LR 15 - Romantica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

LR 15 - Romantica

Unread post by Nimrod »

Zakon

- Brže Jami, brže ”¦ Idemo! Idemo!
- Ne mogu Norm, ne mogu ”¦
- Daj mi pipak, pomoći ću ti
Jami pruži pipak, a Norm ga dohvati te počne vuči pomažući joj da brže trči.
- Norm, stani molim te ”¦
- Ne možemo Jami, stići će nas ”¦
- Samo par sekundi ”¦ samo par sekundi da uhvatim dah ”¦
Norm zastane,a iscrpljena Jami padne na zemlju pokušavajući doći do daha, dok su joj umorni pipci beživotno ležali po podu.
Kad je došla do daha, Jami tužno pogleda u Norma
- Zašto nam brane da budemo skupa?
- Zašto ne zaborave taj prokleti rat, prošlo je 700 godina od njega. Mi se volimo! Pustite nas da se volimo! - zaurla Jami gledajuću u tamu u smjeru progonitelja
- Idemo Jami, IDEMO! - poviče Norm. Samo što nisu stigli!
Jami i Norm naprave par koraka kad ih odjednom okruži grupa naoružanih zvjezdanih policajaca u društvu njezinog oca te nekolicine znatiželjnika..
Jami sa suzama u očima pogleda u oca.
- Tata molim te, pusti nas. Ako me voliš ne brani mi da budem s Normom. On je moj život. Bez njega ne želim živjeti.
- Prava Kihonka veže se samo uz Kihonca. Veza između različitih rasa je sramna, nemoguća. Tako zakon kaže. Dobro znaš da su dozvoljeni brakovi samo unutar određenih rasa. Znaš i zašto! Znaš li kako će ti dijete izgledati? Želiš li da bude odbačeno? Da ne pripada nigdje? Da bude Hulak?
- Ali tata ”¦
- Ništa tata ”¦ tako je odlučila Unija svjetova. Nema stvaranja novih rasa i svi to moramo poštovati.
- Kihonac i Degenat nikada ne donose ništa dobro. Sjeti se što je bilo prije 700 godina kad si bila mlada Kihonka ”¦ - upozori je otac
Jami zarida. Otac ju grubo primi za pipak.
- Idemo kući Jami ”¦
- Norm, Norm ”¦ plakala je Jami gledajući prema svojoj ljubavi koju je čvrsto držao zvjezdani policajac.
- Pustite ga molim vas, pustite ga ”¦ što će biti s njim?
- Norm će biti protjeran u svoju galaktiku. Ako ga ikada više vidim ovdje, neću zvati zvjezdanu policiju,nego ću mu sam presuditi ”¦
- Pustite me, pustite me ”¦ Norm ”¦ - plakala je Jami
- Ljubavi, vratiti ću se po tebe, čekaj me Jami, čekaj me!
Norm se otgne te potrči prema Jami. Odgurne Jaminog oca te čvrsto zagrli Jami.
- Ja bez Jami ne idem. Ubijte me ali bez nje ne idem ”¦
Otac bijesno otme pušku od zvjezdanog policajca te pusti zraku na Norma.
Norm osjeti snažan udarac. Pred okom mu se zacrni. Sruši se bez jauka.
- Norm, Norm ”¦ - vrištala je Jami užasnuto gledajući u beživotno Normovo tijelo
Dok je zvjezdana policija odvodila Jaminog oca, užasnuto mnoštvo koje se u međuvremenu okupilo hvatalo se za glavu.
- Ne opet ”¦ nije prošlo ni 700 godina od prošlog rata. Ne opet ”¦
Last edited by Nimrod on 17 Jan 2007, 15:36, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Eh, ovo je nekakva SF verzija Romea i Julije. :scratch:
Nije loše, ali baš nije ni nešto...
Perhaps it's the result of an anxiety.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Prica mi se svidja do kraja, ali mi je kraj nelogican, ako ispada da samo radi toga dolazi do rata.
Jer u prici se kaze: “…tako je odlučila Unija svjetova. Nema stvaranja novih rasa i svi to moramo poštovati. “, tako da, valjda se to svuda postuje. Zasto bi doslo do novog rata ako je jedan “bivsi branitelj” puko, to mi nije jasno.
Meni bi prica bila puno jaca da sve ostane na “maloj” tragediji, recimo sa ovom recenicom:
“- Norm, Norm … - vrištala je Jami užasnuto gledajući u beživotno Normovo tijelo Dok je zvjezdana policija odvodila Jaminog oca”
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

@Bubba Zanetti
Istina ovo i je SF verzija Romea i Julije. Željela sam unijeti malo ljubavi i romantike u SF žanr, mada znam da će me neki mrziti zbog toga.

@TB
Hvala ti na pohvalama i kritikama.
Istina Unija je donijela zakon da se rase ne smiju miješati, ali srcu se ne može naređivati pa su se dvoje mladih različitih rasa zaljubilo. No to ne bi bio neki problem da zbog toga nije pala krv jednog od njih. Dakle, Norm je ubijen od strane pripadnika druge rase što njegova pomalo osvetoljbiva rasa neće tolerirati. No moram priznati da bi i završetak kakav ti predlažeš bio dobar.
Mah - mah
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Romantica wrote:@Bubba Zanetti
Istina ovo i je SF verzija Romea i Julije. Željela sam unijeti malo ljubavi i romantike u SF žanr, mada znam da će me neki mrziti zbog toga.
Ma nije problem ljubav i romantika nego... Norm i Jami bi trebali malo više biti Norm i Jami, a malo manje Romeo i Julija. Bar se tako meni čini. Možda neki detaljčić, dodatna razrada da se napravi mali odmak i dodatno dobije na originalnosti.
Nisam ni rekao da je priča loša.
;)
Perhaps it's the result of an anxiety.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Mene ne podsjeca na Romea i Juliju nego na jednu pjesmu Ede Majke- (NE o Mahiru i Almi)- nego na jednu noviju.
U pjesmi sin dovede doma trudnu curu Srpkinju, pa kaze ocu da bi da je zeni, a otac mu je hrvatina- branitelj. Pa uslijedi tragican kraj, u Edinoj pjesmi tragican po oca.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Meni je priča prekrasna...slatka, ljubavna, tečnog dijaloga...i još s elementima SF...sve po propisu!!!

Bravo, Romantico :mrgreen:

P.S.Ja ne bih pojačavala dojam kraja, ionako mi je pretragičan :(
User avatar
Panonsky
Puppeteer
Posts: 127
Joined: 19 Oct 2006, 23:13
Location: Planet Zemlja

Unread post by Panonsky »

Dobra je priča, dobra je iako i mene podsjeća na R i J, ali nema veze...Ovdje se vidi kako treba pisati dijaloge i to mi je drago (opet sam nešto naučio) i što je najvažnije priča je u žanru, jer vidio sam kod pojedinaca da su napisali priču koja mi baš i nije nešto klasificirano za sf, fantasy i sl. Sve u svemu nisam našao zamjerke u ovoj priči :mrgreen:
?
Post Reply