peglanje živaca iliti sf smeæad

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

koja vam je NAJGORA sf/fantasy/horor knjiga?

ja imam dva kandidata:

:grr1: KANDIDAT #1:

- neki fala-bogu-da-sam-mu-zaboravila-ime autor, "hejlijev komet" je naslov knjige (to vam sve govori o prijevodu, koji je, kad bolje promislim, bio ono najbolje izme?u te dvije korice)
- zapravo se radi o 4 korice budu?i da je knjiga bila izdana u dva 'sveska'
- po ?emu je knjiga loša? PO ?EMU NIJE? let's just say, ime glavnom liku je isaac newton (ajzak njuton), al ne onaj i.n.
- radnja je nepostoje?a
- mu?iš se i mu?iš, misliš, ah sad ?e se nešto kona?no dogoditi, glupi komet ?e udariti, ne?e udariti, do?i ?e vanzemaljci, bilošta, al ne. knjiga je glupa dozlaboga!
- kako sam mazohist, pa sam odlu?ila tu bedasto?u prožvakati do kraja, nakon što sam prošla 1. svezak, prešla sam na drugi. i tako se ja patim, i mu?im, oblijeva me znoj
- sje?am se, bila sam pri kraju, falilo je još samo nekoliko stranica, mislila sam to je to! kona?no ?u saznati smisao ove knjige i ovog mu?enja!
- knjiga nije imala posljednju stranicu
- neki prijašnji 'zadovoljni' konzument ju je iš?upao
- ne sudim, suosje?am

:grr4: KANDIDAT #2:

- gene wolf (mislim da se tak zove doti?ni), saga o dugom suncu
- sabit ?u kritiku u jednu rije?: NEMOJTENIPOKUŠAVATI! ne ako vam je život, a da ne velim život, mio!
- ideja je doduše bila izvrsna, ali je izvedba zato bila kriminalna
- da, i opet sam mazohisti?ki prožvakala sve ?etri (brojkom:4) knjige! zovite me 'mazo'

:??: sad vi..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

ire wrote:
:grr4: KANDIDAT #2:

- gene wolf (mislim da se tak zove doti?ni), saga o dugom suncu
- sabit ?u kritiku u jednu rije?: NEMOJTENIPOKUŠAVATI! ne ako vam je život, a da ne velim život, mio!
- ideja je doduše bila izvrsna, ali je izvedba zato bila kriminalna
- da, i opet sam mazohisti?ki prožvakala sve ?etri (brojkom:4) knjige! zovite me 'mazo'
Tješi se, nisi jedina... i ja sam po?inio istu grešku... :grr4:
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

"zla krv"... ne znam ime autorice, alije knjiga toliko otrcana da nije normalno... okaljava vampirsku tematiku. isto postoji sreijal fantasya koji se zove "ma?onoša"... hra?! moš ga strpat u dje?ju beletristiku!
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Hoyle, Fred - Halejev komet mi se za razliku od tebi Ire svidio, no ukusi su razli?iti ;)

u svom kratkom opisu si izostavila srĹž romana - kometi su Ĺživa bi?a izgubljena u svemiru koja traĹže na?ina kako da lak[?]e prona?u jedno drugo

sposobni su mjenjati svoje putanje te imaju "telekinetske" sposobnosti (upravljanje onim
avionom s ubijenom posadom)

autor isti?e kako bi svijet puno bolje Ĺživio da sredstva koja tro[?]i na naoruĹžanje ulaĹže u bilo [?]to drugo - u knjizi predlĹže izgradnju mnogo radio teleskopa/oda[?]ilja?a kojima bi stupali u kontakt s drugim Ĺživim kometima te na neki na?in sluĹžili kao telefonska centrala (i usput se koristili
informacijama koje bi uspjeli razumjeti)

Hoyl je razra?ivao ideju o inteligenciji ogromnih kosmi?kih bi?a (crni oblak - inteligentan je oblak svemirske pra[?]ine, a helijevom kometu su komete Ĺžive)
mnogi pisci vole pisati o nekoj temi


[?]to se Wolfa ti?e, njegov roman "peta glava kerbera" se nisam mogo natjerati pro?itati - nikako da mi se paĹžnja uhvati ne?ega dok ona dva ciklusa Novo sunce i Dugo sunce stalno brkam a onaj kra?i sam prestao nabavljati prije kraja (fali mi zadnja -4. knjiga) no ?ujem da ima ljudi kojima se njegovi romani svi?aju - sto ljudi sto ?udi (i ukusa)
ban

Unread post by ban »

Evo i da ja spomenem jednu losu, odnosno ne bas u tradiciji svojih autora: Larry Niven i Jerry Pournelle - <a href='http://www.larryniven.org/reviews/124.htm' target='_blank'>Oath of Fealty</a>. Toliko obecavajuca, a toliko zbrckana knjiga s previse likova i politike, a premalo znanosti za jedan grad buducnosti koji se temelji na tehnologiji.
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

ban wrote: Evo i da ja spomenem jednu losu, odnosno ne bas u tradiciji svojih autora: Larry Niven i Jerry Pournelle - <a href='http://www.larryniven.org/reviews/124.htm' target='_blank'>Oath of Fealty</a>. Toliko obecavajuca, a toliko zbrckana knjiga s previse likova i politike, a premalo znanosti za jedan grad buducnosti koji se temelji na tehnologiji.
možda je cilj pisca bio da privu?e ljude na neku politi?ku stranu... ;) u smislu novi glasa?i itd... možda se radi o dobro osmišljenom politi?kom potezu... ja, naravno, naga?am... i mal se zezam :D :D :D
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Meni je "The Fifth Head of Cerberus" poprili?no dobra knjiga, no ubio me Stanislaw Lem s "Glasom Gospodara".


:citam:
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
ban

Unread post by ban »

Kris wrote: no ubio me Stanislaw Lem s "Glasom Gospodara".
Da. I mene. Ali jos kao malog :) Morat cu ja to jednog dana ponovno uzet citat. Tu knjigu maltene svi (osim Krune Gernharda) spominju kako im je teska bila.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Den wrote: srž romana - kometi su živa bi?a izgubljena u svemiru koja traže na?ina kako da lakše prona?u jedno drugo

sposobni su mjenjati svoje putanje te imaju "telekinetske" sposobnosti (upravljanje onim
avionom s ubijenom posadom)

autor isti?e kako bi svijet puno bolje živio da sredstva koja troši na naoružanje ulaže u bilo što drugo - u knjizi predlže izgradnju mnogo radio teleskopa/odašilja?a kojima bi stupali u kontakt s drugim živim kometima te na neki na?in služili kao telefonska centrala (i usput se koristili
informacijama koje bi uspjeli razumjeti)

Hoyl je razra?ivao ideju o inteligenciji ogromnih kosmi?kih bi?a (crni oblak - inteligentan je oblak svemirske prašine, a helijevom kometu su komete žive)
mnogi pisci vole pisati o nekoj temi
sve ti je to meni bilo bla-bla-bla-bla-bla-bla-bla.. drugom rje?ju: dosadno..
al ko što si rekao, 100 ljudi, 100 ?udi.. :invazija"
ja eto recimo ne jedem ribe i morske plodove :nono:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Borislav Pekic - Besnilo
Nije SF horor je, ali se broji u smece. Stavio sam Besnilo jer Atlantidu od istog autora nisam imao zivaca procitati vise od 20-ak stranica.
Interesantno je da sam nedugo potom citao knjigu Kudjo od King-a, pa sam vidio kako to majstor radi.
Pekic je pobio cijeli Heathrow i pola Londona virusom bjesnila a atmosfera koju je stvorio je mokra kifla u usporedbi s King-om koji je upokojio samo nekoliko ljudi u svojoj knjizi.
Zbog toga Pekicu, Pekicu sramota te bilo!
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ire wrote:
:grr4: KANDIDAT #2:

- gene wolf (mislim da se tak zove doti?ni), saga o dugom suncu
- sabit ?u kritiku u jednu rije?: NEMOJTENIPOKUĹ AVATI! ne ako vam je Ĺživot, a da ne velim Ĺživot, mio!
:nono: :nono: :nono: NEEEEEE!!!!

Otkrila si ono u meni [?]to sam duboko zakopao u more podsvijesti nastoje?i posve i totalno zaboraviti to o?ajno sme?eeeeee^15-tu!!!

?etiri? Samo bog da sam naletio na to kada je Živkovi? objavio samo dvije, (ili su bile dvije, ali zapravo ?etiri?) polakomio se i KUPIO! (o Kriste BoŞe blagi blesava li mene!) to ?udovi[?]te!
I jo[?] sam se ?udio kako to da su tako jeftine, a onda sam doznao, i to na najgrublji mogu?i na?in... :citam: -ju?i :grr3:

Preporuka: sli?na kao i Ire - ako imate jake mazohisti?ke sklonosti, onda brzo ?itati, ina?e... NI ZA ŽIVU GLAVU!!!!
:okac:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Borislav Pekic - Besnilo
Nije SF horor je, ali se broji u smece.
Ima sme?a i Sme?a... prije bi bilo da je to "B(l)es(av)(g)n(j)ilo - samo sme?e (vulgaris)...
Kao prvo - motivacija - za[?]to ba[?] Heatrow? Valjda zbog rigoroznih engleskih karantena...
Nadalje - za[?]to me sve skupa podsjetilo na Variolu veru (isto sme?e, mada filmsko)?
Osim toga - ?emu radnja u radnji sa Kastorom i Poluksom?

O?ito je, da sam, naĹžalost, tu knjigu dosta temeljito pro?itao... hja, bili su to studentski dani i ta mi se knjiga ?inila privla?nijom od u?enja za Analizu I.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban, :hvala:) na flood kontroli...

Žao mi je [?]to danas imam logoreju, ali rasprava o sme?u podsjetila me na sme?e zvano
"Moskva 2064", autora ne znam...

Trebala je biti poluduhovita satira na socijalizam, neka pseudo-antiutopija, ali sve zajedno ispade otuĹžno.

Ne mogu si pomo?i, volim antiutopije, ali ovo je bilo pomalo previ[?]e.

p.s. Nije mi se dopala niti "Clockwork orange", ?itah je u prijevodu i jednostavno mi se nije dopalo "rusiranje" iako znam da tako stoji i u originalu - prevodilac je mogao odabrati i dijalekt (kajkavski?) pa bi dobio isti efekt, mada vjerojatno ?itljiviji.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Terry Pratchett - Tamna strana sunca
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Post Reply