Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Octavia E. Butler - Parable of the Talents

pročitao 50 str. ambafakinlivbl kak' je dobra :headbang:

ako se dobro sjećam rekli ste da je nema u knjižnici Sfere?
Evo kad pročitam poklonim ju da i drugi mogu uživati.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Bahod wrote:Octavia E. Butler - Parable of the Talents

pročitao 50 str. ambafakinlivbl kak' je dobra :headbang:

ako se dobro sjećam rekli ste da je nema u knjižnici Sfere?
Evo kad pročitam poklonim ju da i drugi mogu uživati.
:wave: :uzdravlje: :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:To se meni dogodilo s "Moon is a Harsh Mistress".

Sva sreća pa još nisam ništa počeo pisat...
Isto se dogodilo i Haldemanu. Postavio on linearni akcelerator i krenuo gađati Zemlju, pa iziđe The Moon is a Harsh Mistress, i to s katapultom na istom mjestu. Naravno, odustao je od romana. Poslije je rekao: "To pokazuje da i Heinlein i ja znamo čitati kartu."
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ne sjećam se gdje je točno bio Heinleinov, ali vjerojatno su ga obojica stavila u BullsEye...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

e jučer sam vidio ja mislim u izdanju futura ili ne znam već kojeg izdanja novu knjigu nešto o vampirima i ko autor je ana star ili kako već pošao sam pogledati bilješke o piscu u knjizi ali ih nigdje nisam našao i odmah ali odmah mi je sinulo da je to najvjerovatnije pseudonim faustice, priča je tipična za nju neka ženska dođe u selo i nabasa na vampire i tako to nadam se da sam u krivu ali mislim da je to ona i btw naslovnica knjige je užasna pa to ona mora biti :pale: evo neću više s ruganjem
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:To se meni dogodilo s "Moon is a Harsh Mistress".

Sva sreća pa još nisam ništa počeo pisat...
Meni su to napravili T. Knight i Medić s onim cybervampirima.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Ne sjećam se gdje je točno bio Heinleinov, ali vjerojatno su ga obojica stavila u BullsEye...
Ne bih znao na pamet; postojala su dva katapulta. Lokaciju drugog, tajnog, Wikipedia navodi kao Mare Undarum.

U svakom slučaju, Haldeman je po struci fizičar, dok je Heinlein - prema nekim pričama - pri upisu u Vojnopomorsku akademiju imao želju dokopati se službe u mornaričkom opservatoriju. Dečki su se ponešto kužili u stvar.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Robert Anson Heinlein wrote:Operation could not be secret. You can't buy or build a hydrogen-fusion power plant for such and not have it noticed. (Sunpower was rejected for obvious reasons.)... Can't build a stator for a kilometers-long induction field without having it noticed, either. But most important you cannot do major construction hiring many people and not have it show. Sure, catapults are mostly vacuum; stator rings aren't even close together at ejection end. But Authority's 3-g catapult was almost one hundred kilometers long. It was not only an astrogation landmark, on every Luna-jump chart, but was so big it could be photographed or seen by eye from Terra with not-large telescope. It showed up beautifully on a radar screen.
We were building a shorter catapult, a 10-g job, but even that was thirty kilometers long, too big to hide... We hid it in literal sense, too; this catapult had to be underground, so that it would not show to eye or radar. But had to be hidden in more subtle sense; selenographic location had to be secret.

Location of that catapult is still most closely guarded secret in Luna. Can't be seen from space, by eye or radar. Is underground save for ejection and that is a big black shapeless hole like ten thousand others and high up an uninviting mountain with no place for a jump rocket to put down.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Pročit'o "Geto", dobro, zanimljivo i pitko... ništa više od toga... no i to je po meni dovoljno dobar razlog da 100 kuna uloženih u knjigu smatram dobrom investicijom...
:blob:
Image
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Nabavio 10. nastavak Jordanovog WoT-a. Mala knjižica od kojih 800-ak stranica... Sad još samo da je počnem čitati :D
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Nabavio (ukr'o s kioska jašta) "Moj život s Francekom" sudeći po prvih tridesetak stranica riječ je o nadnaravnom fantasy-u... :D
:blob:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Indigo Montoya wrote:Nabavio (ukr'o s kioska jašta) "Moj život s Francekom" sudeći po prvih tridesetak stranica riječ je o nadnaravnom fantasy-u... :D
:blob:


:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: izjava godine!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Ire wrote:
Indigo Montoya wrote:Nabavio (ukr'o s kioska jašta) "Moj život s Francekom" sudeći po prvih tridesetak stranica riječ je o nadnaravnom fantasy-u... :D
:blob:


:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: izjava godine!
Ja možda jednog dana napišem kvaziautobiografiju "Moj život s Franckom".
Potresna priča o paklu ovisnosti o kofeinu.
:D :lol2: :lol2:
Perhaps it's the result of an anxiety.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Indigo Montoya wrote:Nabavio (ukr'o s kioska jašta) "Moj život s Francekom" sudeći po prvih tridesetak stranica riječ je o nadnaravnom fantasy-u... :D
:blob:

:shock: Holy shit! Ti to citas?

Dobro, da se i ja pohvalim- prije par godina procitao sam Aralicin "Cetverored". :-)
Post Reply