Invazija

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
kali
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jan 2007, 19:25
Location: Zagreb

Unread post by kali »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Sad mi je pao na pamet roman jednoga Njemca koji je izašao prije otprilike dvije godine i koji se radi o sličnoj temi.
ja sam pak načula da je snimljen po Robin Cook..Invazija...al nisam čitala tak da nemam pojma :scratch:
"To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour. "
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

kali wrote:ja sam pak načula da je snimljen po Robin Cook..Invazija...al nisam čitala tak da nemam pojma :scratch:'
Moguće. Nisam ni ja čitao ništa od Kuhara (iako stalno planiram). Mislio sam da on piše bolničke trilere bez primjesa SF-a. Ako je ovo stvarno po njegovoj knjizi, možda je vrijeme da prijeđem s planiranja u akciju. Ȓisto da vidim kakvi se to zli doktori šuljaju zamračenim hodnicima bolnica dok u sobama hripaju pacijenti zaraženi neizlječivim mutiranim virusima koji pretvaraju njihovu krv u žabokrečinu.
Romantica wrote:Care, da te nema na forumu trebalo bi te izmisliti :headbang:
A da me tek vidiš izvan foruma! Brad Pitt goes Petar Ȓobanković Cho! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
kali
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jan 2007, 19:25
Location: Zagreb

Unread post by kali »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:

čisto da vidim kakvi se to zli doktori šuljaju zamračenim hodnicima bolnica dok u sobama hripaju pacijenti zaraženi neizlječivim mutiranim virusima koji pretvaraju njihovu krv u žabokrečinu.
nemoj se ni šalit..frendica mi je jedna od takvih doktora :alien: ...i još čita cooka... :shaking:
"To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour. "
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

brrrr... :pale:
Reci mi da joj je struka ginekologija, tako da se ne moram bojati da ću ikad završiti kod nje! :D
Osim ako ne odlučim promijeniti spol... :?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

evo, danas zadnja epizoda :alien:
Instant Geek. Just Add Coffee.
arel
Ewok
Posts: 12
Joined: 13 Feb 2007, 15:54
Location: My personal hell

Unread post by arel »

Ako se dobro sjećam knjige o kojoj pričate, radnja je relativno slična, ali nema veze s vodom.
If I kill you - you are great.
If you kill me - you're a god.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, jel mi može sad netko ukratko prepričat koja je bila poanta svega, zašto su vojnici strpali poštene Amerikance u konclogor, tko je onaj Szabo (ili tako nekako) i zašto su onda dva kretena htjela ubit policajca?

Palo mi je na pamet da ipak nabavim seriju i da je odgledam, ali nekako mi je sve skupa dosadnjikavo i shvatio sam da me boli kua za likove, samo me zanima tko su alieni, kako su došli i šta oće.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Koliko sam ja skužio, alieni predstavljaju novu stepenicu u evoluciji ljudi, pa već duže vrijeme dolaze s tornadima na Zemlju i stvaraju hibride od ljudi. A ti hibridi bi trebali zamijeniti "obične" ljude i vratiti nas opet u vodu iz koje smo izašli prije koju milijardu godina.
Ovi pošteni Američani što su ih strpali u logor bi trebali ići na hibridizaciju. Zato su ih bacali u vodu (ondje ih one svijetleće stvari ubiju i ispljunu hibrida koji izgleda jednako kao i original, samo ima više hemoglobina i bolju sposobnost regenracije i voli namakat noge u vodi). A Szabo je vođa puta cijelog tog projekta u tome gradu.
Å to se tiče crnca i onog drugog, htjeli su ubit policajca jer su mislili da je on umiješan u sve to (zapravo i je, ali je gud gaj).
I to bi bilo ukratko to.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Aha, znači hibrid je totalno drugo biće, a ne samo poboljšani primjerak? Ja sam mislio da im samo uvale nešto u već postojeću konfiguraciju i da se zato onako čudno ponašaju. Znači, hibridu prekopiraju i sjećanja stare verzije ili što?
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Potpuna kopija. Ne baš klon zbog onog sa hemoglobinom, ali sve ostalo je isto. Sjećanja, cijeli paket. Ali, budući da su alieni, imaju malo problema s adaptacijom. Tu i tamo se desi da netko u vodi pronađe leš svoga originala pa tako skuže da su zapravo kopije, odn. hibridi, a onda im sine - čekaj, pa ja nisam zapravo mama ovom djetetu. Etc. etc...
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply