Stardust

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Stardust

Unread post by Krvoje »

Zvjezdana Prašina

Je l' ima k'o da je gled'o? Ja jesam, i moram reć', iako je malko poduži pri kraju, mnogo me se pozitivno dojmio. I svakako me se još dojmio, al' uglavnom mi se zbog silne promidžbe okolo knjige etc. čini k'o Arthur/Eragon za malo odraslije.

De Niro mi malo nije sjeo, a tu i tamo su bratovi prećerani, međutim mi dođe žao što se ne snima više takvih filmova.

Ja ne mogu nać topic o tome ovdje. Je l' to zato jer postoji za knjigu?
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Stardust

Unread post by Brumiko »

Krvoje wrote:Zvjezdana Prašina

Je l' ima k'o da je gled'o? Ja jesam, i moram reć', iako je malko poduži pri kraju, mnogo me se pozitivno dojmio. I svakako me se još dojmio, al' uglavnom mi se zbog silne promidžbe okolo knjige etc. čini k'o Arthur/Eragon za malo odraslije.
Pogledah ovu subotu. Paaa, sjajan film! Razlika spram Eragona je v tome kaj se Eragon u potpunosti drži smjernica o (ne)pisanju fantastike (http://members.ozemail.com.au/~imcfadye ... antasy.htm), :) dok je Zvjezdana prašina donekle njihova parodija (i, naročito, parodija Gospodara prstenova), ali takva fantasy parodija koja je istovremeno i dobar fantasy film, a ne samo puko kreveljenje.

U filmu mi se svidjela gomila referenci na drugu fantastiku, npr. na Spelljammer ili borilački stil Drizzta Do'Urdena. Budući da inače nisam neki pretjerani ljubitelj fantastike, vjerojatno bješe dosta drugih referenci koje nisam ni primetil.

Ljubavna oda mišu je legendarna. :) Kraj je malo patetično-limunadast, al' ajd, podnošljiv je. Ionako volim sretne završetke, pa makar i patetično-limunadaste. ;)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Meni se jako svidio, moram priznati. Malo mi je pokvarilo gušt gledanja što sam neposredno prije čitala knjigu, pa nisam mogla ne primijetiti promjene (mislim, ne smeta mi što je radnja proširena kako bi se mala knjižica smjestila u poduži film, ali fali mi cijeli dio o Tristranovom ocu, fali mi njegova žena/Tristramova maćeha, a najviše mi fali kraj koji je anti-happyendovski, iako definitivno vuče na LOTR. I zvijezda je u knjizi puno više cendrava. Fali mi i borba jednoroga i lava.)

Michelle Pfeiffer mi je genijalna. Robert DeNiro također (scena kad ga uhvate kako pleše u ženskoj odjeći je neprocjenjiva).
... characters, personalities, stories and larps...
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Meni je DeNiro na par mjesta malo neuvjerljiv. Image mu je previše "macho", valjda, pa mi nekako nije leglo...

Zaboravio sam spomenut glazbu, koja mi je totalno parodična :D Npr. kad onaj sedmi sin ulazi u dvorac, a sviraju fanfare :D
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Krvoje wrote:Zaboravio sam spomenut glazbu, koja mi je totalno parodična :D Npr. kad onaj sedmi sin ulazi u dvorac, a sviraju fanfare :D
Da, da, glazba je stvarno fora :headbang:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Krvoje wrote:Meni je DeNiro na par mjesta malo neuvjerljiv. Image mu je previše "macho", valjda, pa mi nekako nije leglo..
Nije li to i poanta? Da svi misle da je najmachoidnija gusarčina Stormholda?
Randomness is strong with this one!
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Ma da, fora je dobra i izbor glumca odličan, al mi u jednoj sceni nije leglo. Ono kad im toči cugu u svojoj sobici pa ih češlja itd. Njegov glas i stil mi nikako ne idu uz ženskastost. Kasnije, kad isprobava haljinice i pudra se bude OK.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
merlin
Goli čarobnjak
Posts: 80
Joined: 30 Jul 2007, 12:40
Location: Stan

Unread post by merlin »

Meni je film osvježavajuć, naravno puno toga nije onakvo kako bi to stavili u druge filmove, ali zato i je fora, naravno Deniro ne paše u ulozi, možda po meni je zato i savršen za ulogu (Bruce Willis u zmazanoj potrošunji sav krvav ih češlja i pleše kan-kan)
goli gdin čarobnjak:-)
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

ali jel' se isplati ići u kino za to?

kakvi su efekti i te gluposti?
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Isplati se. Takve filmove uvijek više volim gledati na velikom platnu.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

jel to ono s one tri vještice što se žele pomladiti?
i onom ogradom koja dijeli naš svijet od svijeta magije?
jedino što mi se u filmu dopalo je onaj čuvar što pazi da netko ne pređe ogradu :)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ljudi, ovo je predivan film! Gomila predvidljivih stvari, ali zabavan, duhovit, s lijepim likovima... Treba gledati svakako!

I, jel zna netko otkud je ona borilačka poza, kad čuvar premlati Tristana pa stane u pozu, onako, okrenut bokom, ruku ispred sebe, a iza sebe štap u drugoj ruci horizontalno?
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Izitpajn wrote:I, jel zna netko otkud je ona borilačka poza, kad čuvar premlati Tristana pa stane u pozu, onako, okrenut bokom, ruku ispred sebe, a iza sebe štap u drugoj ruci horizontalno?
čini mi se iz nekog Bruce Lee filma, kasnije kopirano u mnogim drugim filmovima s borilačkim scenama, kao i ona njegova kad protivnika poziva prstima da mu priđe
:santa:
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Pogledao. U redu je, ne mogu mu naći nekih bitnih prigovora, ali me je ostavio pomalo hladnim.
A. Ziljak
Post Reply