Priopæenje u svezi glede recentnih dogaðaja na NOSF-u

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Izitpajn wrote:
Kris wrote:-Ban bi JEDINI trebao imati pravo banati nekog s nosf foruma. Ne samo iz razloga što je on vlasnik sitea, nego i stoga što je kroz mnogobrojne raspave ovdje pokazao objektivnost.
I, naravno, zato što se zove Ban ;)

A sad ozbiljno: ako je Ban s nekim podijelio ovlasti, onda je malo glupo da taj netko svaki put tr?i kod Bana po instrukcije jer valjda postoji razlog zašto je Ban s tim nekim podijelio ovlasti. Naravno, Ban uvijek ima zadnju rije?, ali valjda admini i moderatori imaju neku samostalnost u obavljanju svojih dužnosti jer, izme?u ostalog, Ban nije svevide?i i sve?uju?i da cijelo vrijeme može paziti na cijeli forum.
Kolike ovlasti? Ovlasti o brisanju off-topica, održavanju rasprava i sli?nim upozorenjima - da, ali mislim da je odluka o uklanjanju jednog korisnika s foruma na nešto višoj razini. Pogotovo ako znamo da osobe koje donose te odluke ne?e iz razloga osobnog neslaganja s doti?nim korisnikom biti objektivne, zar ne? ;)
Izitpajn wrote:
Bananje? Možda, ako korisnik prevrši svaku mjeru. Prate?i postove LBPM uo?io sam podbadanje, ponekad nespremnost za konstruktivnu diskusiju, poneke zacementirane stavove....Ali je li to dovoljno za ban, zato jer se nekome ne svi?aju ne?iji tu?i stavovi?
Ti ne ?itaš tu?e postove u raspravama, jelda? Nitko nije rekao da je problem u stavu, nego u na?inu na koji se isti iznosi. Isto tako, ako neki korisnik iritira odre?enu grupu korisnika koji rje?e dolaze na forum zato jer ih taj iritira, onda admin jednostavno mora odlu?iti je li mu više stalo do tih nekoliko ili do tog jednog. U nekim slu?ajevima taj jedan ?e pretegnuti jer nisu svi ljudi jednaki, možda su ova grupa mediokriteti, a možda je ovaj jedan genijalac. Ponekad ne?e. To ostaje na prosudbu adminu.
Pa kad smo kod toga, i tvoj na?in iznošenja stavova je ponekad blizak na?inu kojeg je koristio LBPM. :wave:

I zar su korisnici ovog foruma zaista toliko osjetljivi da ne mogu podnijeti neslaganje sa svojim stavovima ili da ih on toliko iritira da ne dolaze na forum? Heh, ne znam baš.

Na kraju krajeva, ako je vidljivo da netko iznese pogrešan stav i to na pogrešan na?in, postoje instrumenti kao što je kritika, podsmijeh (ako si baš zlo?est), te brisanje posta kao posljenje sredstvo.

Bananje me podsje?a na ubijanje muha sjekirom i dokazivanje vlastitog autoriteta, a ne na dokazivanje da je jedna (admin(i)?) od sukobljenih strana u pravu, a druga u krivu. Naprotiv.
Izitpajn wrote:
Pošto ne znam cijelu pri?u oko bananja LBPM
Sve je na forumu osim posljednje interne rasprave me?u moderatorima, a to te ionako ne zanima.
Ako je zaista sve na forumu, onda u tome ne vidim razloga za ban. Na raznim forumima sli?ne civilizacijske razine nagledao sam se mnogo žu?ljivijih rasprava bez posljedice da jedna od sukobljenih strana završi izba?ena.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Ire wrote:ali dodijavanje drugima, konkretno meni, prvo u pm-u, a kad sam mu to zabranila, javno na forumu (i, o?ito, na drugim forumima), mislim da prelazi neke granice lijepog ponašanja, a da ne velim da me neke njegove izjave doista i plaše.

kad se potezalo pitanje ho?emo li ga banat kad je bio samo iritantan pojedincima, ne?kala sam se jer nisam smatrala da je to dostatan razlog za šutiranje s foruma. mislim da je sada sasvim druga pri?a - ne zato, kao što je netko spomenuo, da sam subjektivna i nesposobna objektivno sagledati stvar, nego stoga što bih to u?inila za bilo kojeg drugog juzera / juzericu ako bi imao sli?nih problema.

Dodijavanje si riješila PM zabranom. Fair enough.

Spam i sli?ne stvari - znamo kako se to radi. Brisanjem spam topica.

Bananje zbog toga jer je netko iritantan pojedincima nikad i nikako ne može biti dovoljan razlog za ban.

Oprosti, ali ako je razina dodijavanja ono što smo vidjeli u topicu koji je LBPM takva, to tako?er nije razlog (bar ne meni) za bananje.

Na kraju, ja sam svoje rekao. Nije da uživam biti križar i borac za ljudska prava, ali mislim da je potrebno sve ovo spomenuti.

Da ne bi u budu?nosti bilo, "A gdje nam je ovaj user?"
"Ma banan je jer mi je išao na živce."
"Ok dobro, nije prvi put."

Mene takav razvoj doga?aja podsje?a na cenzuriraju?e, totalitarno društvo nekog SF svijeta u kojem ne bih želio živjeti, da ne kažem da ima dosta (i previše) paralela sa sadašnjoš?u te bliskom i daljom prošlosti.


Toliko od mene o ovoj temi.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa upravo sam rekla da ga se NE bana jer je iritantan.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

NE bana ga se, jer ga se vise nema potrebe banati. Otjerali smo ga, pa eto stoga mozemo svi biti sretni i zadovoljni i slaviti pobjedu.

SPASILI SMO NOSF.
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tak ste mi svi super i hvala vam što vam je LBPM važniji od mene i što vas moja briga uop?e ne brine. ta, kako bi on mogao zgriješiti, on je muško, a ja sam samo baba koja kokoda?e. hvala još jednom svima, od srca :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Izitpajn wrote:
Pham Nuwen wrote:
Izitpajn wrote:Ja glasam da na NOSF-u bude samo jedno pravilo:

Ne ponašaj se kao kreten.

Sve ostalo proizlazi iz toga, a što bude više korolara, bit ?e i više rupa u njima kroz koje ?e se kreteni provla?iti. Ja sam za deregulaciju.
Zanimljivo... Kako definirati nekoga tko se ponasa kao kreten.
Izbjegavaj definiranje. Definicije su pribježište onima koji ne žele razmišljati. Skup ljudi je dinami?an sustav i nemože se ograni?iti pravilima. Svako pravilo i definicija izazvat ?e samo nove rupe... to sam ve? napisao gore. Ostavio bih definiciju kretena subjektivnoj prosudbi administratora. Kome se ne svi?a...
Dobro i sto ako adminu padne na pamet da su svi ljudi koji imaju slovo 'r' u nicku kreteni... No dobro je znati da se obicne membere (smrtnike) nista ne pita...
Izitpajn wrote:
narano da ti sa svojim forumom mozes raditi sto hoces. Ali trebas razmisliti i o posljedicama, hoce li ti se svidjeti posljedica na forumu...
Nisam li ja to isto napisao?
Jesi. Ja sam samo htio reci da bi ljudi trebali biti sigurni da ce njihove akcije dovesti do zeljenih reakcija tj. da ce zahvaljujuci njihovim postupcima forum biti onakav kakav zele, a ne da dobiju nezeljeno dijete...
Izitpajn wrote:
Ja cu samo reci ovo: "Sjecam se ljetnih mjeseci."
Ono kad su svi bili na moru, daleko od interneta?
Ma zanimljivo je kako su svi memberi ovog foruma cijeli 7 i 8 mjesec proveli na moru bez ikakvog pristupa internetu. Cini se da SF fanovi imaju bogat standard kad si mogu priustiti dva cijela mjeseca godisnjeg. Tijekom ljeta mozemo ocekivati zastoj, usporenje, ali ne i klinicku smrt.

Takodjer ovo me tjera na razmisljanje o mojim kolegama memberima. Pa kakvi su to oni kolege, kad sa mnom dva mjeseca nemaju nista za podijeliti. ck ck ck ck.
Izitpajn wrote:
A tek toliko da primjetim, doticni gospodin LBPM je velikim djelom uzrok ( tako sto ih je otvorio ili pak je bio sam tema ) za poveci broj postova na NOSF-u u zadnje vrijeme.

Onda ti se sigurno jako svi?a forum od 3. Zmaja. Tamo ima puno, puno više postova nego ovdje. Ali ja ipak radije zalazim ovamo. (Disklejmer: nemam ništa protiv njih, samo mi je ovdje zanimljivije)
Ma drago mi je sto si ti uveo 3. zmaj tj. game-master forum u raspravu, a ne ja. Game-master je otisao u krajnost. Ma hajde upotrijebit cu analogiju. Zamisli postarijeg gospodina profesora, covjek zivi sam u kuci ma znas onaj klisej usamljenog starca bez smisla za humor koji se ne zabavlja itd. itd. Taj gospodin se zove NOSF. E sad pak zamisli razmazenog klinca, tinejdzera koji je navikao dobiti sve sto pozeli, opet klisej. Klinac se zove Game-master. Osobno ja se radje druzim sa NOSF-om, jer u njegovom drustvu mogu nesto i nauciti. Nekako nikad nisam volio razmazena derista. No to ne znaci da ne bih volio kad bi NOSF se malo pomladio, poceo ici na koncerte, pricati viceve, zabavljati se...
nema me.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Ire wrote:tak ste mi svi super i hvala vam što vam je LBPM važniji od mene i što vas moja briga uop?e ne brine. ta, kako bi on mogao zgriješiti, on je muško, a ja sam samo baba koja kokoda?e. hvala još jednom svima, od srca :wave:
Bas tako 100% si u pravu. Drago mi je da si se propametila.

Hoces mi biti mama. :angel: :binky:
nema me.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Ire wrote:nosf je oduvijek bio malo usporeniji, ali meni to ne smeta
kvaliteta vs. kvantiteta
ja si bas razmisljam da spustim kvantitetu i podignem kvalitetu ovog foruma...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Hoces mi biti mama.
s omalovažavanjem i spuštanjem daleko ?eš sti?i
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Ire wrote:
Hoces mi biti mama.
s omalovažavanjem i spuštanjem daleko ?eš sti?i
pa sada, ovisi sto smatras dalekim, meni je recimo jupiter daleko... a cilj mi je otici do novog zelanda...
nema me.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ire wrote: ta, kako bi on mogao zgriješiti, on je muško,
Mislim da trebaš potražiti pomo?. Opsjednuta si.
Pham Nuwen wrote: E sad pak zamisli razmazenog klinca, tinejdzera koji je navikao dobiti sve sto pozeli, opet klisej. Klinac se zove Game-master.
Zaboravio si navesti da je klinac gay. :mrgreen:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Zoran wrote:Mislim da trebaš potražiti pomo?. Opsjednuta si.
boli me glava kad kolutam o?ima, pa evo: :bootyshake:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ire wrote:
Zoran wrote:Mislim da trebaš potražiti pomo?. Opsjednuta si.
boli me glava kad kolutam o?ima, pa evo: :bootyshake:
Dupe ti je žuto. Imaš žuticu? Kožnu bolest? Promijenila si rasu ko Michael Jackson?
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Mislim da ova rasprava bez razloga odlazi predaleko.
A što se ti?e LBPM-a, zbog kojeg je sve ovo i po?elo, njegov "dobrovoljan, pompezan i uz zvuke truba i fanfara", odlazak dovoljno govori o njegovoj naravi.
Post Reply