Irreversible

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Irreversible

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Film uopće nije SF niti išta srodno, ali morao sam ga staviti ovdje. Ako je previše OT, slobodno obrišite topic.

Jedan od bolesnijih filmova koje sam gledao u posljednje vrijeme, ne toliko zbog radnje, koliko zbog izvedbe. Radnja je zapravo vrlo jednostavna, al ju neću ispričati zbog onih koji nisu gledali film, a planiraju. Mali savjet: prije nego stavite dvd u player, upalite player. :P
Cijeli film je snimljen kamerom iz ruke koju drži netko tko nije na ti s koordinacijom pokreta, što filmu ni malo ne kvari izgled, dapače. Upalo mi je u oči da je svaka scena snimljena u jednom kadru, tako da neki kadrovi znaju potrajati i preko deset minuta. Svaka čast glumcima, iako pretpostavljam da je moralo biti puno improvizacije.

Dvije scene su me ostavile otvorenih usta:
- kad liovi trče kroz zamračeni gay bar koji se zove Rektum (!) gdje se svi kerebeče ko morski krastavci (nisam baš analizirao, jer kamerman cijelo vrijeme ima epileptički napad, al ne bih dao ruku u vatru da tu nije bilo realnih razvaljotki) i traže nekog tipa, a onda mu jedan od njih razbija glavu bocom za gašenje vatre; možda to i ne bi bilo toliko strašno da kamera cijelo vrijeme ne prikazuje kako mu tip svakim udarcem sve više melje lubanju. Ne znam kako su to napravili, ali da je realističnije, mene bi boljela glava.
- i druga scena (vrlo duga) kad prikazuju cijeli postupak silovanja, od trenutka kad ženska nevino hoda nekim podzemnim hodnikom, pa naleti na nekog tipa, koji ju sruši na tlo i nekoliko minuta siluje, a zatim ju pretuče i onda govori kako mu je to najbolja ševa u životu (ne trebam ni naglasiti da je sve to također snimljeno u jednom kadru)

Film je, inače Francuz, da odmah upozorim eurofobe među vama i nije baš za nježne dušice (al stvarno nije)
Sreća pa ja nisam nježna dušica. :D
Last edited by SAMSUILUNOV OTAC on 19 Jan 2007, 23:44, edited 1 time in total.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

To je ono s Monikom Beluči?
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Yup... to je to,
BTW nagledah se svakakvih sranja na filmu ali spomenute dvije su fakat spadaju u mučnije scene u mojoj bogatoj filmofilskoj kolekciji...
:blob:
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

film nije nešto jedino mi je dobar naslov filma koji ima veze s cijelom poantom filma i niš više
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ona scena silovanja je fakat odvratna, ali svaka čast glumcima i čitavoj ekipi što su je uspjeli snimiti u jednom kadru.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ȓujem da je monika Kravić... pardon, Beluči imala pozamašnu sumu problema zbog te scene sa silovanjem.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Gledao u kinu.

Apsolutno pretenciozno grozomorno kvaziumjetnicko pseudo-art preseravatelsjko smece.

To je moje skromno misljenje.
Post Reply