Children of Men (2006)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Children of Men (2006)

Unread post by Nimrod »

Preveli su ga kao "Djeca čovječanstva", a reklamiraju ga kao SF triler, a ja se s dijelom triler baš i ne slažem.

Režirao ga je Alfons Cuarón, glume Clive Owen, Claire Hope Ashitey i Julianne Moore, a u Zagrebu počinje igrati za 4 dana.

Napravljen po knjizi P. D. Jamesa, i moram priznati da sam se ugodno iznenadila, film je jako, jako dobar. Definitivno preporučam!
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Dugo već čekam taj film. O Clive Owenu sam već govorio. Budem javio dojmove sljedeći petak ili subotu, nakon što ga pogledam...
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Odlican film! Dugo nisam gledao bolji i ozbiljniji SF film, atmosfere i teme stvarno dosta ... hm... jedinstvene? Rijetko vidjene?
Prica je poprilicno originalna za SF filmove kakvi se inace snimaju.
Nas svijet, samo malo, malo udaljeno u buducnost + glavna premisa filma (prije 20 god od radnje filma, djeca su se prestala radjati). Svijet filma i totalitarno drustvo u filmu je mracnije od «standardnih» filmskih tot. drustava. Jer je potpuno prepoznatljivo.. U stvari vec zivimo u tome.. Potpuno lako zamisliti da ce bas tako biti. Atmosfera beznadja stvarno pogodjena. Film se uglavnom dotice raznih mracnih tema koje su danas vrlo aktualne, pa i terorizma kojeg su jezivo realno prikazali ...nacin ponasanja tih ljudi, provale iznenadnog nasilja «za ideju» ...
Likovi u filmu redom odlicni (M Caine genijalan, a svidio mi se i policajac Syd :- )))
Sve u filmu je puno detalja i detaljcica, malih stvarcica koji daju «stih», raznih odlicnih likova, uskoci i malo humora, pokoja, (cesta),provala nasilja, atmosfera beznadja bas jako depresivna... mocne pamtljive scene , stalno se nesto desava u pozadini sto daje dodatnu realnost svemu...vrlo, vrlo bogat film... Odusevljen, ponovo cu gledati.


I za ljubitelje pucnjave ima ponesto, u stvari dosta. Potkraj filma ima poprilicno pucnjave i mrtvih, sto se ne bi reklo iz forspana...
Nasilje u filmu i scene iznenadne brutalnosti i okrsaja su jako realne i grde. Sjetiti se pocetka «Vojnika Ryana» ili «Black Hawk Down» (kamera iz ruke, pokoja iznutrica, meci zvizde direktno kraj uha iz zvucnika , tenk kad opali u zgradu iz neposredne blizine, ako gledate u kinu sa dobrim zvucnim sustavom, sve se zatrese... kamera udje u zgradu prateci gl junaka, pa se vide i posljedice hitca...

Jos ovo: SPOILER:

Od zanemarivih losijih momenata – nazalost, to je vazna scena - prikaz porodjaja, koji mi se cinio vrlo "instantno" prikazan - 5 minuta, bez problema, sve glatko, na podu. Gl. junak, inace potpuni laik u poslu babice, pomaze pri porodjaju na odurno prljavom madracu na podu, bez medicinske opreme, a da se niti malo ne uznemiri. Ali sto ja znam, mozda porodjaj tako i izgleda, tu mozda moze pomoci svatko, 5 minuta bez puno problema i instrumenata i gotovo... : - ))
Jos spoilera:
Netko je na filmskoj newsgrupi spomenuo ovu genijalnost iz tog filma, pa da opisem tu scenu:
Glavni likovi se voze u autu kroz sumu, opustena je atmosfera, sale i posalice, dijlog iz kog se saznaje dosta o svima njima... odjednom nailaze na zapaljenu prepreku... iz sume izlijece hrpa napadaca sa hladnim oruzjem... oni odlaze u rikverc... progoni ih motorcikl sa vozacima odjevenim a la Mad Max... s motora odjednom pucaju i ubiju jednog od likova za koje se do tad cini da ce biti jedan od glavnih... !
Ova scena snimljena je cini se- u jednom kadru! A da sve to nije akcija nego drama puna emocija! Bravo!!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Film mi je na TO DO listi i gleda se čim stignem do kina.
Dobro da nisam pročitao spoilere :)

Sličnom temom se bavi i strip Y - The last man, u kojem umire sve sto nosi Y kromosom.
Preporucujem!

PS.
Jedan od crtaca je i Goran Sudzuka! Dakle, jos jedan razlog za citanje :)
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

TB wrote:CAK!
a da ubuduće ti ovakve stvari fino umjesto na forum, pošalješ kao rezenziju za nosf magazin? ha?

izvoliš prepisati i poslat :drunken:
Instant Geek. Just Add Coffee.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Ire wrote:
TB wrote:CAK!
a da ubuduće ti ovakve stvari fino umjesto na forum, pošalješ kao rezenziju za nosf magazin? ha?

izvoliš prepisati i poslat :drunken:


Tebi na PM se to salje?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:x :x :x :x :x :x :x :x

ne znam za koga uređujem naslovnicu .. vjerojatno za sebe

nosf-tekstovi(at)nosf.net
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

hihihihi
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

:-)))
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Jedan od boljih sf filmova ove godine, usudio bih se reći. Epilog je predvidljiv, kao i još neki detalji vezani za priču. Sve u svemu, nije loše.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

odlično,odlično,odlično :headbang:
obratiti pozornost na scenu kad gl. faca ulazi u hotel pod opsadom
-gomila eksplozija
-kamera poprskana krvlju
-snimanje "iz ruke"
-a sve u jednom kadru

kad smo već kod ove teme,provedeno je nekakvo istraživanje kojim je utvrđeno da je sve manje ljudi plodno,navodno ima veze sa hranom i sresom

i koliko sam ja upućen u tematiku porođaja,on može izgledat kao što je prikazano
sorry zbog gramatike
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Ne znam dal' je to zbog piratske snimke... ali svidja mi se fotografija u filmu!:) Generalno, film je fenomenalan. Jedan od boljih koje sam gledao u posljednje vrijeme (zajedno sa Donnie Darko)!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

jeste li znali da ovo zapravo nije SF film?!
Caryn James of the "New York Times" discusses P.D.
James's book as well as the film: - "The Children of Men" is not another
of Ms. James's famed detective novels, and it is not, as it has sometimes
sloppily been described, science fiction
. It is a trenchant analysis of
politics and power that speaks urgently to this social moment, a 14-year-
old work that remains surprisingly pertinent. [...] In both forms
"Children of Men," which opened Monday, is a story of redemption, set in
England just decades in the future (the film takes place in 2027), when
women have inexplicably lost the ability to become pregnant. (28
December)
Instant Geek. Just Add Coffee.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Ire wrote:jeste li znali da ovo zapravo nije SF film?!
Caryn James of the "New York Times" discusses P.D.
James's book as well as the film: - "The Children of Men" is not another
of Ms. James's famed detective novels, and it is not, as it has sometimes
sloppily been described, science fiction
. It is a trenchant analysis of
politics and power that speaks urgently to this social moment, a 14-year-
old work that remains surprisingly pertinent. [...] In both forms
"Children of Men," which opened Monday, is a story of redemption, set in
England just decades in the future (the film takes place in 2027), when
women have inexplicably lost the ability to become pregnant. (28
December)

Kako to? Ako se neki sf svidi nekom kriticaru kome se inace ne svidja sf, to prestaje biti sf? Cudno je to...
Post Reply