I konkurs za kratku sf pricu

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
scififilip
Hani
Posts: 83
Joined: 27 Jul 2006, 10:23
Location: Beograd
Contact:

I konkurs za kratku sf pricu

Unread post by scififilip »

Posetite http://www.sciencefiction.org.yu i na strani /vesti/ saznajte uslove konkursa koji traje do decembra 2006 godine
filip :wave:
Udruzenje gradjana Fanovi naucne fantastike Sci&Fi iz Beograda-Srbija.Posedujemo veliku kolekciju knjiga,cd-a,postera i sl.Organizujemo konkurse,predavanja,tribine.Zelimo saradnju sa fanovima iz Hrvatske.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Konkurs za kratku naucnofantasticnu pricu (minijaturu)


Uslovi konkursa:

* Pravo ucestvovanja imaju svi koji posalju verziju na srpskom jeziku.
* Jedan autor moze poslati najvise tri rada.
* Na konkursu mogu ucestvovati samo AUTORSKI radovi koji prethodno nigde nisu objavljeni, niti u celosti, niti u delovima, u stampanom obliku (elektronska i Internet izdanja za sada se ne racunaju).
* Svi radovi treba da budu na standardnim autorskim karticama, sa najvise trideset redova na strani i sezdeset slovnih mesta u redu. Radi lakse orijentacije jedna autorska kartica ima 1800 karaktera racunajuci i prazna mesta.
* Radove slati u dva primerka, nepotpisane. Zajedno sa pricom, u posebnoj zatvorenoj koverti poslati sve podatke o piscu: ime i prezime, adresu, broj telefona i e-mail.

Krajnji rok za prispece radova je: 30.novembar 2006 godine.

Radove slati na adresu: Fanovi naucne fantastike, Milentija Popovica 9, 11070 Novi Beograd.

Konacni i potpuni rezultati bice objavljeni na sajtu, a svi ucesnici ce biti obavesteni putem //// e-maila.
Last edited by Ire on 30 Jul 2006, 14:11, edited 1 time in total.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Pitanje, pitanjce: Koliko kartica najvi[?]e moĹže da ima pri?a?
A. Ziljak
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

kratka sf prica,minijatura je duzine do 7 kartica
tj. 12500slovnih mesta u wordu racunajuci i
razmake .Inace pisite ijekavski ili ekavski samo ne na
engleskom.
Prva nagrada podrazumeva objavljivanje
price u fanzinu TERRA,poklon sliku -ulje na platnu-i knjigu iz SF-a.Ako
pobednik nije iz Srbije u mogucnosti sam da mu obezbedim
-besplatan-smestaj i obilazak Beograda ukoliko bi zeleo da dodje po
nagradu.
Tako reko[?]e gazde ovog natje?aja.
Mah - mah
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Tako reko[?]e gazde ovog natje?aja.
Tako?er Ĺžele ?uti i mi[?]ljenje o svom sajtu.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Budući da prva propozicija kaže kako priča mora biti na srpskom jeziku, znači li to da je moram prevoditi s hrvatskog? :scratch: :dontknow:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Pa po mojoj logici bi trebao prevoditi, iako ovo [?]to je napisala Romantica moĹže zna?iti da su ipak fleksibilni. Romantica je li stvarno tako?
Ina?e meni je ba[?] [?]tosno poslati pri?u na srpskom jeziku, pa ?u zamoliti prijateljicu da mi prevede.
User avatar
scififilip
Hani
Posts: 83
Joined: 27 Jul 2006, 10:23
Location: Beograd
Contact:

scififilip-konkurs

Unread post by scififilip »

Klara wrote:Pa po mojoj logici bi trebao prevoditi, iako ovo [?]to je napisala Romantica moĹže zna?iti da su ipak fleksibilni. Romantica je li stvarno tako?
Ina?e meni je ba[?] [?]tosno poslati pri?u na srpskom jeziku, pa ?u zamoliti prijateljicu da mi prevede.
Naravno da smo fleksibilni.Pisite dijalektom i jezikom kojim zelite samo nemojte na engleskom da nebi morali da prevodimo a i ne uklapa se u uslove konkursa.SF je ono sto nas povezuje!
filip :flower:
Udruzenje gradjana Fanovi naucne fantastike Sci&Fi iz Beograda-Srbija.Posedujemo veliku kolekciju knjiga,cd-a,postera i sl.Organizujemo konkurse,predavanja,tribine.Zelimo saradnju sa fanovima iz Hrvatske.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Hvala na poja[?]njenju filipe! :flower:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

podsjećam da natječaj traje još samo dva dana!

:wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Evo, ja neću poslat niš jer ne stignem pisat od silnog surfanja po netu!
Locked