Gdje se sakrila buduĂŚnost?

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Gdje se sakrila budu?nost?

Unread post by Xaotix »

2001 je trebala biti godina u kojoj se motamo po mjesecevoj koloniji.
Umjesto vozacke vadili bi letacku dozvolu, umjesto agronomije bavili bi se taraformiranjem...
Dao sam svijetu jos 5 godina da stigne samog sebe, ali nista.
I dalje cestama voze automobili umjesto helikoptera, roboti se nalaze samo u tvornicama, svemir je rezerviran samo za elitnu grupicu.

Gdje je stvar zapela?

Ĺ to ste vi o?ekivali od budu?nosti?

PS. Kako su pisci SFa zamisljali dane koje slijede :)
Tales of Future past
Randomness is strong with this one!
Lyra
Ewok
Posts: 14
Joined: 20 Jan 2006, 01:36
Location: .citta'gazze.
Contact:

Unread post by Lyra »

to preveliko o?ekivanje od budu?nosti, mislim da je to bolest nas kojih smo gledali previ[?]e sf filmova iz 80ih i 90ih. uvijek se radnja zbivala negdje 2004. i svijet je bio prikazan kao totalno druk?iji, kao da ulazak u 3.milenij ne[?]to silno mijenja.. a to samo godina kao svaka druga.

al da, jo[?] uvijek se ne mogu naviknut da je ve? 2006, onak - 2006!!, a jo[?] ne idemo na godi[?]nji na mars.

s druge strane, bar imamo jako male mobitele :D

uglavnom, ajmo opet pokrenut hladni rat, moĹžda onda bude krenula i spejs teknolo?i :) izgleda da je rat jedina stvar koja ?ovje?anstvo drĹži tamo gore.. :rolleyes:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

?ini mi se da za odlazak u svemir nema nekog velikog ekonomskog interesa :!:
da otkriju naftu na marsu... u roku od 10 godina bi tamo bile kolonije :ocasion:

me?utim... da je meni neko 1996. rekao da ?e skoro svi 2006. imati male spravice pomo?u kojih ?e mo?i komunicirati putem teksta i glasa... ne bih vjerovao :ocasion: :mrgreen:

a istina je da su pare uloĹžene u ratove i ideologije utro[?]ene na istraĹživanje svemira i novih tehnologija... sve bi bilo druga?ije (vijetnam afganistanx2 irakx2 afri?ki ratovi)
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A moĹžda je i stvar u tome [?]to je puno ljudi o?ekivalo da ?e se dvije tisu?ite dogoditi NEĹ TO. Ta godina je trebala biti nekakva kulminacija cijelog razvoja ?ovje?anstva i svi su mislili da ?e to biti prijelomna godina (recimo, ja znam Ĺženu koja je dvije tisu?ite imala prijelom potkoljenice :D), pa kad se ni[?]ta nije desilo, ispuhao se entuzijazam.
Meni, recimo nikako nije jasno kako smo to '69. mogli i?i na Mjesec, a sad nemamo tehnologiju za isti pothvat? Ĺ to se desilo s tom tehnologijom? Kad je to bilo nazadovanje? :scratch:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Gdje je stvar zapela? Odgovor je vrlo jednostavan - dekadencija. Ni prvi, ni zadnji put...
At last, the stars are finally right...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nedavno sam negdje pro?itao da vi[?]e ne idemo na Mjesec, jer nas ne zanima. Ako je to istina, onda smo do grla u dekadenciji. S druge strane, sad svako malo [?]aljemo sonde na Mars. Mobiteli postaju dĹžepni kompjutori. A kompjutori postaju ?lanovi obitelji. Pojavila se i nanotehnologija. Izgleda da smo pre[?]li u drugi kolosijek razvoja koji see ne bazira toliko na letovima u svemir, koliko na letovima u virtualni svemir. Gibson je sigurno ponosan na sebe.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Evo jos malo prikaza kako su u proslosti zamisljali sadasnjost...

Transportation futuristic
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Zanimljiv blog na zadanu temu...
Pogled u buducnost koja nikad nije bila:http://paleo-future.blogspot.com/

Obratite paznju na razglednice iz 1900. koje pokazuju 2000.. Neke stvari su i pogodili!
Randomness is strong with this one!
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ma to je stara priča koja sva stane u poznatu sintagmu "od budućnosti očekuj neočekivano i očekivanja će ti se ispuniti".... :D

:blob:
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

u prošlosti........ni jedno stoljeće ma desetljeće nije prošlo bez jednom rata makar reda radi tako da u budućnosti nas čekaju ratovi u bilo kojem obliku i trajanju , ljudi su previše bahati
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

writer16 wrote:u prošlosti........ni jedno stoljeće ma desetljeće nije prošlo bez jednom rata makar reda radi tako da u budućnosti nas čekaju ratovi u bilo kojem obliku i trajanju , ljudi su previše bahati
Uopće nisu, samo se vole klat...

I ti si isto čovjek, oder?



Dulce et decorum est pro patria mori.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Belzebubbles wrote: I ti si isto čovjek, oder?
Nije, on je milijun i pol linija koda koje nasumce lutaju bespućima neta i tu i tamo ponešto postaju na raznoraznim forumima... :D
:blob:
Image
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Fora...
Post Reply