Sva krv covjecanstva

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ali ina?e su jako dragi, ?ak dobijem tu i tamo PM "Oprosti [?]to sam opet morao pobrisati ne[?]to tvojih postova..." :iconbiggrin:
At last, the stars are finally right...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

OK, SLOBODNO U SVAKOM TRENUTKU MOŽETE PRESTATI OFTOPIKATI ILI ?U STVARNO PO?ETI ZLOBPORABITI SVOJE OVLASTI. ZAR JE TAKO TEŠKO PO?ETI NOVI TOPIK?!? FAKAT PRETJERUJETE
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Hajdemo rezimirati:

1. Sva krv ?ovje?anstva je dobar SF roman
2. SK? op?enito pati od te[?]kog razaznavanja likova; Ĺženski likovi su nebitni za radnju romana
3. Dobar SF roman ne mora nuĹžno imati bitne Ĺženske likove; obrnuto vrijedi tako?er
4. Ostaje, me?utim, upitno [?]teti li manjak Ĺženskih likova SK?-u kao romanu, kad ga mjerimo ne-Ĺžanrovskim kriterijima
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:OK, SLOBODNO U SVAKOM TRENUTKU MOŽETE PRESTATI OFTOPIKATI ILI ?U STVARNO PO?ETI ZLOBPORABITI SVOJE OVLASTI. ZAR JE TAKO TEŠKO PO?ETI NOVI TOPIK?!? FAKAT PRETJERUJETE
MoĹže[?] ga lijepo i zaklju?ati, nakon svega. Frankly, my dear, I don't give a damn.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ne vidim razloga zašto bih ga zaklju?avala. želim samo da se ljudi drže teme koja je u naslovu. ima dosta drugih podforuma gdje se može pri?ati o drugim stvarima.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:ne vidim razloga za[?]to bih ga zaklju?avala.
MoĹžda zato [?]to je 3/4 (tri ?etvrtine) dretve izgubilo glavu i rep nakon [?]to si obrisala svoje mi[?]ljenje o SK?!?

Reci, kad obri[?]e[?] svoj post, onda se citati automatski obri[?]u, ili si ru?no brisala iz svakog ponaosob? Jako me zanima taj mali tehni?ki detalj?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ru?no. I tehni?ki i smisleno citat je integralni dio posta u kojem se nalazi i više nije povezan s izvorom (što jedino i ima smisla jer odgovor na citat mijenja ili gubi smisao ako se citat promijeni ili izbriše). Zato sam i rekao da je editirala tu?e postove.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nema smisla lamentirat o onome što je bilo. samo se i dalje oftopika
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Ru?no. I tehni?ki i smisleno citat je integralni dio posta u kojem se nalazi i vi[?]e nije povezan s izvorom ([?]to jedino i ima smisla jer odgovor na citat mijenja ili gubi smisao ako se citat promijeni ili izbri[?]e). Zato sam i rekao da je editirala tu?e postove.

Stop! Zanima me njezin odgovor!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagi wrote:Hajdemo rezimirati:

1. Sva krv ?ovje?anstva je dobar SF roman
Na skali od "nedovoljan" do "odli?an", ja bih se složio. ?ak bih mu dao i
3 +.

Ali ne znam bi li se drugi s tim složili. Zadnji put kad sam pitao Macana, bio je na pola romana i ocjeni 3 -.
mica milovanovic
Puppeteer
Posts: 183
Joined: 31 Mar 2005, 21:05

Unread post by mica milovanovic »

Nadam se da me ne?ete pogre[?]no razumeti [?]to se petljam u raspravu o knjizi koju nisam pro?itao, ali sve vi[?]e sam ube?en u stereotip, koji nosim jo[?] iz vremena jedinstvene drĹžave, a to je da imate zna?ajan problem da jedno drugom javno i iskreno kaĹžete [?]ta mislite o ne?ijem delu, pogotovu ako se privatno druĹžite.

BTW, skoro sam bio u Trogiru i jedino [?]to sam na[?]ao da kupim od hrvatskog SF-a (ako se to tako moĹže nazvati) je Blockout. Bolje da nisam. :(

Skupe su vam knjige.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ja svima javno i iskreno kaĹžem [?]to mislim o njihovim dijelima. Valjda zato samo Zoran jo[?] pri?a sa mnom...
At last, the stars are finally right...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

mica milovanovic wrote:Nadam se da me ne?ete pogrešno razumeti što se petljam u raspravu o knjizi koju nisam pro?itao,
Hm, za pratit ovu raspravu nisi je ni morao pro?itati...
ali sve više sam ube?en u stereotip, koji nosim još iz vremena jedinstvene države, a to je da imate zna?ajan problem da jedno drugom javno i iskreno kažete šta mislite o ne?ijem delu, pogotovu ako se privatno družite.
Sude?i po nekim raspravama na "Znaku sagite", nismo jedini koji imaju taj problem :) Ali gle, uvijek ?eš imati ljude koji su skloni brutalnom iznošenju bolne istine (?ekaj da me Macan izrezancira pa ?emo vidjeti ko se ustru?ava; osim toga, ni Krušvarova recenzija nije bila nešto posebno povoljna) i one koji tome nisu skloni.
BTW, skoro sam bio u Trogiru i jedino što sam našao da kupim od hrvatskog SF-a (ako se to tako može nazvati) je Blockout. Bolje da nisam. :(
Drugi put pitaj.
Skupe su vam knjige.
Ni nama baš nisu jeftine, a život u Hrvatskoj je generalno skuplji nego u Srbiji (no pun intended) tako da mogu misliti kako vama izgledaju te brojke. Ali zato se poslužiš prijateljskim vezama i dobiješ stvari malo jefitnije ;) A uvijek se može dogovoriti i neka razmjena.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Ljudi, mislim da su ovakvi konflikti krajnje nepotrebni. Kao ljubitelji (i pisci) znanstvene fantastike i srodnih žanrova, trebamo stajati jedni uz druge i me?usobno se podupirati. Vrije?anja, omalovažavanja i provokacije nikome nisu na ?ast, a sukobi i podjele poput ovih mogu samo naštetiti našoj sceni.
Last edited by Hrvoje on 28 Oct 2005, 11:22, edited 1 time in total.
Post Reply