Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

niniane wrote:I da, fakat nije okej tako komentirati knjigu prije nego ju pročitaš do kraja, Ham. Kad odeš malo dalje od priče o Epulonu, skužit ćeš da u knjizi itekako ima originalnih stvari. Što se buđenja drevnog zla tiče, meni osobno je ta tema sasvim okej, posebno jer se može personificirati na jako puno stvari iz našeg "realnog" svijeta. I jako se puno djela, barem koliko sam ja informirana (što, doduše, nije pretjerano, ali...:oops:), na ovaj ili onaj način bavi time.

Ja još nisam pročitala "InG", odnosno nisam pročitala editiranu, objavljenu verziju. Verzija koju mi je Zoran prije nekoliko mjeseci poslao mailom je imala nekih nedostataka za koje vjerujem da ih je ispravio jer su se ticale isključivo radnje. Tada me knjiga (da ne rečem ni roman ni zbirka :angel: ) ostavila, blago rečeno, oduševljenu - da nije, ne bih se ni uključila u multimedijalni projekt. Kad ju pročitam ponovno, komentirat ću ponovno.

Btw, sad čitam "Trinaesti krug bezdana"; još nisam sve pročitala, ali već ima priča koje su me oduševile (Bogdanović, Macan, Janjanin), kao i onih koje, ahm, nisu (Smajlović).
Ne samo da nije krivo komentirati knjigu prije nego se procita, dapace vec je i nuzno i potrebno. Da nije rijec o Zoranu, nakon do sad procitanog bih odlozio knjigu i ne bih ju dalje citao. velikim slovima: PRVI DOJAM PRODAJE KNJIGU!

prvi dojam Izvrsitelja, pa moje misljenje je do sad jasno.
nema me.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ham, ne pametuj. Knjiga se prodaje odlično.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

drago mi je za tebe.
nema me.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Hamenaglar wrote:
niniane wrote:I da, fakat nije okej tako komentirati knjigu prije nego ju pročitaš do kraja, Ham. Kad odeš malo dalje od priče o Epulonu, skužit ćeš da u knjizi itekako ima originalnih stvari. Å to se buđenja drevnog zla tiče, meni osobno je ta tema sasvim okej, posebno jer se može personificirati na jako puno stvari iz našeg "realnog" svijeta. I jako se puno djela, barem koliko sam ja informirana (što, doduše, nije pretjerano, ali...:oops:), na ovaj ili onaj način bavi time.

Ja još nisam pročitala "InG", odnosno nisam pročitala editiranu, objavljenu verziju. Verzija koju mi je Zoran prije nekoliko mjeseci poslao mailom je imala nekih nedostataka za koje vjerujem da ih je ispravio jer su se ticale isključivo radnje. Tada me knjiga (da ne rečem ni roman ni zbirka :angel: ) ostavila, blago rečeno, oduševljenu - da nije, ne bih se ni uključila u multimedijalni projekt. Kad ju pročitam ponovno, komentirat ću ponovno.

Btw, sad čitam "Trinaesti krug bezdana"; još nisam sve pročitala, ali već ima priča koje su me oduševile (Bogdanović, Macan, Janjanin), kao i onih koje, ahm, nisu (Smajlović).
Ne samo da nije krivo komentirati knjigu prije nego se procita, dapace vec je i nuzno i potrebno. Da nije rijec o Zoranu, nakon do sad procitanog bih odlozio knjigu i ne bih ju dalje citao. velikim slovima: PRVI DOJAM PRODAJE KNJIGU!

prvi dojam Izvrsitelja, pa moje misljenje je do sad jasno.
Onda se jednostavno po tome razlikujemo, jer je meni prvi dojam o "Izvršiteljima" bio dobar, i što sam čitala dalje, dojam je bio sve bolji i bolji.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Poceo sam citati «Stablo ljeta» G.G. Kaya, ali sam prestao nakon 25 stranica. Evo zasto.
Roman pocinje na Sveucilistu u Torontu. Odrzava se nakakva konferencija. Uvodi se pet studenata. O tim studentima se ne saznaje nista, s njima citatelj ne stigne uspostaviti nikakav odnos. Uvode se ti studenti, i pisac ih odmah upozna sa jednim magom i njegovim pomocnikom patuljkom iz zemlje Fionavar, u kojoj vlada magija, a studenti ne pobjegnu od ludjaka, nego to istog casa prihvate kao stvarno. Jedan od studenata cak shvati da je to slutio cijeli zivot. Nismo saznali nista o svakodnevnom realnom studentskom zivotu, niti nas je pisac malo uveo u stvarnost, tako da kad se pojavi fantastican element , on bude fantastican. Ne. Osmah na fantastiku. To me malo zasmetalo pa sam prekinuo citanje. Mozda nastavim, ali necu odmah... a mozda i ne. Da li da nastavim?

Odmah zatim sam uzeo «Pet raketa» Michaela Swanwicka i prva prica, « Legije u vremenu» je zakon, pravi gust., a vjerujem da su i sve ostale odlicne.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

TB wrote:Poceo sam citati «Stablo ljeta» G.G. Kaya, ali sam prestao nakon 25 stranica. Evo zasto.
Roman pocinje na Sveucilistu u Torontu. Odrzava se nakakva konferencija. Uvodi se pet studenata. O tim studentima se ne saznaje nista, s njima citatelj ne stigne uspostaviti nikakav odnos. Uvode se ti studenti, i pisac ih odmah upozna sa jednim magom i njegovim pomocnikom patuljkom iz zemlje Fionavar, u kojoj vlada magija, a studenti ne pobjegnu od ludjaka, nego to istog casa prihvate kao stvarno. Jedan od studenata cak shvati da je to slutio cijeli zivot. Nismo saznali nista o svakodnevnom realnom studentskom zivotu, niti nas je pisac malo uveo u stvarnost, tako da kad se pojavi fantastican element , on bude fantastican. Ne. Osmah na fantastiku. To me malo zasmetalo pa sam prekinuo citanje. Mozda nastavim, ali necu odmah... a mozda i ne. Da li da nastavim?

Odmah zatim sam uzeo «Pet raketa» Michaela Swanwicka i prva prica, « Legije u vremenu» je zakon, pravi gust., a vjerujem da su i sve ostale odlicne.
nemoj nastavljati citati. To je moj savjet.
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

TB wrote:Odmah zatim sam uzeo «Pet raketa» Michaela Swanwicka i prva prica, « Legije u vremenu» je zakon, pravi gust., a vjerujem da su i sve ostale odlicne.
pet raketa :uzdravlje: :headbang:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Ja pročitao od Zorana K., ali ne "Izvršitelje" već "Najbolji na svijetu".
I valja, s time da mi je naslovna priča još nekako najslabija, a među ovim ostalima ima nekoliko stvarno briljantnih. Recimo ona sa vražjim klincima.
:thumbup:

A sada na Vijana "Jesen u Pekingu".
:drunken:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Ja isto upravo dovršila tu Zoranovu zbirku...

Meni je ok priča "Najbolji na svijetu". Najmanje mi se svidjela ona o fajtu Velog Jože i Regoča (makar su im oružja apsolutno preeedobra :headbang: ), a ostale su mi ful dobre - i da, ta o vražjim klincima je mrak :D

Komična mi je "Ezoterica Croatica", ali zakon.... Zaista, lov na potpise... :shock: :D

Sve u svemu, very good, i progutala sam zbirku u roku keks (ne doslovno, naravno. Toliko gladna ipak nisam bila)
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Simmonsov Olympus. Ȓovjeku idu epski razmjeri :)
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Upravo završio sa Kingovom Rose Madder i prešao na Black Company od Glen Cook.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Miles wrote:Upravo završio sa Kingovom Rose Madder
Good, good! :blob:
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

«Black House» Stephena Kinga i Petera Strauba. U malom graditju netko otima djecu i jede ih. Policija tapka u mjestu.
Poslije par desetaka stranica shvatimo da je glavni junak "Black House" Jack Sawyer, glavni lik romana «Talisman» ista dva autora. U «Talismanu» je imao 12 godina i prolazio kroz tolkienevsku avanturu. Ovdje je on 35 godisnji bivsi umirovljeni detektiv iz LA koji se doselio u provinciju, pa se angazira oko slucaja. Potpuno je zaboravio dogadjaje iz «Talismana», ali ubojstva su djelo natprirodnih sila iz drugih svjetova, pa se on svega sjeti. Talisman je bio vise tolkienovski fantasy, ovo horror. Citljivo i zabavno, idealno za plazu. (Za vecu zabavu s ovim romanom, preporucio bih prvo citanje «Talismana», mada nije nuzno. Inace, «Talisman» je jos bolji za plazu.)



SPOILER:
Roman je snazno povezan sa Dark Tower serijalom. Ima jedno poglavlje u kojemu se pojavi jedan DT-ovski revolveras i Jacku detaljno objasni veze ovog romana sa DT, opise zaplet iz DT, spomene likove uz DT, i kaze: «E, ovo je tako i tako, natprirodne stvari tako i tako funkcioniraju,ta ubojstva su u vezi sa DT-om i ti moras napraviti to i to carobno da bi zavrsio roman. Malo mi je to... onako, pomalo zasmetalo, kao na silu ubaceno.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

upravo čitam "ad astra".
Post Reply