nikad snimljeni filmovi

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

nikad snimljeni filmovi

Unread post by Ire »

odli?an ?lanak!!

top 10 science fiction movies that were never filmed

ja bi gledala onaj Starcraft :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

da mi se alien 3 ne svi?a Ĺželio bih da se snimio :ocasion:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Starcraft? To bi bila film?ina!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Iako mi je Alien 3 zakon, i najbolji Fincherov film, ja bih volio da sam vidio verziju Vincenta Warda (on je trebao reĹžirati u jednom trenutku, kakav Ridley Scott?). Ward je manijak koji je reĹžirao film o putovanju kroz vrijeme Navigator: srednjovjekovna odiseja (bio na HTV-u vi[?]e puta), a nakon propasti s Alienom 3, radio je What Dreams May Come. Neshva?eni genij, u svakom slu?aju.

Ali mislim da je Žiljak doktor za problematiku Aliena3 :wave:

Ne radi li James Cameron napokon novi film, adaptira SF animu Battle Angel Aelita?
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

PRema onome [?]to sam ?uo, odokativna mjera za zapo?ete filmske projekte prema ostvarenima kre?e se cca. sto prema jedan.

Priznajem, ne mogu sada citirati izvor, a malo je i te[?]ko definirati "zapo?eti projekt". DrĹžim da u to upada sve: od toga da se par de?kiju (valjda i cura) na[?]lo na pivi pa pri?alo o snimanju filma, pa do toga da zbilja skupilo ekipu, zaklopilo kakvu-takvu financijsku konstrukciju, pa napravilo pripremne radnje i po?elo snimati, a onda je pothvat kolabirao.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Alien 3 je bio slu?aj projekta gdje se nije znalo [?]to i kako, da stvar bude spektakularnija od Camerona. Tu je bilo svega i sva?ega, pa je kona?no zavr[?]ilo vrlo komorno i mra?no i nihilisti?no (navodno je Alien 3 rasturio u Japanu). Jo[?] su se dobro i izvukli s Ressurection.
A. Ziljak
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jo[?] su se dobro i izvukli s Ressurection.
Tek sam u drugom gledanju Ressurectiona skuĹžio da ga je reĹžirao Joss Whedon. Nekako sam stalno o?ekivao da ?e iz nekog mra?nog kutka u brodu isko?iti Buffy i mavashi-gerijem alienu otkinuti glavu. :D

Meni osobno tre?i Alien nije tako lo[?] kako svi kukaju. Ne znam da li bi uspjeli napraviti bolji film od Cameronovog da im je budĹžet dozvolio snimanje nekog megaspektakla. Te[?]ko da bi uspjeli topirat onu scenu iz drugog dijela kad se Ripley na kraju bori s maticom u onom vilju[?]karu.
Beznandnost koja se provla?ila tre?im dijelom (nitko nema oruĹžja, nepovjerenje me?u ljudima dok ih alien ganja itd.) je stvorila tjeskobnu atmosferu koja dobro pristaje filmu. ?uo sam da su masne pare pljunuli da nagovore Weaverovu da se o[?]i[?]a na ?elavo.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

meni je trojka najdraĹža :headbang:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Zeljko wrote:meni je trojka najdraža :headbang:
:blob:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Meni su prva tri Aliena dobra, iako ih se baš i ne da uspore?ivati. Naime, svaki se bavi jednim aspektom - prvi je više horor, drugi akci? dok je tre?i nihilisti?ki, kako je to Žiljak lijepo primijetio. I svaki od njih ima neke pluseve i minuse i ne gledaju se jednako lako.

?etvrti mi je katastrofa uz nekoliko dobrih i zabavnih scena i dva-tri dobra lika (Brad Douriff, Ron Perlman).
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Meni je tre?i zakon, filozofski SF traktat :ocasion: Po mojim iskustvima, ve?ini mla?ih, odraslima u devedesetima, tj. mojoj generaciji, taj je najbolji. Usotalom, kasnije je Fincher postao kultni redatelj ba[?] te generacije (Klub boraca i tako to).
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

dva-tri dobra lika (Brad Douriff, Ron Perlman).
Ovo [?]to ?u pitat je totalni offtopic, ali zar se ne zove Ron Perlman lik iz stripa Lazarus Ledd? Onaj albino?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply