IZLOŽBA: Giger u Becu (do 1.10.)

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Evo me, evo me, gee kak ste nestrpljivi. :lol:

Bila sam u ponedjeljak (jeftiniji upad, hehe) i bilo je fantasti?no! Stvarno, ljudi... zbog ove izložbe se isplati živjeti mjesec dana na kruhu i vodi, ne?e vam biti žao peneza! :headbang: Još pogotovo jer je na prva dva kata izložba Hundertwasera (imam i par fotki sa njega, ako smijem objaviti u ovoj dretvi, ako ne, ondja gdje?).
Nažalost fotke sa Gigera nisu dobro uspjele zbog nekakvog ?udnog svjetla (fotkanje sa blicem - fotka presvijetla; fotkanje bez blica - pretamna), sve što je koliko-toliko dobro vidljivo je ovdje:

Image

Image

Image

Image

Image

Ove fotke su ustvari ništa, najimpresivniji je bio Gigerov namještaj - iz lubanja i kostiju... morbidno, bizarno i fakat fenomenalno. :headbang:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Tanja.C wrote:NaĹžalost fotke sa Gigera nisu dobro uspjele zbog nekakvog ?udnog svjetla (fotkanje sa blicem - fotka presvijetla; fotkanje bez blica - pretamna) (...)
He, he. KaĹžu da postoji mala nauka oko toga kako podesiti rasvjetu u muzejima kako se ne bi dalo slikati. Trebate sliku? Nema problema, na[?] fotograf ?e Vam je napraviti za skromnih __ eura.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

kak su ti dali da slikaš!? meni nisu. tamo mi neka petra počela o kopirajcima i koječemu... nja...

uglavnom frajer genijalno radi, samo da mu nisu na 99% slika qurci i penetracije, bilo bi još bolje. kao da je malo opsjednut... :scratch:

skuplpture su fenomenalne, ogromno a razrađeno do u najsitnijeg detalja!

ja sam htjela ići u ponedjeljak ali sam se zadržala na poslu.... no uglavnom, nije mi žao love


što se tiče hundertwassera... bio mi je suer kad sam ga prvi put vidjela, sad mi je to samo jedno veliko grbavo šarenilo. sviđa mi se što je napravljeno na onoj spalionici smeća ali interijer mi nije baš nešto, polomim noge na tim grbavim podovima. sori, nije baš moj stil :dontknow:
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Dagi wrote: He, he. Kažu da postoji mala nauka oko toga kako podesiti rasvjetu u muzejima kako se ne bi dalo slikati. Trebate sliku? Nema problema, naš fotograf ?e Vam je napraviti za skromnih __ eura.
I mislila sam si da je to namjerno.
Ne znam zašto onda ne dozvoljavaju fotografiranje, kad fotke ionako ne ispadnu kako treba?! :!:
Aranel wrote:kak su ti dali da slikaš!? meni nisu. tamo mi neka petra po?ela o kopirajcima i koje?emu... nja...
Je, mi smo glumili veliki špijune - jedan je fotkao a drugi ?uvao stražu ako tko gleda. I onda nabrzaka fotkanje in još brže sakriti foti? u džep i diskretno odšetati dalje. :lol: Naravno, polako nas je po?eo slijediti jedan ?ovac iz galerije, ali smo ga izbjegavali. Baš je bila zabavna igra skriva?a. :D

Istina, ima kod Gigera puno penisa i vagina, ali meni se to baš dopalo. :oops: A i sama grbava galerija mi je bila zakon, nešto posebno i neobi?no. :drunken:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

imate još fotki il je to to? :scratch: :D

inače, u British Museumu u Londonu kad sam bila mogli smo sasvim normalno slikati bez ikakvih ograničenja .. :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

?uj, ak' je ne[?]to Verboten, bolje biti jo[?] sigurnijim i podesiti da se ni ne moĹže izvesti.

No, vjerojatno se radi o politici muzeja. Sigurno bi u nekom zavi?ajnom muzeju in the middle of nowhere bili sretni da poslika[?], khm, eksponate.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Ire wrote:imate još fotki il je to to? :scratch: :D

ina?e, u British Museumu u Londonu kad sam bila mogli smo sasvim normalno slikati bez ikakvih ograni?enja .. :dontknow:
Imam još par komada od Hundertwassera (koji se volio potpisivati i kao Stowasser :lol: ), a što se ti?e Gigera... nažalost je to to. :(

Joj, ne spominji British Museum, tamo smo ispucali 3 filma (još prije vremena digitalnih fotoaparata :D ). :headbang:
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

imam jednu alienove glave, al je totalka mutna jerbo me bio strah uključit blic, pa da mi još i ne oduzmu fotić

no uglavnom, jučer je počela pikasova izložba pa planiram skoknuti nekad sutra. u albertini je i 9 jura je upad. ako ima neko zainteresiran, eto... nek se javi
Post Reply