The Number 23

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

The Number 23

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Da nisam gledao Jima Carreyja u Vječnom sjaju nepobjedivog uma , bio bih šokiran ovom njegovom ulogom. U pozitivnom smislu šokiran.

Film je baziran na tzv. Enigmi 23, odnosno na tajanstvenoj koincidenciji ili sinkronicitetu ili kako god to želite nazvati, da se broj 23 pojavljuje kao rezultat stvarima oko nas, kao što su zbroj brojeva u određenim datumima ili zbroj brojevnih vrijednosti slova u imenima i sl. Na početku filma se navode i mnogobrojni primjeri, od datuma potonuća Titanica, datuma Hitlerovog samoubojstva, zbroja brojeva u imenima nekih predsjednika, datuma mayanskog proročanstva smaka svijeta, pada a-bombe na Hirošimu, broj uboda Cezara, broj kromosoma u ljudskom tijelu itd.

Film je psiho-triler, mračan i prikazuje Carreyja u potpuno drukčijem svjetlu nego do sada, pogotovo kad glumi detektiva Fingerlinga. Å to se mene tiče, ovo mu je jedna od boljih uloga.

Film svakako pogledati.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

hvala

upravo ide na listu pa kad dodje na red :headbang: :o :uzdravlje:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Ja sam ga gledala. Film nije remek-djelo ali ga svakako treba pogledati zbog Jima Carreyja

preporučam!
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: The Number 23

Unread post by Belzebubbles »

Pogledao sam ga prije nekoliko dana, čudno, ali Carey se stvarno iskazao.

Kraj je malo zbrljavljen (neko američko viđenje pravde, što li), ali sve u svemu, zanimljiv filmić.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: The Number 23

Unread post by ratchet »

Ne znam što je tu čudno da Carey dobro glumi. Pa još je u Cable guyu izvanredno glumio psihopatu, iako je film bio neka vrst komedije. Inače broj 23 je pristojan film ali mi se kraj nije svidio. Ma j..š moralnost i ispravnost itd. Što mu to vrijedi kad će biti starac kad izađe iz zatvora, a to da će ga žana čekati cijelo vrijeme, moš misliti.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: The Number 23

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

To je Jim Carey! Žena bi bila luda da ga ne čeka. Gdje će još nać tako zabavnog čovjeka? :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: The Number 23

Unread post by writer16 »

iam back..... uglavnom pogledao sam film i nije me se baš dojmio kraj previše sam pogledao filmova na tu foru ali sredina filma je ok i alterego detektiv sve ostalo mi je glupo i onaj pas......debilana
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply