Premijera casopisa UBIQ, Interliber 2007.

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

ooooooooooooo!!! :shock: :headbang: :headbang: :headbang:

Oće se moć pretplatit na časopis iz Slovenije, mislim da će biti dosta zainteresiranih! :drunken:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tanja.C wrote:ooooooooooooo!!! :shock: :headbang: :headbang: :headbang:

Oće se moć pretplatit na časopis iz Slovenije, mislim da će biti dosta zainteresiranih! :drunken:
kaže mcn "da, naravno, sve za Slovence samo da nas prime u Slovensku uniju" :D
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

nice - prosetat cu se malo i kupiti casopis - znam da je svaka kuna dobrodosla :D

i to sve inkognito naravno :angel:


note* - sjeti se da poneses onu torbu s kotacicima - znas sta si si napravio prosle godine kad si isam samo 'pogledati sta ima novog'

note* - ostavi kartice kod kuce - bankomati vrebaju
:D
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Nadam se da će "Ubiq" opravdati ime. :wave:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

otkud ime ubiq

Unread post by Tomislav Sakic »

Naravno, Macanov casopis Q (takodjer izdaje Mentor) vec dugo nije izasao, UBI-Q :o


Da citiram dio iz uvodnika:
(...) ime časopisa dolazi od latinske riječi ubique – posvudašnji – a inspirirano je romanom Ubik Philipa K. Dicka. Ubik je kod Dicka sredstvo koje simulakrum oko nas čini realnijim, a dolazi u raznim oblicima, od spreja do jela i pila. Prikladno je časopis za znanstvenu fantastiku – žanr koji kritički promišlja nas same – nazvati po tom, kod Dicka, sveprisutnom a opet nedosežnom sredstvu.
Sto se kariranih kosulja tice, to je zato jer je Ȓubi poznat kao čovjek u kariranoj kosulji ... :notworthy: Ja sam tu tek :binky:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Hvala na (vrlo kompliciranom - dvaput sam čitala) objašnjenju! :)

Pozdrav ljudima u kariranim košuljama :wave:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Procitaj UBIK od Dicka (ima srpski prijevod u Biblioteci Kentaur), mozda trebas kontekst. Inace, mislim da se to mahom smatra za najbolji Dickov roman!
Post Reply