Sva krv covjecanstva

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Misli[?], pljuju? (evo, jo[?] sam pove?ala svoj doprinos nepametnosti ovoj rasprave :oops: ). Ali slinjenje mi asocijira na ne[?]to sasvim tre?e...
At last, the stars are finally right...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Nekaj se dogodilo i neki postovi i replyji se zaista vide samo kao niz zvjezdica. Ne znam je li to glitch u PHPbb-u ili cenzura.
Zoran wrote:Po Vašoj logici, osoba A bi morala SVE zadatke, pa tako i one vezane uz prostorno snalaženje, svladavati uspješnije od osobe B, što se u praksi pokazalo neto?nim.
Inteligencija se, suprotno rasirenom vjerovanju, ne moze egzaktno mjeriti. Naime, cak i standardni testovi ne dokazuju visu ili nizu razinu inteligencije, nego jedino neciju vjestinu u rjesavanju takvih vrsta testova.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

BerislavLopac wrote:
Zoran wrote:Po Vašoj logici, osoba A bi morala SVE zadatke, pa tako i one vezane uz prostorno snalaženje, svladavati uspješnije od osobe B, što se u praksi pokazalo neto?nim.
Inteligencija se, suprotno rasirenom vjerovanju, ne moze egzaktno mjeriti. Naime, cak i standardni testovi ne dokazuju visu ili nizu razinu inteligencije, nego jedino neciju vjestinu u rjesavanju takvih vrsta testova.
Inteligencija u psihologiji nije jednozna?no definirana, ve? postoji nekoliko razli?itih definicija. Meni omiljena, koja se ne koristi dovoljno ?esto, glasi otprilike ovako:

"Inteligencija je ono što mjere testovi inteligencije"


Ina?e, to je sve totalna muljaža i ti testovi ne vrijede pišljivog boba.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ire wrote: a ti izitpajne prvo sredi svoju glavu prije nego ideš dijeliti savjete drugima.
?ekaj, uživo mi kažeš da ne želiš razgovarati sa mnom, a onda na forumu kreneš s ovime? Nije valjda da nemaš petlje re?i neke stvari ljudima u lice jer se bojiš da ?e grubijan, snagator i, op?enito, osoba poznata po nasilnim ekscesima poput mene i?i šamarati nejako žensko?
BerislavLopac wrote: Nekaj se dogodilo i neki postovi i replyji se zaista vide samo kao niz zvjezdica. Ne znam je li to glitch u PHPbb-u ili cenzura.
Ako još netko nije shvatio, ili se pravi da nije shvatio, evo: sve je okej, to je samo jedan od administratora iskoristio svoje administratorske ovlasti i editirao tu?e postove kako bi u osobnoj raspravi, u kojoj je jedna od zara?enih strana... hm, sad ne znam koji bih termin upotrijebio... "nešto dokazao" mi ne odgovara sasvim, "imao zadnju rije?" isto tako...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Nekaj se dogodilo i neki postovi i replyji se zaista vide samo kao niz zvjezdica. Ne znam je li to glitch u PHPbb-u ili cenzura.
autocenzura. obrisala sam sve što sam rekla o temi koju sam zapo?ela. tu?e rije?i nisam brisala, samo svoje.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Zoran wrote:Ina?e, to je sve totalna muljaĹža i ti testovi ne vrijede pi[?]ljivog boba.
nije ba[?] totalna muljaĹža ali da nisu reprezentativni, nisu
i naravno [?]to se uspjeha u Ĺživotu ti?e rezultat ne zna?i pi[?]ljiva boba
Zoran wrote:Po Va[?]oj logici, osoba A bi morala SVE zadatke, pa tako i one vezane uz prostorno snalaĹženje, svladavati uspje[?]nije od osobe B, [?]to se u praksi pokazalo neto?nim.
ovakova je situacija jedan od glavnih argumenata modernih psihologa
stvar koju je bitno spomenutii je da samo savladavanje "zadatka" ne ovisi isklju?ivo o inteligenciji [?]tovi[?]e inteligencija ( visoka ) moĹže samo pomo?i
Inteligencija se, suprotno rasirenom vjerovanju, ne moze egzaktno mjeriti. Naime, cak i standardni testovi ne dokazuju visu ili nizu razinu inteligencije, nego jedino neciju vjestinu u rjesavanju takvih vrsta testova.
potpuno to?no
Inteligencija u psihologiji nije jednozna?no definirana, ve? postoji nekoliko razli?itih definicija. Meni omiljena, koja se ne koristi dovoljno ?esto, glasi otprilike ovako:

"Inteligencija je ono [?]to mjere testovi inteligencije"
nislim da si pomje[?]ao IQ sa inteligencijom

"Inteligencija: sposobnost reagiranja u novonastaloj situaciji i nepoznatom kontekstu"

ergo: sve [?]to se moĹže nau?iti ili uvjeĹžbati nije inteligencija
naravno tu ?e pametan ?ovjek zapitati (mene) kako je onda mijeriti i postoji li uop?e ne[?]to [?]to ne moĹžemo izmijeriti


:lol:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ina?e, po tre?i put u istom topiku: OFF TOPIC!!!!
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:ina?e, po tre?i put u istom topiku: OFF TOPIC!!!!
Pa, jednom kad je (fizi?ki) nestao razlog za daljnju diskusiju - koja je ina?e bila dosta zanimljiva - mislim da u ovoj dretvi moĹžemo ba[?] i razmjenjivati recepte za salatu od tunjevine...
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

poku[?]aj izdvajanja podteme
http://nosf.net/phpbb2/viewtopic.php?t=929
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Bahod wrote: nislim da si pomješao IQ sa inteligencijom

"Inteligencija: sposobnost reagiranja u novonastaloj situaciji i nepoznatom kontekstu"
Nisam pomiješao. Ova definicija koju si ti naveo je naj?eš?e korištena, ali postoji i cijela hrpica drugih. Znao sam neke kad su mi trebale za ispit iz kolegija "Inteligencija" ali sad ih se, naravno, ne sje?am uop?e. Uglavnom, ona koju sam ja naveo tako?er postoji. Zbog svoje cirkularnosti se ne koristi, ali super oslikava koliko malo psihologija zapravo zna o tom konstruktu koji nazivamo "inteligencija".
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

ire wrote:obrisala sam sve [?]to sam rekla o temi koju sam zapo?ela. tu?e rije?i nisam brisala, samo svoje.
Problem je u tome [?]to si brisala svoje rije?i i iz tu?ih postova. A to je ne[?]to [?]to "obi?ni" korisnici ne mogu. To je zloporaba admninistratorskih ovlasti (da ne govorim o tome da je djetinjasto i kukavi?ki).
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ĺ to nije bilo dosta uvrijedlivih kvalifikacija na ovom threadu? Nemojmo po?injati opet. BTW, na nekom drugom forumu mi admin zbri[?]e post ?im procijeni da nema veze s temom, a to moĹže biti i kad neko samo kaĹžem nekom "ti se gubi[?]"
At last, the stars are finally right...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Dagon wrote:Što nije bilo dosta uvrijedlivih kvalifikacija na ovom threadu?
Više nema. Sve su obrisane ;)
BTW, na nekom drugom forumu mi admin zbriše post ?im procijeni da nema veze s temom, a to može biti i kad neko samo kažem nekom "ti se gubiš"
Uh, ovo me podsje?a na argument "Pa što se vi bunite, nije u Hrvatskoj tako loše. Pogledajte kako je u Ruandi!"
Taj drugi forum, jel na njemu ima puno ljudi? Jel ima živih rsprava? Jel ugodna atmosfera?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Izitpajn wrote:
BTW, na nekom drugom forumu mi admin zbri[?]e post ?im procijeni da nema veze s temom, a to moĹže biti i kad neko samo kaĹžem nekom "ti se gubi[?]"
Uh, ovo me podsje?a na argument "Pa [?]to se vi bunite, nije u Hrvatskoj tako lo[?]e. Pogledajte kako je u Ruandi!"
Taj drugi forum, jel na njemu ima puno ljudi? Jel ima Ĺživih rsprava? Jel ugodna atmosfera?
Ima puno ljudiju i jo[?] vi[?]e postova, zato admini toliko i paze na ?isto?u threadova, ina?e otvori[?], recimo 20 stranu i nema[?] pojma o kojoj temi se radi. Ali ima specijalan topic za spam, samo nikom nije gu[?]t tamo spamati. :;
At last, the stars are finally right...
Post Reply