LR - 13 niveska16

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

LR - 13 niveska16

Unread post by Nimrod »

DOBRI KUĆNI DUHOVI

Na pod padne staklenka puna slatkih zrnaca bijelog ??ećera. Tresak ispuni kuhinju. Duhovi-patuljci zaprepa???teno pogleda??e jedni u druge. Njih [?]?etvorica???
Zagledaju se zatim u staklene krhotine izmije??ane sa zrncima. Preplavi ih istovremeno osjećaj nemoći .
-Propast!-reko??e uglas.
Pogleda??e se opet redom i baci??e na posao.Za manje od minute pod je blistao. Najveći uzme hrpicu , prebaci rukav bijele pelerine preko nje, i puhne. Hrpica poleti u zrak i staklenka se nađe na onom istom mjestu , potpuno netaknuta!
Ostali pognu??e glavu jer su znali da će onaj tko prvi dodirne staklenku zauvijek dobiti stakleno srce. Niz lice im kliznu suze!
Last edited by Nimrod on 20 Oct 2006, 09:27, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

ovo je prava mala priÄ?a za laku noć
najbolje do sad :mrgreen:
sorry zbog gramatike
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Thanks... :flower:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Kako reklame u??asno utjeÄ?u na moj kapitalistiÄ?ko-potro??aÄ?ki mozak
-Propast!-reko??e uglas.
sam ja Ä?uo onim glasom patuljaka iz reklame za sredstvo za septiÄ?ke jame
"Smrdi, smrdi. U??asno smrdi" - ovo nije komentar na priÄ?u

Ajmo na djelce

nije lo??e, ali ne??to mi fali na samom kraju
mo??da da onaj patuljak koji popravi staklenku nestane ili da njemu srce postane staklo - ovako sam ostao nezadovoljan

ostalo standardno lijepo i Ä?itljivo napisano
:mrgreen:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ovo mi je najdraza prica LR13!
Volio bi znati sto se dalje događalo, zasto slijedeci koji dotakne staklenku dobija stakleno srce
i kako ce se to reflektirati na njegov ljubavni zivot.
Kopa me nastavak a to je odlika dobre price.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Lijepo. Prica je bas lijepa, bajkovita. Simpa, cakana, cukrena…
Pozitiva.
Napisi jos 15- 20 takvih, oslikaj to isto ovako zgodjusno kako si napisala, I objavi knjigu za djecu… :-)

(Ovdje ide skakavac, ali iz nekog razloga mi se znakici ne ukljucuju. Zamisli da je tu skakavac.)


(â€?Za manje od minute pod je blistaoâ€?, a onda : â€?Najveći uzme hrpicuâ€? Otkud ju je uzeo? S poda?
Cjepidlacim.:-))
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ja mrzim pozitivu.
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

kratko, jasno, ali me se nije dojmila - mo??da zato jer nije tema za ovako kratku prič?u
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Divno i krasno i napadno slatko... ko i Ewoks u SW...

Full dobro napisano :mrgreen: al' ja ba?? i ne prefiram Ewokse...sorry
:blob:
Image
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Simpa! Svidja mi se, ali mi fali nesto. Ovaj dio sa hrpicom nekako kvari dojam:
Najveći uzme hrpicu , prebaci rukav bijele pelerine preko nje, i puhne
Je li to nekakava patuljacki prah, hrpica ostataka staklenke ili nesto trece?

Primjetio sam to i u ostalim tekstovima, da izbor jedne rijeci u ovako kratkoj formi jako utjece na razumljivost/ugodjaj/sto-je-pisac-htio-reci cijele price.

Kod Ä?itanja, prva slika u glavi su mi bili Domaci i Malik Tintilinic kako kradu pekmez! (Ne znam zasto bas pekmez kad je rijec o seceru...). :lol: Najbolja slikica koju sam dobio od svih prica! :ocasion:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Izitpajn wrote:Ja mrzim pozitivu.
moram se ovdje sloziti.

Sto se tice same price.

Koja je poanta sa staklenim srcem?
nema me.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

corwin .thanks :flower:

bahod-Ä?itala priÄ?u nekima i netko je shvatio da je taj patuljak dobio stakleno srce jer je dodirnuo hrpicu sa staklenim krhotinama, a netko pak da će stakleno srce dobiti onaj tko prvi uzme staklenku (od ukućana) :dontknow:

alien2dio- zbog tebe mo??da i napi??em nastavak :uzdravlje:

TB-hvala na lijepim rijeÄ?ima.Ne cjepidlaÄ?i??!Tek sad sam i ja sku??ila da je nejasno odakle je uzeo hrpicu :(

Izitpajn- opozitivi se pa opet proÄ?itaj :!:

klaun van trenda- razumijem te skroz... :scratch:

indigo montoya- ne mora?? preferirati...va??no da ti je slatko... :wave:

xaotix- uzeo je ostatke staklenke (koju su sakupili svi zajedno), a Ä?im me izdaleka taknu s I.B.Ma??uranić, nitko od mene sretniji :blob:

Hamenaglar- poantu izvlaÄ?i svak za sebe, a ??to se tiÄ?e pozitive, sorry... :(
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: LR - 13 niveska16

Unread post by mcn »

Lijepo Xaotix recce da u ovako kratkoj formi treba paziti na svaku rijecc.

Na primjer:

> Preplavi ih istovremeno osjećaj nemoći .

Bilo bi lijepo znati zassto, mozzda na usstrb neke od prije potrossenih opisnih rijecci.

>-Propast!-reko??e uglas.

Takodjer, zassto "Propast"? Da je propast, nissta se potom ne bi dalo ucciniti, a oni se ipak bacaju na posao. Ili propast ili posao, ne more oba.

>Pogleda??e se opet redom i baci??e na posao.Za manje od minute pod je >blistao.

Ovo sam issccitao kao da su pomeli. No, kako odmah zatim ccine neke ccine, postavlja se pitanje zassto su uopche meli (dirali krhotine) kad su mogli oma ccarobirat i sve sredit. Te zassto su vikali "Propast!"

>Ostali pognu??e glavu jer su znali da će onaj tko prvi dodirne staklenku >zauvijek dobiti stakleno srce. Niz lice im kliznu suze!

Ne mozze ovakav kraj jer niccim nije postavljen prije. Ideja je lijepa, ali je se ne mozze jednostavno upotrijebiti kao "obrat" jer obrat implicira preokret od necceg ranije najavljenog, a ne samo informaciju koju je pisac zadrzzavao za sebe kako bi ispao pametniji od ccitatelja. To se zove "varanje".

mcn
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

-Preplavio ih je osjećaj nemoći jer su znali da iza razbijene staklenke slijedi posljedica-netko će dobiti stakleno srce. Duhovi moraju kućom ??etati NEVIÄ?ENO i ni??ta ne poremetiti ??to bi ukazalo na njihov posjet.
-Propast je -jer znaju za posljedicu koju niÄ?im ne mogu popraviti.Jedno je skupiti krhotine i i??Ä?arobirati staklenku, a drugo ??to ta ISTA "netaknuta " staklenka izaziva PROPAST.
-Eto, priznajem, metenje sam mogla izbjeći,ali nije mi palo na pamet...
-Jo?? mi nije jasno kako se ne mo??e shvatiti da su oni dobri kućni duhovi koji ne ??ele NIKOME zlo, a kamoli da netko RADI NJIH dobije stakleno srce...
Post Reply