Brbljaonica / Pričaona

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Indigo Montoya wrote:Nisam bio na Interliberu, nisam vidijo ništa ni upozno nikog....on the other hand ni masline nisu rodile bog zna što pa sam duplo u banani...
aj... bar je sunčano
Image
Ja sam onaj desno

P.S.
Yup, moje desno
:blob:
ček, ček, al sam zato ja bila na Braču... još prije par godina iapk nekog poznaš :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Kao prvo da pojasnim Niveskin post. To su doslovno riječi iz mog prethodnog posta, pa pretpostavljam da me je Niveska željela citirati ali joj je kompič zablokirao ili je imala problema s netom pa je ispalo kaok je ispalo. Tako da Niveska na žalost nije bila na Interliberu.

Nimrod, biti će prilike, budem jedan utorak navratila do Kajzerice na pravo druženje.
Mah - mah
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Ti si ,Romantico, pravo srdašce... ;)

A s Interlibera me očekuju vijesti iz prve ruke...prijateljica mi stiže za koju uru...
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

And now something completely different. :ninja:

Pitanjce za nekog navudrenog za likovnu umjetnost:
jel postoji ime za umjetnički... hm... žanr (? :oops: ), gdje je motiv "beskonačnost". Recimo, kad se pogledate u ogledalo, pa držite iza glave još jedno ogledalo, pa vidite sami sebe u ogledalu kako držite ogledalo, kako držite ogledalo, kako držite ogledalo... do beskonačnosti. To baš i nije "nadrealizam", nije niti "apstraktna umjetnost", još manje "kubizam" :P ... kužite? Jel postoji jedan krovni naziv za djela sa takvim motivom? :scratch:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Mislim da misliš na djela koje je primjerice radio Maurits Cornelis Escher...
Image

Ovaj nizozemski umjetnik (17.06.1898.-27.03.1972.) najpoznatiji je po znanstvenom pristupu kojim se koristio u stvaranju svojih slika (pretežno grafika). čovjek je naime 1941. godine objavio rad pod nazivom Regular "Division of the Plane with Asymmetric Congruent Polygons" u kojem je dataljno objasnio korištenje matematike u stvaranju svojih umjetničkih djela.

Kasnije , oko godine 1956. Echer u potpunosti razvija svoj koncept prezentiranja beskonačnosti u dvodimenzionalnom prostoru (mislim da je upravo to ono o čemu ti govoriš) i negdje oko tog perioda nastaju i njegova najpoznatija djela:

Relativnost
Image

Ruke koje crtaju
Image

Vodopad
Image

Ako je to to što tražiš više na njegovom službenom siteu http://www.mcescher.com/




:blob:
Image
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Znam za Eschera, kako ne - obožavam ga! :headbang:
Ono što meni treba je izraz / termin / riječ za taj umjetnički stil, dakle koji je to -izam (ako to uopće je neki -izam :dontknow: )?
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

:ima:
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Tanja.C wrote:Znam za Eschera, kako ne - obožavam ga! :headbang:
Ono što meni treba je izraz / termin / riječ za taj umjetnički stil, dakle koji je to -izam (ako to uopće je neki -izam :dontknow: )?
Mhm...
Koliko sam ja skužio stvari o Escheru on sebe nije ni smatrao umjetnikom, tako da umjetnički pravac kojem je on pripadao uopće ni ne postoji.
Ali onda se možemo malo poigrati, pa probat nešto smislit. Recimo eternitizam ili infinitizam su moji prijedlozi.

No najbolje bi bilo ne izmišljat pravce jer ih ionako ima dovoljno. Za opis najjednostavnije povučeš paralelu sa nekim postojećim pravcem i to je to.

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Pa ne bi baš izmišljala pravac, ako ne postoji kao takav. :?
Bubba Zanetti wrote:Za opis najjednostavnije povučeš paralelu sa nekim postojećim pravcem i to je to.
Kojeg bi ti predložio? :scratch:

Sa neke druge strane sam dobila komentar da su umjetnički pravci ionako izmišljotina kustosa i da samo oni znaju što misle sa kojim izrazom. :lol:
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Tanja.C wrote: Kojeg bi ti predložio? :scratch:
:scratch:
Ekspresionizam?
:scratch:
Protestantizam?
:D

Kad vidim ovog Eschera i njegove radove iz nekog glupog razloga u glavu mi se non stop ubacuje "Pad kuće Usher."
:drunken:
Tanja.C wrote: Sa neke druge strane sam dobila komentar da su umjetnički pravci ionako izmišljotina kustosa i da samo oni znaju što misle sa kojim izrazom. :lol:


E to je rješenje problema. :lol:
Po meni "izmi " služe jedino zato da nekom nabrzaka opišeš nešto što on u tom trenutku nema pred sobom, bilo da se radi o muzici, filmu, slici ili nečem 50-om. Ukoliko prikladnog "izma" nema, a ti baš želiš opisat nešto tim zloglasnim "izmima" slobodno se poigraj, pa izmisli nešto. Osim ako se ne bojiš žestoke reakcije militantnih kustosa. :puca: :lol:
Naravno, mimo toga su ti uvijek na raspolaganju zdravo seljačke tehnike izražavanja i opisa koječega.

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Tanja.C wrote: Kojeg bi ti predložio?

Nadrealizam?
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Infinitizam???
nema me.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

FATAMORGANIZAM?!
:blob:
Image
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Perpetuizam
Ja da se bavim nekom znanošću kojojm se nitkone bavi, dao bih joj ime Logija. Ti daj tome ime Izam. Zvuči tajanstveno i neodredivo, a to mu daje čar. :drunken: :o
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply