Kutikon 2006

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

ban

Unread post by ban »

Ire wrote: jesu li se javili ikojoj udruzi? jesu pozvali ikoga da do?e ne[?]to predstavljati?
Srednja generacija GAIE, znaci tamo 94./95. imala imala je s Kutinjanima vrlo dobre odnose, kao, vjerujem, i SFera. Radi se o tome da su klubovi ljudi, a stalno dolaze novi. Ja recimo samo povrsno poznam ljude iz GAIE koji su poceli voditi Essekon poslije prva tri. Ukljucio sam se ponovno, ali samo kao promatrac i to tek kad sam, ne zeleci ignorirati kon kojem sam i sam udarao temelje, upoznao Vandu koja je pocela reorganizirati tu generaciju iz prelaska s devedesetih na dvijetisucite. Hocu reci da se, dolaskom novih ljudi, ponovno moraju poceti spajati kontakti jer stari zamiru sa ljudima koji su na odlasku, a klubovi kao sto je kutinski nisu toliki mastodonti da npr. imaju trajni portfelj adresa na koje bi slali pozivnice i tako odrzavali barem diplomatske kontakte sa ostatkom fandoma.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

To [?]to je ban rekao je to?no, i to na na?in da "ako ne ?e brdo Muhamedu, onda ?e Muhamed brdu". Naime, ako Kutina slabo odrĹžava kontakte s drugima, onda ostali trebaju uspostaviti kontakt s Kutinom.

Jedino se ne slaĹžem da klub mora biti "mastodontski" eda bi imao "portfelj" kontakata i adresa. Govorimo o jednom listu papira, a danas i o malom elektroni?kom dokumentu koji se jednostavno ?uva i jednostavno umnoĹžava.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ban wrote: a klubovi kao sto je kutinski nisu toliki mastodonti da npr. imaju trajni portfelj adresa na koje bi slali pozivnice i tako odrzavali barem diplomatske kontakte sa ostatkom fandoma.
Imaš pravo. Potpuno je pogrešno slati pozivnice i održavati barem diplomatske kontakte s ostatkom fandoma.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

sori, ni meni nitko nije proslijedio listu udruga i reko, evo, na, kontaktiraj ih za sferakon. nego je ire lijepo sjela na internet i fino ljude sama potražila. :dontknow:

sve je stvar dobre volje, interesa i mrvice vremena
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote: Ima[?] pravo. Potpuno je pogre[?]no slati pozivnice i odrĹžavati barem diplomatske kontakte s ostatkom fandoma.
Ja Izitpajne nisam nigdje rekao da je to pogresno, nego da se kontakti s vremenom izgube, a ako se ne odrzvaja ni ovi automatizirani, onda ih jednostavno nema. No, ti mene cesto krivo razumijes pa razumi i ovo kako god hoces. Sto bi se reklo, bas me brige.
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:sve je stvar dobre volje, interesa i mrvice vremena
ja sam to isto rekao. No Sfera ima u svakom trenutku svoje povijesti, unatoc odlasku stare garde, barem dvoje troje takvih ljudi koji ce se baviti odnosima s fandomom, makar i da diplomatskoj razini. Gaia ima mozda jednog, a Kutina mozda nema ni jednog. To ne znaci da su oni zli ljudi ili nedobronamjerni, samo da su manje organizirani u tom dijelu.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ban wrote:
Izitpajn wrote: Imaš pravo. Potpuno je pogrešno slati pozivnice i održavati barem diplomatske kontakte s ostatkom fandoma.
Ja Izitpajne nisam nigdje rekao da je to pogresno, nego da se kontakti s vremenom izgube, a ako se ne odrzvaja ni ovi automatizirani, onda ih jednostavno nema. No, ti mene cesto krivo razumijes pa razumi i ovo kako god hoces. Sto bi se reklo, bas me brige.
Oprosti, valjda me na krivi put odvelo tvoje spominjanje nekih izumrlih sisavaca. Ali tako je to kad ja ne kontam pjesni?ku slobodu.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

oni zli ljudi ili nedobronamjerni
pa nigdje nije ni napisano da jesu
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote:Oprosti, valjda me na krivi put odvelo tvoje spominjanje nekih izumrlih sisavaca. Ali tako je to kad ja ne kontam pjesni?ku slobodu.
Htjeli mi priznati ili ne, godine postojanja udruge okostavaju i institucionaliziraju stvari koje postaju vise tradicija i uobicajena praksa, a manje entuzijazam. Kad jedna udruga koja ima puno clanova organizira neki skup godinama, noviji organizatori ponavljaju uhodanu praksu starih ne dovodeci se u situaciju izmisljanja tople vode. Kad se isto radi u manjoj udruzi, osobito ako se uzme u obzir faktor fluktuacije ljudi, cesto takvi obrasci, osobito ako su u pitanju finese, nisu stvoreni i lakse se stvara dojam da su eventi organizirani na mah zato sto to cesto tako i jest.
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:pa nigdje nije ni napisano da jesu
Nije, naravno. Ali bilo je spomena dobre volje i vremena. ja samo hocu reci da etablirana dobra praksa stvara pogodniju klimu da se organizirani event doima uhodanim i da sva popratna masinerija, kao sto je recimo slanje pozivnica pojedincima, obavijesti medijima i slicno, radi lakse. Drugaciji je slucaj u manjoj udruzi u kojoj se popratni i suptiliniji elementi organizacije, u koju spada i najava eventa mjesecima unaprijed, gube ostavljajuci event cesto ogoljenim na jednostavno postojanje. To naravno ne cijepi Kutinjane od toga da bi mogli javiti okolo da imaju konvenciju.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ljudi mogu pitati na [?]to treba pripaziti, bilo svoje starije ?lanove, odnosno prija[?]nje ?lanstvo. MoĹže se priupitati i izvan udruge. Meni osobno nije problem pitati Pazinjane kako su napravili ono ili ovo, ako se radi o ne?emu [?]to evidentno rade jednako ili bolje od SFere. Mislim da to nije problem ni ve?ini drugih u SFeri, a nije problem ni pitati druge udruge, odnosno pojedince.

S druge strane, SFera ima stjecajem okolnosti najvi[?]e akumuliranog kolektivnog iskustva, uklju?uju?i - ruku na srce - i ono negativno. Stoga nije problem pitati ljude u SFeri kako se stvari rade, uklju?uju?i i: "a gdje ste se pri tome zaj....i?"

Eh da, oko[?]tavanje i institucionalizacija nisu nuĹžno istozna?nice.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

barem na internetu svatko može puknuti reklamu za bilo kaj. ako ho?e i potrudi se.

a ni sferakon se nije nešto zadnjih godina strašno reklamirao (s izuzetkom prošle godine). ja sam ga propustila jedno 4 puta za redom upravo iz tog razloga, jer je održavanje bilo poznato manje-više uklju?enim ljudima. eh, i znali su staviti par plakata na fer. super ako si ferovac, minus ako si s filozofskog.

a veli?ina (konvencije) nema ništa s tim.

:;
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Institucionalizacija? :lol: U SFeri? :lol:
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:a veli?ina (konvencije) nema ni[?]ta s tim.
:;
Ja sam govorio o velicini kolektiva i kolektivnog nesvjesnog oko konvencije.
Post Reply