Posljednja Nova

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Posljednja Nova

Unread post by Romantica »

Počela sam pisati priču za LR16, ali sam onda skužila da u stvari Horor uopće na znam pisati, pa sam krenula polako ali sigurno putem SF-a pa je priča završila ovdje, na milost i nemilost komentara mojih forumaša.


Posljednja Nova

Osijek, 31.12.2006. godine

Deset … devet … osam … sedam … šest … pet …četiri …tri … dva … jedan … Sretna Nova 2007 godina. Dok su razdragani ljudi čestitali jedni drugima ulazak u Novu godinu, snažna, zasljepljujuća svijetlost obasjala je nebo. Ljudi su zastali zbunjeno gledajući u nebo.
Ogromna letjelica sletjela je na glavni Osječki trg. Ljudi su u šoku gledali prema njoj. Grobnu tišinu i iščekivanje parali su tek pojedini uznemireni plač djeteta.
Iz letjelice počne izlaziti zelenkasta magla i nadvije se nad trg. Ljudi sa užasom shvate da se ne mogu pomaknuti, da su im tijela paralizirana. Mogli su samo slušati, gledati … ali tijela ih nisu slušala, nad njima nisu imali nikakvu kontrolu.
Odjednom vrata se otvore i iz letjelice izađe nekoliko stvorenja, čiji je izlazak izlomio krikove žena i djece.
- Govori vam Predsjednik zvjezdanog saveza.
- Količina zla koji se nalazi u čovjeku dosegla je kritičnu razinu pa je zvjezdani savez donio odluku da stvorenje pod imenom čovjek koje naseljava planet pod nazivom Zemlja mora biti izbrisan
- Svojim nemarnim ponašanjem, porivom za uništavanjem …ratovanjem doveli ste svoj planet na rub uništenja. Uništenjem planete Zemlje došlo bi do poremećaja u južnoj Galaksiji.
Predsjednik na tren zastane, digne pogled sa papira, te pogleda u izbezumljene ljude čiji zatomljeni krikovi nisu izlazili iz paraliziranih tijela.
- Nakon što stvor zvan Ȓovjek bude izbrisan sa planete pod imenom Zemlja i nakon što se planet Zemlja oporavi, biti će naseljena novom vrstom koja će, nadam se, bolje brinuti o njoj.
- Izvršenje ove kazne biti će izvršeno odmah kometom koji je već usmjeren prema planeti Zemlji.
Predsjednik krene prema letjelici. Zastane … te se vrati pred izbezumljene ljude.
- Nadam se da će ova kazna služiti za primjer ostalim stvorenjima u Galaksiji.
Zvjezdani savez predvođen predsjednikom uđe u letjelicu te naglo nestane na nebu.
Zelena maglica lagano je počela nestajati. Paralizirana tijela ljudi polagano su se počela buditi. Tijela su ih ponovo slušala. Vriskovi žena pomješani sa dozivanjem i dječjim plaćom odzvanjali su glavnim Osječkim trgom, dok su se uspaničeni ljudi sudarali tražeći svoje najmilije.
Nebo je postajalo sve svjetlije od meteora koji se nemilosrdno približavao …

Predsjednik zvjezdanog saveza okrenuo se kad je snažan bljesak koji je izbrisao čovjećanstvo okrznuo Galasiju te kratko prokomentirao:
- Nevjernici … vjerovali su da su sami u Galaksiji
Mah - mah
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Nije mi baš uvjerljivo zbog nekoliko povećih nelogičnosti;
južna Galaksija – južna u odnosu na što?
Spasit će Zemlju od uništenja – uništenjem?
Zašto bi Osijek bio mjesto najave?

inače nije loše, ne baš originalno, ali neloše
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Zašto Osijek? Ma krenula pisati LR16 u kojem je mjesto radnje Osjek, vidjela da mi horor ne ide, skrenula na SF, pa ostavila Osijek. :D

Spasiti će Zemlju uništenjem ljudi, a ne planete.

Znam da bi se to moglo još doraditi, ali jednostavno je izletjelo iz mene u 15 minuta i htjla sam to podjeliti s vama.

Hvala Bahod na komentaru i želim ti Sretan Božić. I svim ostalim forumašima naravno. Pusa svima koliko vas ima.
Mah - mah
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Romantica wrote: Spasiti će Zemlju uništenjem ljudi, a ne planete.
Ok ne bih sad htio ispasti čangrizavi seronja koji insistira na svojoj viziji pod svaku cijenu, ali kad si već uvela "zelenkastu maglu" šteta što nisi to oružje iskoristila i za dehumanizaciju Zemlje. Nekako mi se čini da bi se Zemlja brže oporavila na taj način nego nakon udara meteora.
:uzdravlje:
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

I sama si rekla da si je napisala za 15 min.
Evo sto mi nije leglo:

Zasto bi Predsjednik Zvjezdanog Saveza licno sletio na neki trg da obznani unistenje covjecanstva, i to od svih svjetskih metropolisa upravo u Osijek? I tu odluku cita sa papira? To prici daje komican ton.

Ove dvije stvari mi nisu bas...
-Juzna galaksija ?
-Snazan bljesak koji je okrznuo galaksiju ?

Zavrsni Predsjednikov komentar: - Nevjernici … vjerovali su da su sami u Galaksiji nije mi bas u skladu s temom price, koja nije o tome da su ljudi nevjernici.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Ȓitao sam jednu sličnu priču kao klinac (mislim da je u pitanju bio Politikin Zabavnik :lol:)

Umjesto predsjednika galaksije izlazi Svemirska porezna služba i saopćava Zemljanima da kasne s uplatom poreza jedno 10ak tisuća godina... Pa sad kad bi izvolili platiti zaostakte i kamate... :zloch:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Bahod wrote:kad si već uvela "zelenkastu maglu" šteta što nisi to oružje iskoristila i za dehumanizaciju Zemlje. Nekako mi se čini da bi se Zemlja brže oporavila na taj način nego nakon udara meteora.
:uzdravlje:
Vidiš, vidiš, dobra ideja. Pametne ste vi meni glavice, poslije Nove Godine ako uhvatim vremena možda napravim prepravak pa stavim ispravljenu verziju.

Interesantno je kad čitaš vlastiti uradak, možeš ga sto puta čitati ali greške ne uviđaš, ali kad ti netko sa strane ukaže na propust ili sugerira drugačiji tijek radnje onda ti dođe iz dupeta u glavu.
Hvala na sugestijama, kritikama i pomoći ...
Mah - mah
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Morat ću se i ja pridružiti lošim kritikama. Meni je glavni problem kod ove priče što djeluje tek kao skica za nešto barem duplo dulje. Nelogičnosti su već spomenute u ranijim postovima, pa ih ja neću nabrajati.

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Romantica wrote: Interesantno je kad čitaš vlastiti uradak, možeš ga sto puta čitati ali greške ne uviđaš, ali kad ti netko sa strane ukaže na propust ili sugerira drugačiji tijek radnje onda ti dođe iz dupeta u glavu.
Heh pa u tom i je poanta LR-e i ȒM-e

Baš mi je neki dan stari nakon kaj je pročitao moju priču u Essekonskoj zb.(još uvijek nemrem vjerovat da sam ga uspio nagovorit da pročita neke kaj nije krimić) mrtav hladan rekao:
Parafraz:"Dobro kog ti muljaš; kak ti je u jednoj rečenici prašina na podu, a nakon dvije blato, daj se odluči."
A ja sam istu pročitao valjda tridesetak puta prije slanja. :x
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

TB wrote: Zavrsni Predsjednikov komentar: - Nevjernici ”¦ vjerovali su da su sami u Galaksiji nije mi bas u skladu s temom price, koja nije o tome da su ljudi nevjernici.
Ovo i moze da prodje ako se shvati kao uzgredna konstatacija, odnosno misljenje samog predsjednika, a ne optuzba koja bi bila uzrok unistenja! Meni se svidja. Simpaticno je! :dontknow: :angel:
Samo... zivotinje su stradale ni krive ni duzne!? Zelenkasta magla definitivno treba da bude oruzje. Nesto kao inteligentni pesticid! :alien:
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Meni je ideja baš dobra, simpatična. Možda je negdje i bilo nešto slično zamišljeno, ali svaka priča je za sebe original.
Poradi na detaljima, ne žuri, neka ti se malo slegne i bit će ok...

Pusa, Romantico! :santa:
User avatar
Mrstar
Ewok
Posts: 13
Joined: 25 Nov 2006, 19:30
Contact:

Unread post by Mrstar »

Pa, mene tu ne smetaju nelogičnosti, nego predvidivost i neoriginalnost. Ljudi su nametnici na koži planete? Ostalima bi bilo bolje da nas nema? Ma nemoj.
Bilo bi zanimljivo da su nam svemirci došli predati neku nagradu, samo neznam što je čovječanstvo napravilo a da je korisno za ikog drugog.
Eto, ako neko ima ideju neka napiše nešto na tu temu. A i sama nagrada, ne samo razlog dodjele, bi mogla biti pokretač priče.
Ako mi padne nešto zanimljivo na pamet probaću ja.
Inače, Romantica, ne odustaj, samo ti piši svoje priče!
...eto tako...
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Hvala svima još jednom.
Mrstar samo ti napiši svoju priču, jedva čekamo da nam se pridružiš u vježbanju, učenju i komentarima. :wave:
Mah - mah
User avatar
Panonsky
Puppeteer
Posts: 127
Joined: 19 Oct 2006, 23:13
Location: Planet Zemlja

Re: Posljednja Nova

Unread post by Panonsky »

Romantica wrote:Počela sam pisati priču za LR16, ali sam onda skužila da u stvari Horor uopće na znam pisati


Eeee, to si trebala nama podastrijeti da ocijenimo ;-) Možda ti je taj horor bio bolji od ove priče.




Ljudi su zastali zbunjeno gledajući u nebo.
Ogromna letjelica sletjela je na glavni Osječki trg. Ljudi su u šoku gledali prema njoj.

Evo baš sam se zamislio u tom trenutku i mislim da ne bih bio zbunjen već uplašen.

Iz letjelice počne izlaziti zelenkasta magla i nadvije se nad trg. Ljudi sa užasom shvate da se ne mogu pomaknuti, da su im tijela paralizirana. Mogli su samo slušati, gledati … ali tijela ih nisu slušala, nad njima nisu imali nikakvu kontrolu.

Evo, kako rekoše ovi prije mene, ovu ideju bi trebalo iskoristiti kao moguće oružje uništenja


Odjednom vrata se otvore i iz letjelice izađe nekoliko stvorenja, čiji je izlazak izlomio krikove žena i djece.

Na ovom mjestu osobno ne bih odolio opisati koliko su strašno ta stvorenja izgledala

pa je zvjezdani savez donio odluku da stvorenje pod imenom čovjek koje naseljava planet pod nazivom Zemlja mora biti izbrisan

Hm, ovo se uistinu neće nikada dogoditi, jer čovjek koliko god bio loš ima svoje mjesto (kao i svi) u svemiru i time bi njegovo uništenje dovelo do nazadka evolucije svemira a to "veliko svemirsko vijeće" nikada ne bi dopustilo

i nakon što se planet Zemlja oporavi, biti će naseljena novom vrstom koja će, nadam se, bolje brinuti o njoj.
Ovo "Nadam se" je suvišno, mislim ako će već uništiti komplet ljudstvo onda moraju biti SIGURNI da će idući stanovnici biti kako treba


Izvršenje ove kazne biti će izvršeno odmah kometom koji je već usmjeren prema planeti Zemlji.

Aha!!! To je onaj komet iz moje priče "Armagedon"





:uzdravlje:

Eto, ovako ukratko to bi bilo moje viđenje ove priče. Vjerujem da bi se mogla prepraviti da bude puno, puno bolja. Uistinu je tako da dok pišeš ne uviđaš svoje greške, tek kad daš drugima na uvid onda ti oni ukažu na nepravilnosti, a sad...Koliko ljudi, toliko ćudi, nemoguće je da se svakome svidi.
:wave:
?
Post Reply