Ja pišem o kurvama

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by biljana »

Sve OK, pomalo mi sjeda ( bilo je i vrijeme), iščitavam ponovno. Tortura, c,c,c...
Vaši su komentari više nego dobrodošli. Hvala za trud.
Probat ću popraviti što se popraviti da.
Image
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Unread post by ratchet »

samo da kažem da je zapravo početak priče najvažniji, prema urednicima. Ima jedan sjajan članak u Baen's un. od Resnicka o tome. Vani urednici jednostavno primaju tone priča i autor koji nema ime, odnosno ovakvi kao mi dobije otprilike toliko vremena koliko treba za pročitati prva dva odlomka. Ako ih priča povuče čitat će dalje ( radi se o profi čitačima ne uredniku osobno ). Sad, kod nas urednici ne primaju proporcionalno toliko priča ali mislim da princip i nije previše različit, ako udaviš na početku tko zna hoće li i doći do kraja. Isti princip i ja primjenjujem za knjige, priču ću još nekako i izgurati, ali ako me nije zgrabila u prvih 50 stranica čemu trud, ima toliko drugih koji čekaju da budu pročitane ( princip ne vrijedi jedino u slučaju dobre preporuke, onda se strpim još malo )
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by biljana »

Malo sam popravljala (hm)... Uglavnom, ovako sad izgleda prvi pasus

Perunov avatar, Mlad-i-Lijep-Gospodin, te se godine kasno pojavio. Svi su već povjerovali da ih je taj bog zaboravio i zametnuo pa nisu čistili Božju Utrobu, ni podmazivali Pupak finim uljima kako su trebali. Ipak, sredinom jeseni, krasne,
tople i rodne, evo njega. U Pupku je zacvrčalo i zazujalo, zafrcale su iskrice pa je avatar osvanuo usred malog trga, kratko i nesigurno titrajući u zlatnoj izmaglici jesenjeg sutona, ali svejedno stabilan i cio, sa svim
udovima i sposobnošću govora. Našao se točno pred Amarinim vratima, koja su bila širom otvorena jer je
upravo provjetravala kuću nakon svog posljednjeg posjetitelja, debelog trgovca koji je dobro plaćao, ali se znojio kao vepar.

...itd, itd....
i u daljnjem tekstu sam korigirala preduge rečenice, i neke stvari malo izbrusila, ali neću sad opet postati cijeli tekst
Htjela bih reći da su mi vaši komentari pomogli da vidim nešto što nisam uspijevala vidjeti i zato vam hvala.
Vrlo sam impulsivna, a ta boljka ne prolazi s godinama, pa ovo vjerojatno neće biti posljednji put da navalim na vas
:x
Milena reče > Bran: ili ima maks. 7 godina ili je retardirana, ili oboje.
U pravu si, deminutivi koje sam koristila ne pokazuju koliko je doista mlada, pa sam i to malo uredila, nadam se da će sad biti jasnije ( jer meni jeste) da je djevojčica, vrlo prostodušna. Uglavnom uvažila sam vaše primjedbe, ali ostavila sam izričaj, toga se ne želim odreći.
Image
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

a da probas zamjeniti jos par zareza u tom pasusu tockama ;)

npr. umijesto ovog
biljana wrote:Našao se točno pred Amarinim vratima, koja su bila širom otvorena jer je
upravo provjetravala kuću nakon svog posljednjeg posjetitelja, debelog trgovca koji je dobro plaćao, ali se znojio kao vepar.
nesto ovako

Našao se točno širom otvorenim Amarinim vratima. Provjetravala je kuću nakon svog posljednjeg posjetitelja. Debeli trgovac je dobro plaćao, ali se znojio kao vepar.........

ili samo ovako

Našao se točno pred Amarinim ulazom. Vrata su bila širom otvorena jer je
upravo provjetravala kuću nakon svog posljednjeg posjetitelja. Debeli trgovac je dobro plaćao, ali se znojio kao vepar....

...itd...itd...

a za trud :uzdravlje:
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

biljana wrote:...ali se znojio kao vepar.
nu nadodajmo još samo jedno:
veprovi se, kao ni svinje (kad smo već kod toga) ne znoje - bar ne nešto posebno
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by biljana »

>a da probas zamjeniti jos par zareza u tom pasusu tockama

Dakle, tako bi tekst postao sterilan, a to mi je nepodnošljivo. Ma, više
točaka ne dolazi u obzir, i ovo je previše rascjepkano i ne sviđa mi se... Mijenja se ritam, to postaje drugačija priča, a ja hoću ovu.

>veprovi se, kao ni svinje (kad smo već kod toga) ne znoje - bar ne nešto posebno

...pijan kao svinja, znoji se kao prasac, umoran kao pas (?)

:D dragi ti, može i ne mora tako
Image
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

nu nisam mislio provocirati, nego samo iznijeti činjenicu na vidjelo
no ako si baš za raspravu
znoji se ko svinja ( a može i prasac) stoji jer je ušla kao fraza u jezik
i to upravo zato što se svinje ne znoje :D
znoji se ko vepar malo grebe uši (moje)
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by biljana »

:D :D :D da samo grebe.... žulja i bocka :D
Hvala na dobrim namjerama, ali mislim da moram napraviti nekakav odmak, pustiti pričicu da odleži u mraku, pa ću onda vidjeti kako će mi izgledati...
E, htjela sam samo reći muškoj populaciji : ovih par muških karaktera koje sam tu metnula i koje nisam baš prikazala u naj,naj svijetlu nisu primjeri onoga što ja inače mislim o muškarcima :angel:
Peace
Image
Post Reply