Zasto se ne citaju domaci autori?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply

DomaÌe autore ne èitam, jer:

nemam pojma da postoje
4
9%
pi[?]u smeĂŚe
4
9%
èitao bih, ali nemam gdje
2
5%
èitam ako mi doðu pod ruku
30
68%
grabim sve [?]to napi[?]u
4
9%
 
Total votes: 44

ban

Unread post by ban »

Tomislav Šaki? wrote:Žiljak rules. Ako on sam kaŞe da pi[?]e [?]und (kaŞe li?), odakle ideja da on stvarno pi[?]e [?]und koji treba traŞiti svije?om? Meni je ba[?] kul, a najdraŞi mi je "Ultramarin".
Buduci da ne bih volio da se moja izjava o sundu i svijeci krivo shvati, ja cu je ponoviti pa onda prereci. Ponavljanje: "Citajte Slijepe ptice Aleksandra Ziljka. Prvorazredni sund kakvog se u Algoritmu mora traziti svijecom."
Prericanje: Knjiga Aleksandra Ziljka je prvorazredna literatura. Ona doduse jest sund, ali prosvijeceni i vrlo pismeni sund kakvog ja volim citati i nikad nisam bjezao od njega. U Algoritmu pak vrlo tesko nalazim sund kojeg se veselim citati a penale placam u gomilanju neprocitanih takvih knjiga koje samo skupljaju prasinu.
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Zahvaljujem svim na preporukama :) Posto imam nekoliko zadnjih Sferakonskih zbirki (samo ih treba naci?) pocet cu od njih :)
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Na drugoj strani su Lep?in i Pongraši? koji su najavili kako ih pisaje SF-a uglavnom više ne zanima.
?ini mi se da se ovo doga?a i s Macanom. Zar nije rekao da ga sve manje zanima SF?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Macana ne zanima SF?! Blasfemija!
At last, the stars are finally right...
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Mislim da sam to negdje pro?itao na NoSF-u (ili možda na Macanovom blogu?).
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, na lanjskom okruglom stolu u Pazinu izjavio kako bi najpametnije bilo odustati od etikete "SF". Naime, tuma?io je, to samo svrstava literaturu pod Ĺžanrovsku odrednicu koja radi vi[?]e [?]tete nego koristi.
Last edited by Dagi on 11 Feb 2006, 14:27, edited 1 time in total.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Darko na Ĺžalost, istina, premalo pi[?]e jer urednikuje, izdaje itd na sve strane (strip najvi[?]e)... A ako Pongra[?]i? odustane (premda ne znam za[?]to, jer dosta objavljuje), to ?e biti najve?i gubitak hrvatskog SF-a godinama.

Jako volim Deana Fabi?a, ali mislim da on ima samo ?etiri pri?e, tri u zbirkama i jednu u Futuri (koja je pak dvije spojene iz Parseka). Od toga mi je ova u Futuri 102 najbolja, premda katastrofalno ure?ena (tj. urednik je nije ni pro?itao, od tipfelera nadalje). Ali ne znam da li on ima jo[?] stvari. ?uo sam da pi[?]e, ali sporo i usput, kao i ve?ina.

Kap crne svjetlosti - kako s euzme. Meni nije ba[?] legla. Dobra je zbog niza debitanata, ali osim standarno dobro Brozovi?a i izvrsne Tereze Rukober (koja si je rejting otada podigla s jo[?] nekoliko vrlo dobrih pri?a u Parseku; evo u zadnjem je opet objavila super pri?u), ostalo je bilo vi[?]e manje gnjavaĹža. Relkovi? je solidan, ali predug za ono [?]to je odmah bilo o?ito, i nije trebao gnjaviti na 50 kartica. Da ne spominjem ostale, od logoreja kojuima barem dvoje autora, do studentskih poku[?]aja.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Tomislav Šaki? wrote:S druge strane, mnogi mi hvale Krušvara, a meni je to nepodnošljivo loše štivo
:headbang:

Što da ti kažem, pisao bih ja bolje, al vidim da se ljudima svi?a ovako :drunken:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Pa da, meni svi?a, pa za[?]to bi te bilo briga [?]to on misli? :angel:
At last, the stars are finally right...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Svima koji ne znaju ?ega bi se primili od hrvatskog SF-a, tu ?e uskoro biti, jel'te, Antologija hrvatskog SF-a!!!
A. Ziljak
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Antologije ne valjaju u tu svrhu, jer u njima obi?no bude i žita i kukolja. I onda, ako neki ovako razo?arani ?itatelj nasumce otvori antologiju i potrefi kukolj, re?i ?e: "Pa da, bio sam u pravu. Hrvatski SF uistinu ne valja."
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Eh, to ovisi kako se antologija radi. Ako se daje presjek hrvatskog SF-a kroz neko vrijeme, pa uistinu pri?e od prije cca. 25 godina (vi[?]e) nisu po ukusu ?itateljstva, boĹžemoj.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Zoran wrote:Antologije ne valjaju u tu svrhu, jer u njima obi?no bude i Ĺžita i kukolja. I onda, ako neki ovako razo?arani ?itatelj nasumce otvori antologiju i potrefi kukolj, re?i ?e: "Pa da, bio sam u pravu. Hrvatski SF uistinu ne valja."
Ne u ovoj antologiji, drugar, ne u ovoj antologiji... :)
A. Ziljak
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Dolazi nam proljece... Pa Istrakon.. Pa Sferakon... Dakle, pune zbirke domacih autora :ocasion:
Jos ako se antologija izda u to vrijeme...
Randomness is strong with this one!
Post Reply