Festival znanstvene fantastike u Mariboru

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Festival znanstvene fantastike u Mariboru

Unread post by Dagon »

Ovo je jo[?] jako neizvestno, ali pred par dana dobila sam info od mariborskog likovnog kriti?ara Maria Berdi?a da njegov kolega Joze Slacek namerava 2007. u Mariboru organizirati festival ZF!
DrĹžimo ?ovjeku pal?evi!
At last, the stars are finally right...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zašto tek 2007, pobogu?!?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

hm slovenci :ocasion: :flower:
EU ti je to o?e da bude sve po konac :ocasion: :mrgreen:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

A pogle? ti to. Ja iz Maribora pa ne znam niš o tome. Sram me bilo, jelda? Ispitujem, ispitujem... :o

A bit ?e i koja konvencija i prije. :;
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Festival ?e se baviti likovnim aspektom SF-a i teorijom SF-a, tako da ?e te?i binealno.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

No, danas sam sa de?kom sjela na kavu sa dva gorespomenuta gospodina, organizatora festivala znanstvene fantastike, koji ?e se u Mariboru zaista dogoditi 2007. godine, najvjerojatnije u prolje?e.

Za sada je sve "u pelenama", sastavljaju se organizacijska tijela / "odbori" i sakupljaju se ideje, što bi se sve moglo predstaviti na festivalu.

Budu?i da se organizatori bave sa umjetnoš?u, najvjerojatnije ?e pripremiti tematske izložbe profesionalnih umjetnika. Ujedno bi željeli predstaviti aktualnu (no, aktualnu u smislu "posljednjih 20 godina") literarnu produkciju znanstvene fantastike u Sloveniji i na podru?ju bivših jugo republika (ako ?e se pojaviti interes sudjelovanja). Ja sam dobila "zadatak" preispitati teren, što ?u i u?initi preko e-mailova a i osobnih razgovora (za mjesec dana dolazim u ZG, vidimo se na Kajzerici! :wave:)

U obzir naravno dolaze i strani gosti...
Naravno, u ovoj jako ranoj fazi planiranja u obzir dolazi skoro sve. Kasnije ?e se sami organizatori odlu?iti što bi (odnosno za što ?e biti para) a što ne bi.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Update info:
festival ?e biti druge godine ujesen, dakle ne?e se prekrivati niti sa Istrakonom niti sa Sferakonom. :mrgreen:
Kao što rekoh na Istrakonu - svi moji neformalni pozivi i pitanjca i dalje stoje, ali su eto! zasad u hibernaciji, dok organizator(i) ne krenu pripremati program i sli?no (ima puuuuuno vremena :angel: ).
Post Reply