Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

I da, jel vam se uopce radi sve to? Nitko osim Klare nije rekao ni crne ni bijele... :cry:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Nimrod wrote:I da, jel vam se uopce radi sve to? Nitko osim Klare nije rekao ni crne ni bijele... :cry:
Ja nebum radio te vjezbe. Iako bi mi probably dobro dosle..
8)
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja namjeravam sudjelovati u novoj radionici al nemam vremena ni love da detaljno proucim o cemu se razgovaralo ni o cemu ce u slijedecoj radionici biti rijec, pa ako bi netko bio ljubazan i ukratko mi objasnio..tenk ju..

lijepi pozdrav svima btw :D

zao mi je sto nisam mogla sudjelovati u prosloj radionici, a nisam stigla ni procitati price onih koji jesu sudjelovali.. medjutim, ima vremena, kad se vratim doma, u stvarnost, grubu, opaku, neumitnu stvarnost.. :shock:

:wink: pusa svima
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Osla wrote:
Nimrod wrote:I da, jel vam se uopce radi sve to? Nitko osim Klare nije rekao ni crne ni bijele... :cry:
Ja nebum radio te vjezbe. Iako bi mi probably dobro dosle..
8)
a zakaj ne? :(
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Nimrod wrote:
Osla wrote:
Nimrod wrote:I da, jel vam se uopce radi sve to? Nitko osim Klare nije rekao ni crne ni bijele... :cry:
Ja nebum radio te vjezbe. Iako bi mi probably dobro dosle..
8)
a zakaj ne? :(
trebam odmora za mozak i psihu.
it's a jungle out there. 8)
jednostavno nemam pojma kud bi ugurao jos i te vjezbe. jedino, ak si uzmem od sna, a i tu vise nemam bas puno lufta ak hocu spavat.
8)
---------------<br>Osla was

here!
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Nimrod wrote:
Klara wrote: Meni je jasno [?]to treba napraviti, ali nisu nazivi. Ajde molim te postaj definicije i primjere. :?: :?: :oops: :?: :?:

? Metafora - implicirana usporedba dviju stvari koje nemaju sli?nosti.

? Metonimija - zamjena jedne stvari sa drugom koja joj je srodna/bliska


? Hiperbola - ekstremno pretjerivanje, koristi se u opisu ljudi i njihovih osobina, i u opisu raspoloĹženja.


? Aliteracija - ponavljanje suglasnika
Osim aliteracije, sve ostale figure se mogu iskoristiti u pri?i, nema problema, no, me?utim, osobno, ne volim vjeĹžbati ne[?]to namjerno, radije to upotrijebim, a ako netko na?e kakvu takvu figuru u mom uratku - neka mu je na ?ast i veselje.

Srednju [?]kolu sam zavr[?]io, faks samo [?]to nisam, 34 mi je godine, onako kako pi[?]em - pi[?]em, koliko sam pismen, pismen sam, tako da, as far as I am concerned, ne Ĺželim raditi vjeĹžbice, hvala.

Nimrod, ti si student knjiĹževnosti? :wink:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

MadDog wrote: radije to poku[?]ava ne psovati,
:shock: :shock: :shock:
Ako mi netko moĹže objasniti za[?]to je u mom postu umjesto "radije to poku[?]avam upotrijebiti" postano "radije to poku[?]ava ne psovati", darujem mu dvije kave na prvom susretu nosfa bilo gdje, ako ga bude.

:shock: :shock: :shock: :shock:

Halooooo??? Ovdje sada moĹžete slobodno misliti da sam lud do kraja:
pi[?]em: u-p-o-t-r-i-j-e-b-i-t-i, dakle upotrijebiti, a nepresteno izlazi "ne psovati"

Sad sam shvatio... ja napi[?]em "u-p-o-t-r-i-j-e-b-i-t-i", a neki je autokorekt postavljen koji ispravlja ovo "j-e-*-*-*-*" u "ne psovati".
Please - ispravite to da ne ispda da sam blesav.
Hvala.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Grrr... ako je ovo moje "upotr-i-j-e-biti" pravopisna pogre[?]ka - ispri?avam se, je li moĹžda pravilno "upotrebiti"?

Sav sam se spetljao.
No, anyway, tamo gdje pi[?]e "poku[?]ava ne psovati" treba stajati "upotrebiti".
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

da, student knjizevnosti. :)

zao mi je kaj vam se ne da radit vjezbe.


a ovo sa psovanjem, to je i u mom jednom postu i bas sam misilla da sam u potpunosti luda jer sam to napisala.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

MadDog wrote:
Nimrod wrote:Osim aliteracije, sve ostale figure se mogu iskoristiti u pri?i, (..) :wink:
actually, dobro uporabljena (mozda ovo ne izadje kao psovanje) moze stvoriti atmosferu i karakterizaciju.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Na kakvim ste vi drogama ljudi? :D :D :D

Šalim se, kakve su to autokorekture? Evo da pokušam i ja upotrijebiti upotrebu ;) pa da vidim hoće li mi promijeniti...

Inače, što se tiče vježbi ja bih ih radije ubacio u priču, ako njihova upotreba paše.

To sam si i mislio, da si student književnosti...ja sam već zaboravio sve te definicije, hahaha. Ionako sam išao i u tehničku školu i na tehnički faks.

Dakle, možda kompromis da pišemo priču pa tko želi može upotrijebiti te figure u njoj.

Prijedlog "Entropijska cesta"? Prvi put? Drugi put? ...


Ire, sad se dogovaramo o naslovu, pa ću onda dati dovoljno vremena (4-5) dana svima da napišu priču, pa mi je pošalju na mail ili PM, pa onda ja sve priče istovremeno postam na forum. Dužina priče će biti do 4,500 znakova, s tim da je to fleksibilno, dakle može i kraće, a može i biti duža.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Kris wrote: Evo da pokušam i ja pokušava ne psovati upotrebu .

Dakle, možda kompromis da pišemo priču pa tko želi može pokušava ne psovati te figure u njoj.


Haha, ne vjerujem! Ovo je stvarno ludnica! :lol:
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dobro, onda ni[?]ta od vjeĹžbanja, ljen?ine jedne :) :wink:
Prijedlog "Entropijska cesta"? Prvi put? Drugi put? ...
Ako smo na licitaciji ja vi?em 5 dana! :) 8)
Evo da poku[?]am i ja poku[?]ava ne psovati upotrebu
Uop?e ne kuĹžim [?]to ste tu htjeli napisati i [?]to je napravio autokorekt? :?: ?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Kris wrote:
Kris wrote: Evo da pokušam i ja pokušava ne psovati upotrebu .

Dakle, možda kompromis da pišemo priču pa tko želi može pokušava ne psovati te figure u njoj.
Haha, ne vjerujem! Ovo je stvarno ludnica! :lol:
Kak' se on dobro zabavlja!
:lol: umrla sam od smijeha

sad ce mi jos ta nemogucnost upotrebe te rijeci faliti.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Locked