Tolkien

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Kad već nabrajamo Erikson je bolji od Martina barem koliko je ovaj od Tolkina :zubo:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Evo ga na... opet dižemo osobna mišljenja i ukuse na nivo dogme... :D

Osobno volim svu trojicu, al' lejtli,valjda zbog skorog prelaska u zrele godine momentalno mi nekako najbolje sjeda Kay...

:blob:
Image
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Je li tko čitao one romančiće kiosk formata u izdanju frajera koji je izdavao "Ninje" ?( Ne "Nindže" od "Dereka Finegana", nego Hr. "Ninje" od "Roberta Hydea" :D ) Dakle, taj tip je izdavao "Grom"- romančiće o fanasy junaku conan- tipa koji se zvao.... Kako...?


...pa, GROM!

Ȓitao tko? :drunken:

Kakve ovo veze ima s Tolkienom? Ne znam... možda je u "Gromu" bilo i hobita? :drunken:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Za taj "Grom" sam tamo negdje cca oko '90. vidio najavu, al mi nikad nije dospio u ruke. Mislio sam da projekt nikad nije realiziran.

Kako bih mogao do toga?
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Zoran wrote:Za taj "Grom" sam tamo negdje cca oko '90. vidio najavu, al mi nikad nije dospio u ruke. Mislio sam da projekt nikad nije realiziran.

Kako bih mogao do toga?

Ranih 90-ih je izišlo nekoliko brojeva "Groma". Zanimljivo, kod uličnih dilera romanima ga nijednom poslije nisam vidio, za razliku od "Ninji" i "Nindži" kojih ima ko dreka .
(Zanimljivost- stari srpski "Nindže" su 10 kn, hrvatski "Ninje" su 5 kn. Å to li to govori? :D )

"Groma" je izdavala firma "Albatros" čiji je vlasnik bio čovjek čudnog imena: Gral Astral.
Da, tom čovjeku je ime - GRAL ASTRAL!
Vele da se g. Gral prije zvao uobičajenije, ali je iz nekih razloga promijenio ime!

Izdavao je te "Ninje", ljubiće, vesterne i takve stvari.
Možda još posluje, treba prelistati one vestern i ljubavne romančiće kojih se nekim čudom još da pronači na kioscima. Tko li to čita?

"Groma" je kako sam onda čuo, pisao Miljenko Horvatić, čovjek koji radi u "Algoritmu", a koji je i strip scenarist. (Code name: "Scorpio")
Ilustracije za naslovne je radio Niko Barun, ilustrator koji crta dječje ilustracije i stripove. ("Pipo", "Krapinjonci")
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Imaš li tih Gromova za prodat?
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Zoran wrote:Imaš li tih Gromova za prodat?

Nemam Gromova. :dontknow: Nisam pročitao ni jednog. I mene sad zanima kakvi su bili, ali tada mi se nije dalo trošit na takve stvari.
U stvari to je valjda jedini slučaj na ovim prostorima da je netko uz šund ljubiće, vesterne i krimiće pokušao izdavati i šund fantasy.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

TB wrote:
U stvari to je valjda jedini slučaj na ovim prostorima da je netko uz šund ljubiće, vesterne i krimiće pokušao izdavati i šund fantasy.
Zavisi kako definiraš šund. Po meni su šund fantasy i "Forgotten Realms" koje kod nas štanca "Strijelac", a bogami je šund i "Prodor".
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Sto mu gormova, ovo je offtopic :P
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Sa Algoritmove stranice:
Književna poslastica "The Children of Húrin" u svijetu će biti objavljena 17. travnja. Isti dan bit će puštena u prodaju u Algoritmovim dućanima u Zagrebu, dan kasnije u ostalim gradovima, a naklada Algoritma s ponosom najavljuje presedan u svijetu nakladništva – "Húrinovu djecu", hrvatsko izdanje romana u prijevodu Vladimira Cvetkovića Severa, day and date sa svjetskom premijerom!
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

zasto sam ja jako skeptican prema tome.
nema me.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Bahod wrote:Kad već nabrajamo Erikson je bolji od Martina barem koliko je ovaj od Tolkina :zubo:
Moram priznati da Eriksona nisam čitao, ali Martin ima bolje ocjene na amazonu :D
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Pa u principu i nema tolike razlike, osim što je Erikson, originalniji, napetiji, kompleksniji (ovo na n-tu), ..iji, ...iji... i tako u svim poljima

E da i za razliku od Martina kad Stevo kaže da knjiga izlazi onda stvarno i izađe (i to cijela :zubo:)
Vermilion
Ewok
Posts: 37
Joined: 28 Jul 2007, 23:13
Location: Osijek/Budapest
Contact:

Unread post by Vermilion »

jel je mozda netko procitao Hurina? Mislim, jel se isplati kupovati/citati ili je promasaj?
Stvarnost ne postoji - samo nas vlastiti red koji svemu namecemo
Post Reply