Globalno zatopljenje?

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
kali
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jan 2007, 19:25
Location: Zagreb

Unread post by kali »

ja sam gledala u dokumentarcu...da je ledeno doba neizbježna posljedica titranja solarnog sustava u odnosu na ravninu galaktike..never mind...ali do sad se ravnomjerno i periodički ponavljalo...zadnje ledeno doba je trebalo počet nastupat prije 50-tak godina...ali smo mi emisijom CO2, pojačali efekt staklenika i to odgodili..ali ne možemo spriječit i ono će doć kad tad...hm...dobra teorija
"To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour. "
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Jucer na Sljemenu, (brdo iznad Zg), - totalno suho. Cak su i sljemenski potoci dosta slabasni. Potpuno neprirodan osjecaj- setati se po tako toplom vremenu sumom bez zelenila. Onaj meteorolog na Zavizanu koji je svake godine zameten do kraja travnja veli da je tamo kod njega 7 stupnjeva.
Lijepo je za ispijanje kava po terasama, ali ovakvo vrijeme doima se jako stabilno, kao da bi moglo potrajati... pitam se ima li nasa vlada kakav plan za ekstremnu susu. Recimo gradnja sustava navodnjavanja, gradnja akumulacionih jezera ili takvo sto...
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

TB wrote:... pitam se ima li nasa vlada kakav plan za ekstremnu susu. Recimo gradnja sustava navodnjavanja, gradnja akumulacionih jezera ili takvo sto...
Hm ne znam za Vladu, ali gotovo sam siguran da bi Banderas mogao podići namete - nije da mu inaće treba razlog. :lol:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Kali, ako je riječ o emisiji u kojoj je bio akademik Vladimir Paar, slobodno ignoriraj. čovjek je kreten.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Izitpajn wrote:Kali, ako je riječ o emisiji u kojoj je bio akademik Vladimir Paar, slobodno ignoriraj. Ȓovjek je kreten.
Kako? :shock:
Zar Paar!
Nije li taj čovjek jedan od najprominentnijih i najboljih fizičara, znanstvenika i pisaca stručne literature koje je Krojejša ikada isproducirala.
:angel: :angel: :angel:
:D
Perhaps it's the result of an anxiety.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

TB wrote: (...) pitam se ima li nasa vlada kakav plan za ekstremnu susu. (...)
Ne znam, ali ima Nacionalno povjerenstvo za promjenu klime.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

...koje se bavi raspisivanjem natječaja i razmatranjem ponuda za instaliranje klima-uređaja u državnim ustanovama....
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:...koje se bavi raspisivanjem natječaja i razmatranjem ponuda za instaliranje klima-uređaja u državnim ustanovama....
Ne baš...
User avatar
kali
Ewok
Posts: 26
Joined: 07 Jan 2007, 19:25
Location: Zagreb

Unread post by kali »

Izitpajn wrote:Kali, ako je riječ o emisiji u kojoj je bio akademik Vladimir Paar, slobodno ignoriraj. čovjek je kreten.
potražila malo i fakat je taj tip...zašto kažeš da smrdi?...ma daj ...ima toliko teorija o tom zatopljenju i ledenom dobu...da mi sve više liči na kokoš i jaje...ili kornjaču i zeca...neš od toga :D
"To see a world in a grain of sand
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand
And eternity in an hour. "
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Voda došla do grla: koliko sam letimično vidio na Yahoo i MSN, američki evanđelisti se pridružuju borbi protiv globalnog zatopljenja! Objašnjenje: imaju dužnost čuvati plodove Kreacije. :D Prijete se čak i Bushu, a to je njemu i njegovima praktično izborna baza.

E, da, pomaže razmišljanju kad ti neočekivano zahlađenje skuri citrusa u vrijednosti milijardu dolara. :x
A. Ziljak
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jebeš sva globalna zatopljenja ovoga svijeta, kaže Sanader! Mi imamo pametnijeg posla. Treba donijeti zakon o rukometu, jebate miš! Di ćemo igrat?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

I kako da uzmemo izvođače radova bez natječaja. :x
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ne znam zašto razbijaš glavu. Kad je to kod nas za bilo što proveden natječaj? Mislim, prije nego je već izabran izvođač radova.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jebeš sva globalna zatopljenja ovoga svijeta, kaže Sanader! Mi imamo pametnijeg posla. Treba donijeti zakon o rukometu, jebate miš! Di ćemo igrat?
U Magjarskoj?
:blob:
Image
Post Reply