Covjece, cuvaj se svojih zelja

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Covjece, cuvaj se svojih zelja

Unread post by Ire »

autorica: niveska16
Blijedožuto svjetlo treperilo je i bacalo trakasti odsjaj u mutnu kaljužu po kojoj su plutale uginule ribe. Smrad se širio posvuda. Oštri kljun drvene la?e parao je vodu i kao nožem razmicao lešine. Istovremeno, na krmi je brektao motor koji je uz zaglušuju?u buku stvarao vir od kojega su se ribe uznemiravale i sudarale da bi se opet potom primirile i nastavile svoj put u vje?nost.
Vitomir se sagne preko ruba la?e i umo?i veslo u kaljužu. Pogleda svoju suputnicu i onda opet vrati pogled na veslo s kojega se cijedila gusta ljepljiva masa šire?i nesnosan vonj.
-…samo ako je dirneš…-dovrši Irena naglas svoju misao o smradu koji je gušio.
-A ne znam zašto je uop?e dira-promrsi sebi u bradu i zatvori o?i jer nije podnosila stvarnost.
Utone u san. Zvuk motora se stišao, a onda sasvim nestao. Bijela vjen?ana haljina padala joj je u mekim naborima spuštaju?i se do poda, a dugi šlep pratio ju je i dodavao eleganciju njezinoj vitkoj pojavi.
-Treba te Vitomir…-pozove je prijateljica tapšu?i je po ramenu. Uru?i joj telefonsku slušalicu i odmakne se nekoliko koraka.
-Irena, moramo popri?ati prije vjen?anja, nasamo, si?i u predvorje…
-Pa ti nisi normalan, ve? kasniš…
-Do?i, ?ekam te…-odjekne u slušalici njegov glas koji nije podnosio prigovor.
Ona baci kratak pogled u veliko zrcalo što se ko?operilo u predvorju, podigne rubove haljine i korakne niz stepenište. Svakom sljede?om stepenicom u njoj se sve više budio nemir od neizvjesnosti koja ju je iznenada gurnula u le?a. S njim je oduvijek znala na ?emu je, ?ak joj je pomalo i smetala ta mirna ustajalost njihova odnosa.
-Do?i…-povu?e je Vitomir za ruku ?im je stala na zadnju stepenicu . Obgrli joj ramena i dovede je do automobila. Šutjela je jer je osjetila da postoji dobar razlog za ovakvo ponašanje. On nikad nije bio neozbiljan.
Tišina u automobilu gušila je svojom težinom. Došli su do obale.
-Ne boj se , to je samo mala drvena la?a…-rekao je kratko i pružio joj ruku za oslonac.
Ušla je u la?u i brzo sjela. Tek sad ju je obuzeo nemir.
-Jesi li ikad poželjela nešto neobi?no u vezi našeg odnosa? Nešto druga?ije?
Mozak joj je grozni?avo radio i sjeti se jedne svoje blesave želje kad su nakon vo?enja ljubavi mirno ležali jedno uz drugo. Da bar ponekad napravi nešto što ne mogu predvidjeti, radije bih i put kroz mutnu kaljužu nego da sve bude ovako kristalno jasno i o?ekivano…
-No?as sam za?uo glas koji me izvijestio da se želja moje drage upravo ostvaruje i da sam ja njezin izvršitelj. Pa, evo, od danas ?emo imati kaljužu i samo snovi u kojima ?eš vratiti prošlost mogu te održati na životu.
Iz sna je trgne tišina u kojoj se iznenada našla. Umjesto motora zjapila je praznina. Zaprepašteno se zapilji u ?amac koji se udaljavao prema obali . Nepoznati ?ovjek upravljao je ?amcem ,a Vitomir ju je napuštao odnose?i vesla. Prije nego što je izgubila svijest za?uje njegov glas.
-Želja je bila TVOJA…
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Ovo je ono [?]to sam rekla " prava ?i?a mi?a", kod nas bi rekli [?]trc brc, a to je onako ne[?]to bez veze, nabacano... :x sorry...

Jedino dobro u svemu je bila dobra volja :dontknow:

Samo mi je Ĺžao [?]to niste pro?itali ni jednu moju pri?u ni pjesmu za djecu, da bar malo popravim dojam.
Pozdrav foruma[?]ima! :wave:

P.S.Ako netko Ĺželi mogu mu poslati privatno :oops:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Eto vam, Ĺžene, pa vi onda govorite da vam je veza dosadna! :ocasion:
Svi?a mi se stil, re?enice su ti dosta dobro razra?ene. Ne znam za[?]to kaĹže[?] da si to nabacala bez veze, meni ima smisla. Samo se pitam jednu stvar: jel taj Vitomir to napravio iz ljubavi prema Ĺženici ili iz osvete? :whax: :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Hvala na dobrom komentaru :wave: Ba[?] kad se ja mislim skroz povu?i, vi me ohrabrite. I to, naravno, u oba slu?aja, mu[?]karci. :uzdravlje:

Mislim da je glavnu ulogu odigrala njezina podsvijest kao naredbodavac, a on je bio samo pasivni izvr[?]itelj koji je nakon davanja svoje nesebi?ne ljubavi doĹživio fjasko...a tada se u njemu probudila mrĹžnja...i sve je rezultiralo osvetom.

Smr[?]eno, a?
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Ĺ to samo mu[?]karci :!:
I meni se pri?a svi?a. Zanimljiva i dobro napisana. Ako ovo naziva[?] nabacanim re?enicama, BoĹže me sa?uvaj, [?]to ?e tek biti kad ih posloĹži[?]. :mrgreen:
Mah - mah
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

:mrgreen: :blob: :mrgreen:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Hvala,hvala... :oops: :) ;). A jo[?] da mi daju pisati o tebi,romantiko...
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

niveska16 wrote: A jo[?] da mi daju pisati o tebi,romantiko...
Ma tko ti brani. Samo ti meni reci pa ?u ja njih ... :!:
Mah - mah
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

OK,slijedi romanti?na...ako me izbace bar ?u znat da sam poku[?]ala. Dokle god poku[?]ava[?], nisi gubitnik...tako kaĹžu. ;)
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Kao prvo prestani okolo pri?ati da ne pi[?]e[?] SF
Jer ako ovo nije SF- ja ne znam [?]to je.:lol:

Dobra napisana minijatura. :mrgreen:
Jedino (mi) je kraj malo nejasan, od kud jo[?] jedan ?amac i ?ovjek???

E sad ono [?]to ti fali, ne u pri?i nego tebi, je bahatost.
Ti kao pisac si stvoritelj svjetova i kao takav/a mora[?] imati jednu dozu egocentri?nosti i bahatosti.
Mislim da nema razloga da sama omalovaĹžava[?] svoj lik i djelo, jer ljudi su ti pomodarni pa ?e se dogodit da umjesto da stvore vlastiti sud prihvate tvoj.

Zato ne daj se (godinama moja) Nives. :uzdravlje:
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Hvala ti i na podr[?]ci i na ukoru, stvarno sam takva, uvijek unaprijed omalovaĹžim svoj rad(podsje?am na prvi poslani post kad mi je bilo Ĺžao [?]to vam se ne svi?aju prve tri ekran pri?e ,ali radim na tome...usprkos godinama)

P.S.Onaj ?ovjek i ?amac?Sve je trebalo izgledat kao vi[?]a naredba.I to je bio nekakav poslanik.Uostalom, morala sam ne[?]to izvest s njegovim odlaskom. :dontknow: Poanta bi bila ,uglavnom, da oni koji traĹže kruha povrh poga?e nisu bolje ni zasluĹžili nego da ostanu i bez onoga [?]to su imali. :burn baby:
Post Reply