For us, the living

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

For us, the living

Unread post by Dagi »

Ba[?] mi je drago [?]to je u Magazinskom dijelu NOSF-a popra?eno izdavanje Heinleinovog romana For Us, the Living.

Ono [?]to me ?ini skepti?nim: to je ipak rad kojega se sam Heinlein takore?i odrekao... Koliku uslugu se ?ini pokojniku time [?]to se objavljuje roman [?]to ga on nije smatrao vrijednim objavljivanja?

Ĺ tovi[?]e, kao da Heinlein postaje nekakav franchized universe:
http://www.spiderrobinson.com/

Sve mi se ?ini da, uz Farnham's Freehold, The Sixth Column i Metusalah's Children, nastaju novi konkurenti za Heinleinov najgori roman.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nisam ?itala knjigu pa ne mogu suditi o tome jel valja il ne.. s druge strane veliki sam Heinleinov poklonik pa nisam objektivna po tom pitanju :lol:

ono kak sam ja to skužila je da se H. knjiga 'ogadila' jerbo su mu je svi odbijali, pa je valjda ?ovjek po?eo i sam misliti da ne valja.. e sad jel mu je knjiga bila odbijana zbog toga što fakat ne valja ili zbog onovremenskih politi?kih/socijalnih implikacija, kako je to bilo objašnjeno u jednom ?lanku kojeg sam is?a?kala na netu, e to ne znam dok ne pro?itam..

ti si ?itao knjigu?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ne, nisam je ?itao - jo[?]. Naime, u dugoro?nom planu jest nabavka knjige, budu?i se i sam smatram njegovim ljubiteljem.

NaĹžalost, do Istrakona nema ba[?] [?]anse za nabaviti je (bojim se), a tada imam prijavljeno predavanje o Heinleinu.

Anyway, bit ?e mi drago bude li inetresa za tu temu.

A [?]to kaĹže[?] za Spidera i njegovo pisanije? On je sastavio ?isto finu apologetiku (esej Rah, Rah, RAH! u knjizi Requiem), valjda odgovor Panshinu & co. No, mislim da se sada malko pretjeruje. Heinlein je dovoljno zakuhao za Ĺživota (prema mojem skromnom mi[?]ljenju, "zakuhao" u pozitivnom smislu), pa sam zbilja u dvojbi je li uputno prema njegovim bilje[?]kama nadopisivati novi roman!? No, valjda i to budemo vidjeli, pa ?emo mo?i ocjenjivati.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nisam ?itala ništa od Spidera Robinsona, zapravo prvi put sam ?ula za njega vezano uz H. knjigu For Us: The Living..
otišla sam na njegov sajt i ovo me je prili?no iznenadilo, neugodno moram priznat..

Spider has sold "ROBERT A. HEINLEIN'S VARIABLE STAR," based on a detailed outline and notes completed by Mr. Heinlein in 1955 and recently rediscovered, to editor Pat LoBrutto at Tor Books for a six-figure sum via Eleanor Wood, agent for both Robinson and the Heinlein estate. Spider expects to begin work on it in March.

šta ?ovjek nema vlastitih ideja pa ih mora krasti od drugih? :?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Vjerujem da je Tvoje pitanje bilo ?isto retori?ko, no - moram priznati - tema me zainteresirala... Ne[?]to malo sam znao od ranije, a onda je ?etvrt sata guglanja napravilo ?uda. Ukratko:

Spider Robinson je, ?ini mi se, jedan od niza pisaca koji su briljantno startali (tri Huga i Nebula, hej, hej!), a onda nekako posivjeli... To moĹžda zvu?i okrutno, no sje?am se kako sam jednom ranije, naĹžalost ne znam vi[?]e gdje, nai[?]ao komentar kako mu je karijera u osjetno silaznoj putanji. Bilo je to vezano uz uop?e lo[?]u situaciju danas u ameri?kom SF-u (roman u samo 60.000 primjeraka prvog izdanja, bude li drugog uop?e, pa od toga se ne da Ĺživjeti!!!), a ujedno i njegovu osobnu stagnaciju.

Melankoli?ni slonovi su mu objavljeni u "Siriusu" br. 121 (kratka pri?a, Hugo), a "Sirius" mu je tiskao jo[?] tri pri?e.

Anyway, ?ovjek se domislio kako do?i do posla...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

to je meni sve bljak.. isfuravanje na tu?u slavu, ma kak ga nije sram.. :?

nisam antiglobalist niti anarhist, al kad ga jebeš ameri?ki kapitalizam sve odnosi u kurac :evil:

sori al danas sam neš ljuta :oops:
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ire wrote:psovati[?]
:lol:
Ovo mi se posebno dopalo!
Sorry za offtopic...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Oh, ovo zahtijeva dolijevanje ulja na vatru:
http://www.victoria.tc.ca/~mattison/fic ... .htm#FFear
Iliti kako su Berford, Bear i Brin dopisali jo[?] jednu trilogiju Asimovljeve Fondacije...

A za dobru mjeru, spomenimo kako se Clarke domislio jo[?] tri nastavka Rame (i jo[?] pone[?]to) dopisati u kooperaciji:
http://www.sfandf.com/html/scifi-fantas ... ntry%20Lee

Nemoj psovati[?]!
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Iliti kako su Berford, Bear i Brin dopisali jo[?] jednu trilogiju Asimovljeve Fondacije...
ovo je slučaj izdavačke pohlepe, zna se da se proda sve [?]to ima Asimov i Clark u potpisu pa su unajmili gornju trojku da pi[?]u (jel Asimov bio već umro kad je to pisano - ne da mi se provjeravat)

a Clark je opet sam pristao supotpisati nastavke rame - a [?]to nebi za debele pare, a ne mora ni[?]ta raditi
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ovo je slu?aj izdava?ke pohlepe, zna se da se proda sve [?]to ima Asimov i Clark u potpisu
Prili?no isto vrijedi i za Heinleina.

BTW, Asimov je umro 1992., a druga trilogija je pisana 1997., 1998., odnosno 1999.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

čim sam čuo da će Benford pisati jedan nastavak očekivao sam da će roboti postati masovne ubojice (no dobro ograničio ih je samo na vanzemaljski Ĺživot, no mogo bi ih pokvarit da uklopi zaduĹžbinu u svoje cikluse knjiga :wink: )
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Neke spodobe pišu i nastavke Zelaznyjevog Ambera.

Baš sam u Algoritmu naišao na jednu od tih knjiga, ali sam je naravno prezreo.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

da budem iskren, meni ni zvanični nastavak Ambera (merlin glavni lik) nije vrijedan čitanja
to mi je čisto prepisivanje jedne ideje na malo drugačiji način
Clark je bar za 3001 Odiseju to i priznao
a za ove nastavke Ambera [?]to pi[?]u drugi pisci... tko zna moĹžda je i zanimljivo :)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ha, ba[?] je zanimljivo kada se stvari sloĹže, tj kada o istoj stvari ?ujem iz dva izvora. Razmjenila sam e-mailove s jednim Amerikancem koji pi[?]e SF i on kaĹže da ga je ?itanje Hainelena potaknulo da po?ne pisati.
Robert Heinlein is considered by many to be America's greatest modern SF writer. From the late 1940's to the early 1960's he wrote several novels for juveniles that influenced a whole generation of American SF writers. He turned to writing more ''adult' novels, the most famous being STRANGER IN A STRANGE LAND.

He was very adept at weaving scientific details into his stories without slowing down the action. He passed away in 1988. Late last year, after the passing of his wife, a copy of the very first novel he wrote (in 1938-39) but never published, was found and published, called FOR US THE LIVING. That a novel he wrote over sixty years ago is being published 15 years after his death tells you how high his popularity remains.

http://www.robertaheinlein.com/
Ako netko pro?ita knigu, ba[?] me zanima mi[?]ljenje
Post Reply