Tolkien

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Tolkien

Unread post by Ire »

Novi Tolkienov roman izlazi sljedeće godine

valjda neće ispasti kao s Dinom :? doduše, Herbertov sin radi svoj materijal, a Tolkien reciklira očev .. živibilipavidjeli .. :uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Skeptik sam
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

ja nisam,jednostavan razlog-radnja se odvija u svijetu kojeg smislio profesor,ali nije pisano njegovim arhai?nim rije?nikom.Meni zvu?i zanimljivo :dontknow:
sorry zbog gramatike
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ja sam isto skeptik. LOTR ne može dostići po kvaliteti, što znači da će izdavanje romana samo unazaditi čitavu trilogiju.
Ali ne sumnjam da će Tolkinu mlađem donijeti brdo novca.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

hm; kad smo kod kvalitete pitanje kako bi u dana[?]nje vrijeme pro[?]ao sam LOTR, a kamoli nekakav reciklirani roman?i?
Ĺživi bili pa vidjeli
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Vjerovatno loše, ali LOTR nije pisan danas. Danas bi i Šerlok Holms i gotovo sva djela Agate Kristi bila smiješna, a to su klasici engleske književnosti
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

maj pojnt egzakli
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Vidis, ja opet mislim da bi i danas imala dobru (odlicnu) pro?u.
Sama prica ima i glavu i rep, ima rase kojih i dalje niko drugi nema (Enti, Hobiti...), carobnjake koji nisu svemoguci, kalendar, pismo, izvadke iz drugih knjiga kojima daje pojasnjenje povijesti, rodoslovna stabla....

Mada je tesko usporedivati knjige iz razlicitih epoha, kao i npr sportase, opet mi je jebenija od recimo Kay-a.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Zahvaljuju?i [?]irokoj publici, ?esto mla?ih ljudi, moglo bi pro?i.
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

a ja tek sad! :ocasion:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
OldOne
Ewok
Posts: 13
Joined: 22 Mar 2007, 12:26

Unread post by OldOne »

U svakom slucaju mislim da bi bilo krivo usporedjivat Trilogiju, Hobita pa cak i Simalirion (sp?) sa bilo cime sto sad izlazi, to su samo price drugih autora "slucajno" smjestene u isti svjet, ma koliko bazirane na Tolkienovim biljeskama/nedovrsenim dijelima.
Mislim da me nitko drugi nemoze natjerati da citam starnice i stranice putopisa i opisa drveca kao (i jos da u tome _uzivam_) kao sto je to mogao Tolkien.

Ma na stranu Trilogija i ostalo samo neka dobro opise svijet (a to stvarno nije tesko sa obzirom na kolicinu objevljenoih opisa :) ) neka me vrati malo u sve te sume, brda i pecine; jos malo onih taverni i sela; jos puno suljanja kroz klance punih goblina. Uffff sad stvarno morm procitat trilogiju ponovo :drunken:



barem dok LotR-Online na izadje iz bete :D
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Dugo nije bilo o Tolkienu. Je li to najveći fantasy ili nije... Ha? :blob:
OldOne
Ewok
Posts: 13
Joined: 22 Mar 2007, 12:26

Unread post by OldOne »

Meni osobno DA :D

ali onda opet vec stvarno dugo nisam uspio procitat ni jedan dobar fantasy, WotC-ovu tvornicu ne racunam, to mi je samo materijal za vodjenje DnD-a hehe
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

A da probaš sa Martinom i njegovim Song of ice and fire serijalom? Jest da još uvijek nije završen (dao Bog da ikad i bude :? ), ali ovo što je dosad napisano je veoma dobro, dapače odlično :D
Post Reply