project gutenberg SF cd

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

project gutenberg SF cd

Unread post by Hamenaglar »

http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page

http://www.gutenberg.org/wiki/Science_F ... okshelf%29

skinete torrent i uzivate u citanju, ako se ne varam preko 165 SF knjiga
nema me.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Guttenberg me jako veseli kao koncepcija, al donedavno nisam našao dovoljno bezbolan način čitanja e-knjiga. Bilo bi idealno imat komad LCD-nečega pa iščitavat s toga, tipa palm ili laptop.

Onda, nedavno smo kupili neakav šugavi infrared port da imamo ščim skidat slike s mobitela. Danas sam otkrio da moj mob može lepo prepoznavat i čitat .txt fileove tak da izgleda da imam LCD-nekaj kaj mogu vuć sa sobom posvuda i koristit za tu rabotu.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
OldOne
Ewok
Posts: 13
Joined: 22 Mar 2007, 12:26

Unread post by OldOne »

Mislim da bi nesto ovakvo trebalo nabavit sto prije :)
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ma ne može ništa zamijeniti knjigu.
Svi ovi tehno gađeti su fina furka, ali kad uzmeš knjigu u ruke pa još ako je dobro grafički urađena i odštampana na kvalitetnom papiru...
Samo listanje takve knjige predstavlja užitak, a kamoli još i čitanje :D
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

skinuo sam ovo
ali nije mi jasno u šta je otiško 200 mega

:dontknow:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Bilo bi idealno imat komad LCD-nečega pa iščitavat s toga, tipa palm ili laptop.
Izbjegavati u širokom luku.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Hrvoje wrote:
Bilo bi idealno imat komad LCD-nečega pa iščitavat s toga, tipa palm ili laptop.
Izbjegavati u širokom luku.
Neki poseban razlog? :scratch:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Bole oči nakon nekog vremena... :shock:
Ja provodim dosta vremena za laptopom... nevjerojatno je koliko čovjek može smisliti načina za gubljenje vremena kad ima takav neki techno gadget ... To je isto jedan razlog za izbjegavat to :P
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

A cuj, ja sam prije imo komp, i to sa starim monitorom. Sad sam na laptopu i mnogo, mnogo mi je bolje. Osjecam da mi se oci manje naprezu. No, unatoc tome, jos uvijek nedovoljno dobro da bih isao citat nesto na njemu...
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Hrvoje wrote:
Bilo bi idealno imat komad LCD-nečega pa iščitavat s toga, tipa palm ili laptop.
Izbjegavati u širokom luku.
Zar? Ma da, uvijek sam mislio da je zdravije buljit u to nego u na sve strane zračeći monitor... Sad me je strah za oči.

Inače, u međuvremenu sam eksperimentirao sa svojim mobitelčićem (siemens c72) i otkrio da nije sam po sebi tolko nedobar, kolko je softverski ograničen. Nađoh si neku besplatnu java aplikaciju i sad s tim čitkaram. Ako ništa drugo, otišle budu mi oči jer su slova sitna :)
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Nabavi neko povećalo :D
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Prvo, dugotrajno čitanje s ekrana, a posebno s PDA uređaja je jako štetno za oči. Drugo, uzeo sam Pocket PC upravo kako bih čitao s njega e-knjige, ali sad mi služi uglavnom za slušanje glazbe. Oči peku, nelagodan i neprirodan je osjećaj buljit sat vremena u e-slova, što rezultira različitim nuspojavama kasnije, tipa bljeskovi pred očima i mučnina.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Ja tu imam 15 inčnu peć i vrag ujeda za oči da nije normalno. 2 sata nekakvog rada maksimalno, i to ako sam odmoran.
Uspoređivao sam ugodnost sa LCD-om i monitorom od laptopa i oni su mi negdje barem deset puta bolji. Ȓak se može i čitati dok na CRT-u nakon nekoliko kartica počnu magliti oči.
Tako da prema svom osobnom doživljaju LCD smatram prilično nadmoćnim.
Å to se tiče PDA neznam, ali pretpostavljam da stoji ovo što kažete vi iskusni korisnici i ponosni vlasnici.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Imam oči koje svašta trpe :) Moraju, jer ja volim buljit neumjereno u ekrane svih vrsta. No, primjetio sam da me smeta duže vreme gledat u tak sitno pisano pa ću možda odustat zbog toga. To traje tek par dana pa sad nemrem procjenit, jer sam dosta neispavan zadnjih dana nevezano uz to.

Povećalo možda nije loša ideja, probat ću si povećat tekst na ekranu :) Sam kaj bum onda imal po tri riječi u jednom redu ili nešto slično apsurdno.

Logično je u biti da LCD smeta, jer je rasvjeta i kontrast jednako neprirodna i plastična kao i kod običnog monitora, a još je tu i gnjavaža da ga moraš uvijek gledat pod istim kutem.

Sad sam si postavio pozadinu na plavo, a tekst bijelo, pa ću eksperimentirat s bojama.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
Post Reply