Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Završio Duhove i po?eo sa Hiperionom :blob:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Miles wrote:Zavr[?]io Duhove i po?eo sa Hiperionom :blob:
Po prvi puta citas Hyperion? Blago ti se.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

He, he! :)) O knjizi sam ?uo uglavnom sve najbolje (bilo je i poneko loše mišljenje) pa se nadam da me ne?e razo?arati.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Miles wrote:He, he! :)) O knjizi sam ?uo uglavnom sve najbolje (bilo je i poneko lo[?]e mi[?]ljenje) pa se nadam da me ne?e razo?arati.
Mislim da mozes biti miran... :)
Hyperioni su zakon. Endimioni mi malo shepaju, kao da su pisani na silu, ali ipak fino zaokruzuju pricu.
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zavr[?]io Duhove i po?eo sa Hiperionom
Ja sam ih dvaput ?itao. Prvi put samo Hyperione, pa kad su se pojavili Endymioni, opet sve ispo?etka. Vra[?]ke knjige!
Xaotix je rekao da mu Endymioni malo [?]epaju. SloĹžio bih se s njim da su slabiji od prva dva romana, ali su svejedno daleko iznad mnogih sequela koje sam ?itao. To je samo moje mi[?]ljenje.
Mislim da sam negdje pro?itao da Simmons nije mislio odmah pisati Endymione, nego su bili naru?eni, ali ispravite me ako grije[?]im.

PS: kakav ti je bio Ghost Story?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Mislim da sam negdje pro?itao da Simmons nije mislio odmah pisati Endymione, nego su bili naru?eni, ali ispravite me ako grije[?]im.
Nemam pojma o tom podatku, ali bas bih to zagooglao (ali sutra, kad necu tipkati spavajuci). Ali cini mi se vrlo vjerojatnom mogucnoscu. Po samom stilu pisanja i obradama teme, Endymioni su drugaciji od Hyperiona. Cak ga malo i pretjeruju u nekim stvarima, recimo tehnoloskom napretku izmedju Hyperiona i Endymiona.
I fali mi ono "nesto". I dalje je rijec o dobrom romanu, ali kad se usporedi s Hyperionom...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

GHost story nije loš. Mal?ice je deblji no što bi trebao biti pa je malo razvu?en i na trenutke dosadan. U svakom slu?aju, bolji mi je za klasu od Black House (Straub i King). Ko voli duhove nek pro?ita, ne?e se pokajati. Ko ne voli...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

MILES, OVO NEMOJ ?ITATI - SPOILER ALERT!
Po samom stilu pisanja i obradama teme, Endymioni su drugaciji od Hyperiona. Cak ga malo i pretjeruju u nekim stvarima, recimo tehnoloskom napretku izmedju Hyperiona i Endymiona.
I fali mi ono "nesto". I dalje je rijec o dobrom romanu, ali kad se usporedi s Hyperionom...
Ne znam za[?]to al, nekako mi nije sjelo obja[?]njenje cijele te pri?e sa Shrikeom i ostalim stvarima u Endymionima (ve? sam zaboravio kako se zovu ostali likovi; moĹžda je vrijeme da opet pro?itam romane). Sve mi je izgledalo mnogo misterioznije i nekako bolje kad na kraju Pada Hyperiona nisam saznao [?]to je zapravo Shrike.
(Ako mi sad kaĹže[?] da je to na kraju Hyperiona obja[?]njeno, idem odmah obit knjiĹžnicu i drpit te knjige psuju?i svoj senilni mozak!)
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:(Ako mi sad kaĹže[?] da je to na kraju Hyperiona obja[?]njeno, idem odmah obit knjiĹžnicu i drpit te knjige psuju?i svoj senilni mozak!)
Skijasku kapu na glavu, pajser u ruke i via knjiznica :)
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

D'OH!! :x :x :x
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Hyperioni su mi super, svaki na svoj na?in. Ne da ih se zapravo uspore?ivati.

Endymione sam prožvakao, ali ?itaju?i ih nisam ni izbliza uživao kao u prethodne dvije knjige. Istina, ima dobrih dijelova, ali ukupno gledaju?i daleko su mi ispod H. i Pad H.

Pretjerano objašnjavanje i vremenska rješenja nisu mi baš pasala u okružje knjiga, odnosno kako je sve zapo?eto iako je to nekako možda i logi?an slijed doga?aja.

Ukupno, H. i Pad H: 9/10, E. i Uspon E. 6/10
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

He, he! :)) Hvala na upozorenju Samsuilonov tata! ODmah sam presko?io tvoj post! Mada, ne znam koliko ?u mo?i izdržati da ga ne pogledam :oops:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Pa i nije ba[?] neka spojler?ina.
Al, svejedno ga nemoj ?itat dok ne zavr[?]i[?] knjige. Ja sam, recimo jedan od onih koji mrze kad im netko usred filma oda njegov kraj. Ili, jo[?] gore- usred knjige!
E, pa otprilike, u tim vodama pliva moj post. :)

UĹživaj u knjigama! :mrgreen:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja sam, recimo jedan od onih koji mrze kad im netko usred filma oda njegov kraj. Ili, jo[?] gore- usred knjige!
Otvorim ti ja tako Agathu Christie, i na drugoj stranici se nalazi ime zaokruzeno flomasterom... :x
:D
Randomness is strong with this one!
Post Reply