ASOIAF- A Feast for Crows

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

ASOIAF- A Feast for Crows

Unread post by Bahod »

Dakle Martinoljupci
da li je tko ?itao prvu polovicu zadnjeg dijela ASOIAF-a?

ja sam po?eo i mu?im se, nekako sam dogurao do 300-te str i uop?e nemam volje za nastavak

Po meni Martin je napravio glupost i upropastio sagu
...hat we were better off telling all the story for half the characters, rather than half the story for all the characters. Cutting the novel in half would have produced two half-novels; our approach will produce two novels taking place simultaneously, but set hundreds or even thousands of miles apart, and involving different casts of characters (with some overlap).
knjiga je dosadna do bola jer svi su "zanimljivi" likovi u onoj drugoj

e sad moĹžda ?e slijede?a biti zato bolja
ali pravo je pitanje pisati li ne[?]to [?]to ne valja samo da se pi[?]e ili izbaciti ( ajmo re? skratiti) stvari koje su dosadne i po mom sudu gotovo pa nepotrebna
jer ovako nema nositelja radnje, [?]to zapravo i nije ?udno po[?]to ni radnje nema
Brienne traĹži Sansu
Asha poku[?]ava postati kralj ( valjda mu ih sad fali kad je sve pobio)
Jamie i Cersei se vi[?]e ne vole
Sam se jo[?] uvijek svega boji

Sve u svemu jako plitko i jako dosadno
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

E al si mi uništio gušt! :!:
Tako sam o?ekivao tu knjigu i ti sad kažeš da je loša :crybaby:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

vjeruj mi manje ?e[?] patiti sad ako ne o?ekuje[?] previ[?]e do knjige
ja sam o?ekivao puno i moram re?i da sam stvarno razo?aran
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Heh, ne bih se baš složio s tobom.

Svakako, knjiga nije na razini prijašnjih, ali razo?aranju je možda doprinijela i ?injenica da smo je ?ekali pet godina i da su mnogi možda o?ekivali i previše. Jest, mogla je biti bolja i bila bi bolje (vjerujem) da je Martin presjekao knjigu napola i dao nam sve likove, ali meni ni ovako nije loša.

U svkom slu?aju, bolja j3 od 99% fantasy romana na koje možemo nai?i u zadnje vrijeme.

Mislim da ?e biti dobra poveznica za nastavak sage. No slažem se da nije na razini prethodne tri. Pokazalo se da je prepravljanje, (ne)odlu?nost da se izostavi peterogodišnji preskok radnje i problem s veli?inom knjige (Martin postaje skriboman kao King, ?ini se) ostavilo dosta traga.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Kako sada ispada, i Martin ?e nastaviti Jordanovim stopama a to mi se nikako ne svi?a.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

dobro nije ba[?] toliko lo[?]a :;

@Kris
pa ne znam, u mojoj crnoj knjiĹžici opravdanje tipa 'Gledaj kako su drugi lo[?]i' ne pali
evidentno je da je lo[?]iji nego [?]to je bio prije pola desetlje?a
prve sam knjige doslovno gutao i nisam ih mogao ispustiti iz ruke ovu Ĺžuljam ve? vi[?]e od dva tjedna - ne[?]to tu ne [?]tima :scratch:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

mozda si jednostavno ostario :))
nema me.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

lol
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Mislio sam prvenstveno na dužinu ?itave sage. Jordan je prvo govorio kako ?e saga trajati 6 knjiga, a kako sada stvari stoje ni 12 ne?e biti dovoljno. A sude?i po tvojoj kritici i onome što sam i sam pronašao na internetu, i Martin je po?eo razvla?iti.
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Razocaran sam bio knjigom, razmisljam da ju niti ne kupim.
User avatar
Eomer
Ewok
Posts: 22
Joined: 20 Jan 2008, 13:09
Location: Zamet
Contact:

Re: ASOIAF- A Feast for Crows

Unread post by Eomer »

Ja vas ne kužim. Meni je knjiga bila zakon kao i ostale. Istina u početku mi je bilo malo bed što neče biti glavnih likova, iliti onih za koje mislimo da su glavni. Ali po meni knjiga ima određenu vrijednost baš u tome što nema glavnih likova jer smo sada mogli vidjeti i neka druga razmišljanja o događajima.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: ASOIAF- A Feast for Crows

Unread post by ratchet »

Slažem se s Eomerom. Jedini nedostatak je izostanak nekih likova za koje sam se bio vezao ali za utjehu mi je bilo da će u sljedećoj biti zato puno više o njima. I mislim da je sva kritika samo zbog ranijih djelova koji su mi bili briljantni. Ja nisam nikad bio neki ljubitelj fantasiya, uzeo sam ih čitati samo jer je bila riječ o Martinovim knjigama i nisam ih mogao ispustiti iz ruke. Pa ne mogu baš svi djelovi biti na istoj razini, pričekajmo sljedeći pa onda dajmo sud, ali čak i ovakva je bolja, daleko bolja, od većine razvikanih F romana. Ne radi se ovdje o usporedbi s lošima, nego o usporedbi s sjajnim ranijim djelovima iste sage zbog kojih ovaj ispada loš. A dobar je.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply