tehnikalije 2

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
ban

Unread post by ban »

Den wrote:izgleda da provjeri jel ima [?]to nova od vremenski zadnje posjete pa ako nema onda sve obiljeĹži kao pro?itano
moĹže li se to negdje promjeniti?
Da. Upravo to radi. Mislim da sam vidio jedan mod koji to mijenja tako da ti topici stoje obojani ili dok ih ne procitas ili ne oznacis kao procitane (imas za to link ispod svih foruma na prvoj stranici).
Istrazit cu to pa instalirati.
Na pocetnoj stranici stoji i opcija 'Pogledajte postove od Va[?]eg zadnjeg posjeta' iako ona malo pomaze jer forum sve postove oznaci procitanim nakon posjeta bili oni procitani ili ne. Probat cu, kazem, naci taj mod.
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Bas mi se svidja pozdrafna poruka nova! :)
---------------<br>Osla was

here!
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Uporaba profanih rije?i i autokorekt

Unread post by MadDog »

Svaka ?ast novoj pozdravnoj poruci! Prikladna je, thanks mcn.

Nego, ban, moĹže li se ne[?]to u?initi u postavkama foruma da ipak ne do?e do takvog ispravljanja kakvo mi se sada dogodilo na Literarnoj radionici [?]to je rezultiralo sa tri poruke u kojima sam se sam sa sobom posva?ao misle?i da nisam normalan.
Osobno mislim kako bi ipak trebalo korigirati postavku da ne ispravlja svaku profanu rije? koja se pojavi kao dio neke druge rije?i.
Sada ?u napisati, opet, upotrijebiti, ali sam siguran kako ?e stajati, barem na jednom dijelu "poku[?]ava ne psovati" i to u italicu... 100%...
Ako ve? grije[?]im prilikom pisanja, i ne znam gdje dolazi "ije" a gdje "je" ne treba ispasti da sam totalno prost i bezobrazan.
Hvala.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

Moze. Ucinit cu :lol:
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote:Moze. Ucinit cu :lol:
NaĹžalost, to si, o?ito i u?inio... [?]teta... sram me je :oops: ... a ba[?] je postalo zabavno... :mrgreen:

Ozbiljno, je li postojala takva postavka ili smo svi zajedno Ĺžrtve SF-i?nosti na[?]eg foruma i vidimo stvari kojih nema?
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

MadDog wrote:Ozbiljno, je li postojala takva postavka ili smo svi zajedno Ĺžrtve SF-i?nosti na[?]eg foruma i vidimo stvari kojih nema?
Jebiga.. Postojala je. Niste zrtve :)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

A možeš molim te popravit č i ć? Mene neurotičnu će to izludit.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Nimrod wrote:A možeš molim te popravit č i ć? Mene neurotičnu će to izludit.
A vidi sad sve radi. :oops:

:lol:
jesi ti to sad sredio ili kaj :?: :?:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:A moĹže[?] molim te popravit ? i ?? Mene neuroti?nu ?e to izludit.
Dobri su ? i ?. I kod tebe. Ako kod sebe ne vidis, to je zbog tvog browsera. Namjesti na windows-1250 ili odaberi automatsko prepoznavanje encodinga. Oni koji inace vide normalno nase znakove osim u nekim postovima imaju dobro namjestene browsere, no postovi koji se dobro ne vide postani su u drugom encondingu. Vjerojatno takodjer Central European, ali iso-8859-2. Iako je to da tako kazem standardniji standard, iz tehnickih se razloga na nosf-u koristi windows-1250 koji takodjer podrzavaju svi browseri: Opera, Mozilla, Netscape Navigator, K-Meleon, Firebird, IE (ukljucujuci i Neoplanet i sve ostale IE shell browsere) i Konqueror sigurno, a ostali vjerojatno, ukljucujuci i Lynx i Linx.
Ovo je provjereno na platformama Win9x i GNU/Linux (Mandrake, Suse).
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

:idea: Ban, možeš za 15 povećat piksele za avatar, plizzzzzzzzzzz :( :twisted:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Možeš to napravit, ako nije preteško, plizzzzzzzzzzzz :cry:
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

L.Z. wrote::idea: Ban, moĹže[?] za 15 pove?at piksele za avatar, plizzzzzzzzzzz :( :twisted:
Maksimalna velicina avatara je 120x120 pixela. To je ovolike velicine:
Image
Maksimalna tezina avatara je 10144 bajta. Pa zar nije to vise nego dovoljno? (i vise nego na masi drugih foruma)
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ma imam jednu zakon sliku 132 X 88
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

L.Z. wrote:Ma imam jednu zakon sliku 132 X 88
Pa imas sto alata za resize slike. To moze i skoro svaki preglednik slike (npr. ACDSee, Irfanview...). Ako ne mozes resizeirati sliku, posalji na mail, pa cu ti ja to napraviti.
Post Reply