BLOG.SF

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Unread post by Porto »

je, odma se vidi da si bio nevoljeno dijete.

:D :D :D

ma kakva zavist. na tipa kojeg nitko ne ?ita?
ta do ju?er nisam znao da postoji[?] dok nisam pitao ire,
osim [?]to su mi u kringi rekli da je gostovao neki kru[?]var,
da je bio dozlaboga lo[?], i da ih je udavio do te mjere
da se [?]kvarda po?ela razilazit. a to je zaista antireklama za sf.

nego upravo mi je pala pamet jedna ideja!
direkt s covera tvoje knjige.
naravno s ciljem popularizacije sf-a. :;
izme?u ostalog i na blogu.

evo izazivam te pred cijelim domacim sf fandomom na dvoboj.

klasi?an oldfashioned duel u kojem ce na[?]e oruĹžje bit tastatura. u godini dana napisat cemo po jednu pri?u mjese?no, sveukupno 12 pri?a, a pobjednik je onaj koji skupi vi[?]e ?itatelja. otvorit ce nam se dva bloga i postavit counteri koji ce brojit samo jedinstvene dneve posjete. naravno, ne mora[?] otvorit blog, moĹže[?] skupljat okolo potpise onih koji su pro?itali tvoju pri?u :D no tvoji uradci ce biti objavljeni na za to otvorenom blogu u svrhu popularizacije sf-a. moĹžemo i razradit ovu ideju na posebnom topicu... online ocjenivanje od strane publike ili ocjene Ĺžirija...

pobjedniku, kajazam, macan il neka druga dobra vila, [?]tampa zbirku.
a zvat ce se, naravno duel.

ovaj topic je premalen za obojcu.
ima[?] izazov. iza?i i bori se.

ako iza?e[?] uzimam ti zbirku :D
ako ostane[?], uzimam ti ?ast. :oops:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

:ocasion:

Ne mogu vjerovat, opet je odgovorio :ocasion:

Divno, divno...

Na žalost, nisam baš ?itao tvoj post... samo sam vidio da me nešto izazivaš :ocasion: :ocasion:

Vidi... da me npr. izaziva, štajaznam, G.R.R. Martin. Evo, on mi je prvi pao na pamet. Ali recimo, neko takav... to bi mi se isplatilo, natjecati se s njim. Prvo, meni je osobno faca i bio bi mi to izazov samo takav. Drugo, svi ti ljudi koji nešto ?itaju i prate tu književnost - odjednom bi ?uli da tamo negdje u nekoj Hrvatskoj postoji neki Krušvar koji se našao takmi?iti s Martinom! Kakav god bio ishod tog natjecanja - ja sam na dobitku! Nema greške! Odjednom ?e svi znat za mene, ?ak ?e mi se i prodaja knjige pove?ati. Možda mi ponude i neki dobar ugovor, tko zna.

S druge strane... da se takmi?im s tobom?

Jebate, došao si tu, o?ito ti se ne svi?a moje mišljenje o "fenomenu bloga u hrvata" i odjednom znaš moje ime, znaš mog ilustratora, znaš gdje sam gostovao, znaš ?ak i je li bilo uspješno ili nije, znaš je li mi dobra ?itanost ili nije, znaš ?ak i što se po fandomu pri?a o meni!

A s druge strane - ja o tebi ne znam NIŠTA!
Razumiješ?
U mom malom getu ti bi bio "onaj tip koji se natje?e s Krušvarom".

A što bih ja imao od toga? Nepotrebnu gnjavažu.

Tako, samo ti dalje crtaj recke i jaši u smiraj dana.

Javi mi se kad ti svane. :mrgreen:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

wow, dlake na dupetu su mi se najezile od elektriciteta kojim zraci ovaj topic.
Prvo da ispalim jednu narodnu "ne kudi konja kojeg nisi jahala"
daklem, procitajete nesto jedan od drugoga pa onda nauljute koltove i objestite ih prokleto nisko pa u smiraju dana sacekajete jedan drugog u glavnoj ulici.

nego, da velim i ja koju o blogu i zbirkama koje nastanu iz takvog izricaja (jeben izraz).
koliko sam upucen blog je zamisljen kao internet dnevnik, mozda tripujem ali za nastavak texta nije bitno.
bitno je to da i blog citaju manje vise tvoji prijatelji/poznanici i ljudi koji tako?e imaju blogove.
komentare koje ti ostavljaju su isto tako mahom uvlakacki kakve ti daju i frendovi koji citaju tvoje knjige ili price jer, ili su ti frendovi ili zauzvrat ocekuju da ti posjetis njihov blog i isto tako napises par lijepih o njihovom pisanju.
sto ce reci, poserem se na vrijednost tih komentara.
Ako se nekome svidja tvoj blog ili ocanicki zeli nekoliko hitova vise na svom, dobijati ces pozitivne komentare.
A ako mu se ne svida tvoj blog, stil pisanja, teme koje obradjujes?
Pa, jednostavno ce prestati dolaziti, sigurno nece dangubiti i ostavljati ti konstruktivnu kritiku jer blog je tako raznolik da svako moze naci nesto za sebe.
Stati na blogi i ostaviti kritiku koja ce ti pomoci da postanes bolji pisac?
ha ha, pa zivimo u Hrvatskoj u kome je Samaritanstvo zakonom zabranjeno.

S druge strane zbirka SF-a je nesto drugo. Kao sto Ire veli, zbirka je imala urednika i taj urednik je napravio neku selekciju i ta zbirka ima tezinu.
Za zbirku :mrgreen:
Za briju da je blog i komentari na njemu mjerilo kvalitete. :!:

skuzajte, radim za vikend pa sam malo nadrkan i psujem vise nego obicno
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Lyra
Ewok
Posts: 14
Joined: 20 Jan 2006, 01:36
Location: .citta'gazze.
Contact:

Unread post by Lyra »

yada yada.. :rolajz:

pa ovo je nevjerojatno, ko da smo u saboru - tri stranice prepucavanja, a jo[?] nitko nije po?eo pri?at o ZBIRCI blog.sf. koja je, BTW, tema ovog topika.

nego, ire, kad ?u ja dobit svoje primjerke? valda prije nego zavr[?]i [?]kola? voljela bi malo mahat *SVOJOM ZBIRKOM* pred nosom svojim glupim profesorima koji me mrze. uzet ?u i onu s istrakona. kako ?e popizdit, ve? ih vidim, wheeee :headbang:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:pale: što napraviše od topika ..

lyra, dobit ?eš ti svoje :D zbirke
sori, imam kuršlus zbog prebukiranosti.
pobrinut ?u se da ti se pošalje ovaj tjedan. :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Lyra wrote: tri stranice prepucavanja, a još nitko nije po?eo pri?at o ZBIRCI blog.sf. koja je, BTW, tema ovog topika.
Kako ne? Pa ve? smo svašta rekli o njoj!

- rekli smo da je ure?ivana, tj. da pri?e nisu samo skinute s blogova i pobacane u zbirku

- rekli smo da provodi diskriminaciju

- rekli smo da pove?ava izdvojenost blogerskog geta od neblogerskog doma?eg sf geta

- rekli smo da je izdana radi promocije sf-a me?u blogerima i bloga me?u esefi?arima

- rekli smo da je neekološka (mogli smo te pri?e lijepo ?itati na internetu a ne da se troši papir)

- rekli smo da je potreba za kupovinom iste smanjena jer se sadržaj može džaba pro?itati na internetu

- rekli smo još svašta što mi ne pada ovaj ?as na pamet

Vidiš kako smo svašta rekli o zbirci? A što bi tek rekli da smo je pro?itali!? :drunken:
Lyra
Ewok
Posts: 14
Joined: 20 Jan 2006, 01:36
Location: .citta'gazze.
Contact:

Unread post by Lyra »

let mi rifrejz - nitko jo[?] ni[?]ta nije rekao o *sadrĹžaju* zbirke blog.sf. [?]to me osobno Ĺživcira jer je jedna od pri?a u toj zbirci moja a ja sam neiskusna potencijalna esef spisateljica koja je Ĺželjna pro?itat koju kritiku svog "djela", bilo pozitivnu, bilo negativnu!! dakle - cut the crap, allright?

btw, zoran, ima[?] ti moĹžda kakvu rodbinu u (sjevernoj) istri? imam tu nekog frenda koji tvrdi da ti je zrman. ukoliko ne sere, prenosim njegov pozdrav. ako sere, zanemari pozdrav ;))
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Lyra wrote: btw, zoran, imaš ti možda kakvu rodbinu u (sjevernoj) istri? imam tu nekog frenda koji tvrdi da ti je zrman. ukoliko ne sere, prenosim njegov pozdrav. ako sere, zanemari pozdrav ;))
Imam rodbine u Istri! Pozdravi mi zrmana... a mogla bi mi re?i i tko je on? Ili još bolje, iz kojeg je sela :uzdravlje:

Uglavnom, a što ti ne komentiraš pri?e iz zbirke?
Lyra
Ewok
Posts: 14
Joined: 20 Jan 2006, 01:36
Location: .citta'gazze.
Contact:

Unread post by Lyra »

zrman koji te pozdravio je darko (?anija sin). prenosim pozdrave i zahvaljujem u njegovo ime ;)

a pri?e... leposavina je prejebena. portova je dobra, kao i obje mi[?]kove. i ona s bloga ?arobnibrijeg je super. ostale nisu ostavile neki dojam na mene. bez suvi[?]ne argumentacije :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Lyra wrote:zrman koji te pozdravio je darko (?anija sin). prenosim pozdrave i zahvaljujem u njegovo ime ;)
U, pa naravno! Sad i moji uku?ani šalju pozdrave i njemu i njegovima doma! :wave: :mrgreen:

I hvala tebi što prenosiš pozdrave :uzdravlje:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

aj, pretpostavljam da ti je prica na blogu... daj mi link, pa cu ti ja reci sto mislim o prici
nema me.
Lyra
Ewok
Posts: 14
Joined: 20 Jan 2006, 01:36
Location: .citta'gazze.
Contact:

Unread post by Lyra »

evo linka na moju pri?u, i na sve ostale pri?e.

i sad nek netko kaĹže da blog nije zakon. umjesto da kupi[?] zbirku dvaput klikne[?] i tadaa - u[?]tedio si 15 kuna! :D :D :uzdravlje:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

vec sam procitao tu pricu... i jos par drugih iz ove zbirke, evo ti kritika.

Prvo ova prica nije SF, zasto jer fali onaj S dio, nema znanosti, ali je zato teska fantastika. HSU dobio izbore :x

Pises o politici, a iz price zakljucujem da o politici nemas pojma. Prvo cijela politika HSU-a nema smisla, ako svi mladi emigriraju, onda za nekoliko godina kad stari umru, vise nece uopce biti zivih u drzavi. Zatim ovo je europa, europska unija i SAD vjerojatno ne bi bas lijepo gledali na ovu strahovladu. Gdje je nestala demokracija. Ono sto me jos zbunjuje zasto svi ( a pogotovo glavni lik ) pristaje otici u mracnu ulicu, kad ima tako vaznu informaciju. Takodjer vlade, a pogotovo ne ovakve vlade ne propadaju zbog jedne informacije... Ali koja je to informacija? Ti mi kazes da je vazna, ali ja ne mogu prosuditi o njoj.

SHOW DON'T TELL, kazes da je snagator inteligentan covjek, ali mi to ne pokazujes. Pokazi mi da je inteligentan.

Onda onaj prijelaz u prvi flashback je lose napravljen. Moras citatelja pripremiti na takvo sto, a ne jednostavno ga baciti u flashback.

Sama ideja o covjeku koji je samo ime i prezime u novinama, nit je nesto nova nit originalna, jos sve to pokusavas bezrazlozno ugurati u SF i sve to zavrsava jako lose...

sto se tice ostalih prica koje sam procitao, Nepredvi?ena situacija i Nova Zemlja, nisu nista bolje, a ako su ostale price u zbirci ovakve kvalitete... :dontknow:
nema me.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Lyra wrote: i sad nek netko kaže da blog nije zakon. umjesto da kupiš zbirku dvaput klikneš i tadaa - uštedio si 15 kuna!
E pa to sam i ja rekao! Zašto bi itko tko ima internet kupio tu zbirku? :ocasion:

A još je i neekološka!

Baš smo Mirko CroCop i ja za vrijeme Sferakona u birtiji pri?ali o tome - tu zbirku uop?e nije trebalo tiskati! Umjesto toga trebalo je te pri?e zapržiti na CD-e i to one rewrite, tako da ?itatelj može izbrisati pri?e koje mu se ne svi?aju! A ako baš mora na papiru, onda da se koristi ona tinta koja traje par dana pa izblijedi do nevidljivosti. Tako bi ?itatelj imao par dana da si fotokopira pri?e koje su mu ok, a zbirku bi kasnije mogao koristiti kao bilježnicu! :mrgreen: :drunken:
Post Reply