvar je u tome da stara stvarno ima vizije i prima poruke od duhova predaka, tj. ima nadnaravne moći. a svi drugi su samo obični ljudi koji rade neobična i junačka djela.
da smo na čisto, meni je film super, nije mi ni najmanje žao ulaznice za kino. samo sam tila vidit kako su ga drugi doživjeli.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Brumiko »

TB wrote:Još nisam pogledao, ali... Zgodni mladić pračovjek spašava otetu zgodnu curu
Može li netko tko je gledao reći da li sam u pravu: zgodna cura je sigurno savršeno zdepilirana i uvijek diskretno našminkana...sve u 10.000 pr. Krista.
Jel je? Jel je? :)
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by jbt »

ma kako god, mamuti i praljudi zajedno grade piramide, wtf? jos mi fali isus sa nunchakama i zapaljeni ninja i to je to, film ima sve.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Izitpajn »

jbt wrote:jos mi fali isus sa nunchakama i zapaljeni ninja i to je to
Jesus Christ: Vampire Hunter :cheers:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Milena »

Izitpajn wrote: Jesus Christ: Vampire Hunter :cheers:
Ili Jesus Christ, Reanimator :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: 10,000 B.C.

Unread post by Ariel »

Brumiko wrote:
TB wrote:Još nisam pogledao, ali... Zgodni mladić pračovjek spašava otetu zgodnu curu
Može li netko tko je gledao reći da li sam u pravu: zgodna cura je sigurno savršeno zdepilirana i uvijek diskretno našminkana...sve u 10.000 pr. Krista.
Jel je? Jel je? :)
je.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: 10,000 B.C.

Unread post by TB »

Brumiko wrote:
TB wrote:Još nisam pogledao, ali... Zgodni mladić pračovjek spašava otetu zgodnu curu
Može li netko tko je gledao reći da li sam u pravu: zgodna cura je sigurno savršeno zdepilirana i uvijek diskretno našminkana...sve u 10.000 pr. Krista.
Jel je? Jel je? :)

Šminka nije ništa čudno. I praljudi su znali za šminku. Radila se od rijetkih poljskih trava.
Nego, je li cura puna oblina? U foršpanu se vidi da junak izgleda kao nemuževni metroseksualac koji sluša alternativnu muziku. Pa se bojim da je i cura neženstvena- ne obla kako treba, nego onako, pomalo anoreksična, kako je to moderno danas...
Post Reply