Kutikon 2006

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote:Institucionalizacija? :lol: U SFeri? :lol:
Udruga koja ima prostorije, redovite sastanke, biblioteku, statut, clanarinu, udio u gradskom proracunu, glasilo, redovnu izdavacku djelatnost... postoji vise desetljeca tijekom kojih organirira srazmjernu veliku konveciju s medjunarodnim sudjelovanjem nije institucionalizirana. Moje duboke isprike.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

No problemo :) Ti si 200 km daleko pa ne znaš kako stvari zaista izgledaju :drunken:
ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote:No problemo :) Ti si 200 km daleko pa ne zna[?] kako stvari zaista izgledaju :drunken:
to uopce nema veze. Imao sam prilike imati uvida u neke organizacijske stvari institucije koja postoji vise od sto godina i koja djeluje na internacionalnoj razini. Osjecaj dezorganiziranosti je konstantan, a bome ni odlazak onih koji su ukljuceni u instituciju nije tako rijedak kao sto nije rijedak ni osjecaj da ce sve propast, no stvari se obavljaju vecinom na vrijeme i uglavnom zrace profesionalnoscu upravo zbog zaloga prijasnjih generacija i etablirane prakse.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Ja sam govorio o velicini kolektiva i kolektivnog nesvjesnog oko konvencije.
brat bratu, kolektiv oko organizacije sferakona (dakle sve ono PRIJE sferakona) dao bi se na prste nabrojat.

u kutinskoj organizaciji vjerojatno ima više ljudi :lol:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:brat bratu, kolektiv oko organizacije sferakona (dakle sve ono PRIJE sferakona) dao bi se na prste nabrojat.

u kutinskoj organizaciji vjerojatno ima vi[?]e ljudi :lol:
U ovom slucaju u kolektiv ulaze svi ljudi koji su ikada imali veze s organizacijom, sve sto su o njoj napisali i sve cega su se sjetili i svi oni koji se sjecaju da su se ovi vec neceg sjetili. Naravno da nisam govorio samo o tebi i jos par njih koji organiziraju pojedinacni Sferakon ili bilo koji pojedinacni dogadjaj. Kako si tako nesto mozes umisliti? :shock:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa kutinjani vele da im konvencija ide ve? 12 godina. gdje su im ljudi koji su to sve radili? gdje je stara garda? u kutikonu sam uvijek slušala kako se na njega prije rado išlo, dakle funkcioniralo je. gdje su ljudi otada?
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:pa kutinjani vele da im konvencija ide ve? 12 godina. gdje su im ljudi koji su to sve radili? gdje je stara garda? u kutikonu sam uvijek slu[?]ala kako se na njega prije rado i[?]lo, dakle funkcioniralo je. gdje su ljudi otada?
Ja o tome cijelo vrijeme pricam. Odlaskom stare garde i dolaskom nove u malim organizacijama sve se mora raditi iz pocetka, gube se kontakti sa drugim udrugama i slicno. U velikim udrugama stvar je drugacija jer postoje uhodani oblici povezanosti i oglasavanja, kao sto su press materijali, redovno glasilo, upucivanje pozivnica i slicno.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Te[?]ko je moderirati kad se admini poka?e...

Najbolje neka se pje[?]aci ne pletu u sukob titana!

:dmage: :druid: :thin:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

:angel:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ovom prepirkom ste sami izreklamirali Kutikon! MoĹžda im je to i bila namjera od po?etka. Nemoj nikom ni[?]ta re?i, jer ?e netko ve? saznati, a onda ?e se posva?ati oko toga i ljudi koji o tome nisu imali pojma ?e se zapitati, [?]to to ima u tom malom mjestu da se Veliki zbog njega prepiru? Idem ba[?] pogledat. Nisu prstom mrdnuli, a svi saznali za njih! :ocasion:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Kako se uzme. Mislim da ovom diskusijom nisu dobili ništa više od objavljivanja informacije, a izgubili su jer smo ih ocijenili kao nesposobne. Pa ti vidi.
Post Reply