sto vam se cini...

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply

kakve SF filmove/knjige vise volite ?

"realan" SF
4
33%
onaj drugi
8
67%
 
Total votes: 12

User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

sto vam se cini...

Unread post by Alien2dio »

Dakle, svi na ovom forumu su pogledali/procitali brdo SF filmova/knjiga i za sto od svega toga mislite da ce u doglednoj buducnosti biti ostvareno?
Teleportacija, brzine vece od svjetlosti, kolonizacija Marsa, Hajduk prvak Lige Prvaka...
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

šta vodiš pod realan?
daj mi neki primjer
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Od navedenih primjera, ako ?ovje?anstvu u me?uvremenu ne istekne rok trajanja, ?ini mi se izvedivima teleportacija i kolonizacija Marsa
(iako mi je to ba[?] idiotski planet za kolonizaciju i mogu?e teraformiranje, al' blizu je i kad su ve? zapeli, nek im bude... :P ) ;

Ovo sa Hajdukom ne bi uspjelo ni da igra?e kiberneti?ki pobolj[?]aju ili stave mutante u ekipu. A najmanje u dobroj, staroj Reali :headbang:
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Glasala za onaj drugi - budu?i da vjerojatno tu spadaju SF komedije/parodije? :scratch:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ire wrote:?ta vodi? pod realan?
daj mi neki primjer
nisam ni sam siguran, vjerovatno mislim na Arthura Clarkea i Carla Sagana :) a ne recimo na Dana Simmonsa i njegov Hyperion
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, tako sam i ja shvatio. Ima??, recimo, Goldenagere i njihove duhovne sljednike - Heinlein, Asimov, Clarke, Niven, Bova, Kim Stanloey Robinson itd. - koji uzmu moguÄ?u tehnologiju, pa je razraÄ?uju, a junaci se plus-minus uspje??no koprcaju s time. To je ne??to kao Verne. Da ne bi bilo zabune, tu bez problema upadne i Gibson.

A onda ima??, opet recimo, Novi val i njihove sljednike, koji postuliraju svijet koji nema nu??no veze s sada??njim, odnosno, uvedu element koji nije izravno ekstrapoliran. Primjerice, Bester, Aldiss, Dick, LeGuinica...

Podjela po skupinama nije Ä?vrsta, daleko od toga. Ako gledamo kroz autore, Bester je poveznica izmeÄ?u Golden Agea i Novog vala, dok se Aldiss (Ä?esto dosta eksperimentalan) izrijekom ne svrstava u Novi val. A i sami pojedini autori su pisali i jedno i drugo...
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

mogu reći kakav tip SF-a najviše prezirem!?
kombinacija Stalonea i Sandre Bulok (sa dva k) :ocasion:
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

definitivno ozbiljni sf
Instant Geek. Just Add Coffee.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

...
Last edited by Hrvoje on 19 Oct 2008, 20:01, edited 2 times in total.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

"Ozbiljnije" space opere! :headbang:
Post Reply