Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

No, postavlja se jedno malecko pitanjce: sad kad se ire pojavila na LR ne znam ho?u li smo?i hrabrosti da nešto sro?im i pošaljem.
Mislim, ljudi, ja se ire bojim (...jer sam malen joooššš... ).
sad zamislite mene: ja blentavo buljim u svoj novi, 17'' monitor i ne žimku.. za kog vraga ja tu slovim?!?!

MadDože, zašto si me uzeo pod zub ooooooooooooooj?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Nimrod wrote:
Klara wrote:Ja to gledam ovako - ako komentiraš i ukažeš mi na nešto što nije dobro, onda ?u ti re?i hvala, tj. ti meni radiš uslugu komentiranjem a ne obrnuto
ja se u potpunosti slazem s tim :D
potpisujem :!:
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Ladies, ladies... ladiesss!!!! Please!

Kaj ste se oborile na mene?

Malo se [?]alim, a vas tri odmah ?onom... i onda se ?udite zakaj se bojim?

Ovako:
Glede komentiranja: Uop?e me ne smeta da, ako ja ne[?]to napi[?]em, mene netko komentira i ukaĹže mi na dobro/lo[?]e u tekstu/sadrĹžaju, no me?utim, imam svoje na?elo, koje mi kaĹže da ne guram nos tamo gdje smatram da mi nije mjesto.
Temu nisam uspio obraditi, due to lack of time, nisam ni[?]ta napisao, va[?]e sam pri?e pro?itao, svoje sam mi[?]ljenje (u globalu) izrekao i to je to. Ne Ĺželim ih komentirati na licu mjesta principa/na?ela radi. To?ka.

Glede frajerice ire:
Stvarno te se pomalo pribojavam i ne mogu si pomo?i. I to nije pribojavanje tebe kao Ĺžene/djevojke i tome sli?no, nego tebe onako kako te ja kuĹžim: kapaciteta i pisca. Jebi ga, kaj ja tu mogu - ja nisam pisac, ne smatram se takvim i to je to... nevje[?]t sam u izraĹžavanju svojih misli/ideja [?]to se vidjelo na moja dva uratka u kojima sam se vi[?]e-manje neuspje[?]no zafrkavao i ni[?]ta drugo. Vlada[?] simbolikom, vlada[?] mitologijom, objavljuju te, studira[?]/la si jezike... ja sam samo mali informati?ar koji si umi[?]lja da moĹže parirati. Klara je isto objavljivana, malo-malo pa netko pri?a o Jutarnjem, o Iskonu... ljudi moji, pa gdje sam ja do vas?
MoĹžete me smatrati malo trknutim ili kakvim god, ja si ne mogu pomo?i.

A to da misli[?] da sam tebe ire uzeo na zub - sorry, grdno se vara[?].

Diklejmer: ako se netko na[?]ao pogo?enim ovim pisanjem, ispri?avam se, moja je karakteristika i to da blebnem i ostanem Ĺživ. :oops:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

MadDog wrote: svoje sam mišljenje (u globalu) izrekao i to je to.
kada :?: gdje :?: u vezi čega :?:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

MadDog wrote:Ladies, ladies... ladiesss!!!! Please!

Kaj ste se oborile na mene?
"it is always wise to gang up on a man
especially when he is confused" :D
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

MadDog wrote:Ovako:
Uop?e me ne smeta da, ako ja nešto napišem, mene netko komentira i ukaže mi na dobro/loše u tekstu/sadržaju,
dakle ti smatras da je to korisno i ok?

jer meni je, i zao mi je ako ti to ne zelis napraviti na mojoj prici
Last edited by Nimrod on 12 Mar 2004, 16:53, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Glede frajerice ire:
Stvarno te se pomalo pribojavam i ne mogu si pomo?i. I to nije pribojavanje tebe kao žene/djevojke i tome sli?no, nego tebe onako kako te ja kužim: kapaciteta i pisca. pokušava ne psovati ga, kaj ja tu mogu - ja nisam pisac, ne smatram se takvim i to je to... nevješt sam u izražavanju svojih misli/ideja što se vidjelo na moja dva uratka u kojima sam se više-manje neuspješno zafrkavao i ništa drugo. Vladaš simbolikom, vladaš mitologijom, objavljuju te, studiraš/la si jezike... ja sam samo mali informati?ar koji si umišlja da može parirati. Klara je isto objavljivana, malo-malo pa netko pri?a o Jutarnjem, o Iskonu... ljudi moji, pa gdje sam ja do vas?
mene to zbunjuje pošto ja sama sebe ne doživljavam na taj na?in.. još uvijek o sebi ne govorim kao o piscu, ve? kao o nekom tko aspirira to biti.. do sada mi je samo 1 pri?a objavljena u knjizi, 2 u ?asopisu, dobila jednu nagradu i to je to.. objavljivanje na netu ionako nitko ne uzima za ozbiljno.. što sam ja u usporedbi s pravim piscima?!? pa više bi se trebao 'bojati' krisa nego mene..

a stvar LR nije u tome da jedni drugima pariramo nego da jedni drugima pomognemo.. kao što uvijek volim re?i, pisanje se, kao i sve ostalo, u?i.. od skromnih po?etaka ka velikim dostignu?ima.. ne vjerujem da je itko ikad iz prve napisao nešto fantasti?no.. ako je onda je genije.. mi ostali, ne-genijalci, moramo vježbati, a kako je uvijek dobro imati i ocjenjiva?ku stranu, LR je idealno mjesto za to! zato bi meni bilo vrlo drago pro?itati tvoj komentar moje ili bilokoje druge pri?e, za to ne trebaš imati 'stru?nost' ve? samo mišljenje, te ujedno, ako se želiš baviti pisanjem, pa makar samo iz hobija, LR ne može škoditi.. ja još nisam pro?itala ni jedan maliciozni komentar.. pa tu smo da se podupiremo, ne?

eto, ti porazmisli, mali informati?are :D da ne cijenim tvoje mišljenje ne bih razgovarala s tobom!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Leone hahaha
Ewok
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2004, 08:49

Unread post by Leone hahaha »

Ĺ to se ti?e ?itanja i komentiranja pri?a samo od strane autora (aktualnih, biv[?]ih, pauziraju?ih i sl.) - ba[?] me zanima koliko ljudi je ukupno pro?italo na[?]e poku[?]aje. ( 6<x<20)
Stvarala?ka atmosfera se zahuktava, pa bi je bilo dobro preto?iti u sljede?i krug, elipsu moĹžda. L.Z. i Kris su digli neki slaba[?]ni glasi? u tom smjeru... M. Stajp je jednom davno napisal:

"I wish to meet each one of you
And you, me, you, if I can and I can
We have many things in common, name three (three, three, three)
I had a hat and it sunk, reached down,
Yanked it up, slapped it on my head.

All the people gather
Fly to carry each his burden
We are young despite the years we are concern
We are hope despite the times
All of the sudden, these days

Happy throngs, take this joy wherever, wherever you go..."

Dopostanja... Alamo
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Može rok do nedjelje, 20. ožujka, ista dužina (4,500 ili nešto malo duže, ili nešto malo kraće)?

to naravno pod uvjetom da se sutra do kraja dana dogovorimo
o čemu ćemo pisati :D

:arrow: postavke-prijedlog broj 1:
a) da se radi o doga?aju kojega se glavni junak srami/žali zbog njega i kojega odlučuje promijeniti koristeći vremeplov
b) sporedni lik je bitan za radnju, nije antagonist, nije humanoid i u pubertetu je (or equivalent of)



:arrow: postavke-prijedlog broj 2:
a) događa se na Braču po zimi
b) glavni lik zove se Bepo
c) cyberpunk
d) za radnju je važna ukosnica


:arrow: postavke-prijedlog broj 3:
a) mjesto radnje je svemirski brod
b) u priči se mora pojaviti 5 riječi koje
počinju slovom l (svako od nas neka
posta jednu, pa prvih pet budu uvrštene
u priču)


što mislite :?:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Od tvojih prijedloga najviše mi se sviđa prvi.

Usput, neke moje misli o sljedećem krugu (pardon, elipsi ;) ) LR su bile da pokušamo složiti priču tako da ima što više dijaloških dijelova. Naime, nije uopće jednostavno složiti uvjerljiv dijalog pa bi bilo zanimljivo vidjeti kako nam to ide :)

O roku naknadno, da se prvo dogovorimo za ostale postavke? ;)


E a sad o plašenju, bojazni, napadima i slično:


Cilj ove radionice nije da se netko posebno istakne kao ne-znam-kakav-autor, popljuje ostale i nabije ego do nebesa nego da se svi zabavimo, zajedno nešto postignemo i kod onih koji su manje (ili ništa) pisali pokrenemo želju za pisanjem i objavljivanjem. Nitko se nikoga ne mora bojati (tj. ničijeg mišljenja) jer će svaka kritika biti dobronamjerna i u smjeru toga da autor popravi eventualne greške i sljedeći put napiše bolju priču. Osobno, u zadnje vrijeme sam u velikoj gužvi i na poslu i privatno i ne pišem ništa osim za LR, a da nema LR ne bih pisao uopće. Dakle LR me održava na spisateljskom životu :D

NIje važno ako netko nije pisao u nekom krugu, svi koji su pričitali priče imaju pravo na mišljenje i kritiku. Ako ti dođe da napišeš priču, napiši, ako ne želiš a pročitaš naše, komentiraj, hvali, kudi, kritiziraj - ukratko iznesi svoje mišljenje.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Kris wrote: E a sad o plašenju, bojazni, napadima i slično:


Cilj ove radionice nije da se netko posebno istakne kao ne-znam-kakav-autor, popljuje ostale i nabije ego do nebesa nego da se svi zabavimo, zajedno nešto postignemo i kod onih koji su manje (ili ništa) pisali pokrenemo želju za pisanjem i objavljivanjem. Nitko se nikoga ne mora bojati (tj. ničijeg mišljenja) jer će svaka kritika biti dobronamjerna i u smjeru toga da autor popravi eventualne greške i sljedeći put napiše bolju priču. Osobno, u zadnje vrijeme sam u velikoj gužvi i na poslu i privatno i ne pišem ništa osim za LR, a da nema LR ne bih pisao uopće. Dakle LR me održava na spisateljskom životu :D

NIje važno ako netko nije pisao u nekom krugu, svi koji su pričitali priče imaju pravo na mišljenje i kritiku. Ako ti dođe da napišeš priču, napiši, ako ne želiš a pročitaš naše, komentiraj, hvali, kudi, kritiziraj - ukratko iznesi svoje mišljenje.
kako Ire kaže, potpisujem :!:

ja prije ove radionice nisam pisala uopće i super mi je ovo - što više komentara, to bolje!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Baš ste se raspričali kad mene nema.
Nije važno ko piše, ko ne za komentare, koji su uvijek dobrodošli. Madog nemaš se šta bojati nekoga samo šta piše malo bolje od tebe i što je objavljivan, pišeš prvenstveno za sebe ( barem ja ) i LR po meni služi za vježbu, tu ti ljudi ukažu na greške i pohvale što im se sviđa. Recimo da priča ne valja bolje je da ti neko kaže da je sranje nego da živiš u uvjerenju da je dobra, idući ćeš put napisati bolje. Ali nemam sad vremena, žurim s neta.
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Joj koliko ste toga stigli napisati za par sati 8)

Meni se svi?aju Nimrodini prijedlozi 1 i 2. Tre?i ne jer mislim da poku[?]avanjem uklopljavanja odre?enih rije?i u tekst ne bismo dobili na kvaliteti pri?a. Krisov prijedlog u vezi dojaloga mi se svi?a (pisanje dijaloga mi je te[?]ko, tj zvu?i te[?]ko jer ba[?] nisam ni poku[?]avala).

Da probamo to spojiti?
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Nimrod wrote:
MadDog wrote: svoje sam mi[?]ljenje (u globalu) izrekao i to je to.
kada :?: gdje :?: u vezi ?ega :?:
Myself:
Po[?]tovanje svim autorima 3.L.R
Iako nisam sudjelovao, iz prije navedenih virusnih razloga, ?ini mi se da je ne?ije spominjanje Morane kao slavenske boĹžice smrti donijelo poprili?nu dozu morbidnosti u Va[?]e pri?e... zaista... nomen est omen (toliko o mom latinskom...)

Jo[?] ne[?]to... ovajjj... u jednoj od pri?a mi je negdje promakao SF moment... moĹže li me netko uputiti?
Eto... toliko od mene po pitanju 3.kruga.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Locked