RIKON 2005. (ne)službena najava

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:ti prebrojavaj ako Ĺželi[?], ja uop?e ne vidim smisla u ovoj raspravi. i uop?e ne kuĹžim tvoj point. al nije vaĹžno. FAKAT nije vaĹžno ..
Hej, Hej! Stanimo na loptu! Super je [?]to se RIKON odrĹžava, i to treba pozdraviti! Ne sumnjam da ?e program biti na visini!

A igre - barem one na plo?i - prate fandom jo[?] od nastanka. ?itao sam jedno Campbellovo pismo u kojemu kaĹže (mislim da je to bilo rane '41.) da je svratio u New York na?i se s ljudima, a onda su i[?]li na Kriegsspiel.

Iz onoga [?]to ina?e ozna?ava Kriegsspiel (proigravanje ratne situacije na kartama u vojnom stoĹžeru), zaklju?ujem da su se jo[?] onda i profesionalci i fanovi rado odavali dru[?]tvenim igrama...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Malo je offtopic, ali eto, da obrazujem raju...

Iz rada Tea Matkovi?a "Igranje rata - ratne igre u civilnoj i vojnoj upotrebi":
1811. Barun von Reisswitz, vojni savjetnik na pruskom dvoru, predstavlja kralju Fridreichu Wilhelmu novu igru koja ?e u tom stolje?u zna?ajno doprinijeti pruskoj vojnoj mo?i - Kriegsspiel. (...) Velik broj vremenom dodanih pravila koja su težila pove?anju realisti?nosti u?inio je igru glomaznom, sporom i vrlo zahtjevnom za su?enje/provo?enje, uz dvojben u?inak na kvalitetu. Takve komplikacije izbjegava tzv. slobodni Kriegsspiel, kojega u prusku vojsku 1876. uvodi Julius von Verdy, a gdje je o ishodima odlu?ivao sudac sam na osnovu svojega iskustva, što je pove?avalo igrivost, ali i proizvoljnost rezultata. Maršal Helmuth von Moltke, na?elnik stožera pruske vojske i strastveni igra? Kriegsspiel-a, kroz cijelu je svoju karijeru promovirao njegovu primjenu (Caffrey, 2000.). Nakon velikih pruskih ratnih uspjeha, krajem se stolje?a Kriegsspiel širi u ve?i dio Europe i SAD.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Super je što se RIKON održava
pa nisam nigdje rekla suprotno.
samo što kad netko pita za konkretnu informaciju iz konkretnih razloga onda je valjda pristojno konkretno odgovoriti. ili ne?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Malo je offtopic, ali eto, da obrazujem raju...
Ima dosta na tu temu i u knjiz Bomba i ra?unar, izdanje VIZ-a, no ne sje?am se ni autora ni godine (bile su to neke rane sedamdesete).
ire wrote:samo [?]to kad netko pita za konkretnu informaciju iz konkretnih razloga onda je valjda pristojno konkretno odgovoriti. ili ne?
Pitao je, bilo mu je odgovoreno.
User avatar
davez
Ewok
Posts: 36
Joined: 18 Apr 2004, 16:48

Unread post by davez »

Zoran wrote:Nisam pikao ni[?]ta izvan konteksta. Vrlo jednostavno, ne Ĺželim da se stvaraju neki laĹžni dojmovi.
Ma gle, ljudima je neka konvencija lo[?]a kad im ne ispuni o?ekivanja. Na osnovi ?ega su oni stekli svoja o?ekivanja je tu relativno nebitno, jer to eventualno sazna[?] nakon konvencije, kad je ve? pro[?]la baka s kola?ima.

Pa sam ja pitao, da mi se slu?ajno ne dogodi ve?i raskorak izme?u o?ekivanja (formairanih na osnovi konvencija na kojima sam bio, ako je relevantno) i realnosti. Gejmerski sadrĹžaji me ne zanimaju jako, ali bih vjerojatno do[?]ao na gejmersku konvenciju s dobrim dru[?]tvom oko [?]anka, jedino [?]to se prije toga moram pobrinuti da saznam kamo idem.

Objektivna procjena "je li ili nije gejmerska" mi ne treba - subjektivno mi[?]ljenje bilo koga tko je upu?en u organizaciju je OK. Ako ima mi[?]ljenje o tome (ne, nije ga nuĹžno imati).

A to [?]to je pitanje bilo malo peckavo... Hm... Recimo da tvoji napori na polju marketinga nisu pro[?]li nezapaĹženo :-)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Enivej, nadam se da ?u za dan-dva podignuti satnicu na net pa ?e svatko mo?i sam odlu?iti zanima li ga sadržaj ili ne.

U me?uvremenu, ljudi su pitali za kartu Rijeke. Dok ne na?em neku bolju, pokušajte se poslužiti ovom:

http://i17.photobucket.com/albums/b79/z ... rijeke.jpg

Ako vam zbog ne?ega ta karta ne odgovara, recite zbog ?ega da znam ispravit na idu?oj. :uzdravlje:
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Zoran wrote:U me?uvremenu, ljudi su pitali za kartu Rijeke. Dok ne na?em neku bolju, pokušajte se poslužiti ovom:

http://i17.photobucket.com/albums/b79/z ... rijeke.jpg
Mozda ova: http://navigator.vip.hr/webmga/default. ... &city_id=3

Ili cak: http://maps.google.com/maps?q=rijeka,+c ... &t=k&hl=en

:wave:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Hm, Vip-ova bi se dala upotrijebit, ali google-ova mi djeluje dosta beskorisno :? Doduše, ni za vip-ovu nisam siguran da je bolja od ove koju sam stavio.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Mkej, ovo je prva verzija rasporeda zbivanja na Rikonu. Sad o?ekujem da ?e razni ljudi po?eti luditi "zašto ovo tada a ne tada" pa ?e se neke stvari vjerojatno do samog održavanja i pomaknuti.

Za sada je raspored ovakav:

Petak

19:30 ? OTVARANJE

predavanja:
20:30 ? MAURO LACOVICH
"Znanstvene spoznaje glede paranormalnih pojava" (cca 1 sat)

22:00 - predstavljanje fanzina "Eridan", ?asopisa "Grifon" i novog broja "Future" (cca 30 min)

igre:
20:30 ? "LARP quest" (cca N sati)
20:30 ? "Super Munchkin Launch Event" (cca 2 sata)
20:30 ? "Dungeoncrawl" (cca 2 sata)
22:30 ? "Vampire open game" (cca 4 sata)
22:00 ? "Magic: the gathering - highlander turnir" (cca 3 sata)

22:00 filmske projekcije:
Final Fantasy Advent Children
Casshern
Sword of the Moon
Samurai Champloo (epizode)
Nosferatu

Subota:

predavanja:

14:00 ? MR.SC. BAJŠANSKI IGOR
"Umjetna inteligencija u znanstvenoj fantastici i stvarnosti"

16:00 ? KORADO KORLEVI?
"Život u svemiru"

18:00 ? DR. SAŠA OSTOJI?
"Kloniranje"

19:30 ? DAVOR ŠIŠOVI?
"Mitološki vodi? kroz Istru"

21:00 ? NATHALIE STEPI?
"Književni opus H. P. Lovecrafta (Cthulhu Mythos)"

18:00 ? PREDSTAVLJANJE ZF ROMANA "Sva krv ?ovje?anstva" Dalibora Perkovi?a (cca 30 min)

21:00 ? OKRUGLI STOL O HRVATSKOM SF-U (cca N sati)


igre:
11:00 ? "Magic: the gathering ? turnir gradova" (cca 8 sati)
11:00 ? "Hero arena" (cca 2 sata)
13:00 ? "Munchkin Fu tournament" (cca 4 sata)
14:00 ? "LARP arena" (cca N sati)
17:00 ? "D&D turnir" (cca 6 sati)
19:30 ? "GURPS 4e demo/open game" (cca 4 sata)
00:00 ? "Werewolf open game" (cca 4 sata)

filmske projekcije:
Steamboy
Dagon
Volcano High
Wild Zero
Metropolis
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Nego, nitko nije ništa rekao o onom najbitnijem: jel' dolazite vi ili ne?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

E, baš si mi i mogao re? da ?e bit promocija i usput me pitat jel uop?e dolazim :)

Mislim, naravno da dolazim, ali mogao sam i ne do? :angel:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Na Ĺžalost, ne mogu do?i. Ali Ĺželim dobru zabavu i plodnu diskusiju!
:uzdravlje:

@ Izitpajn: moĹže[?] sastaviti par kartica za "Parsek"?
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Izitpajn wrote:E, baš si mi i mogao re? da ?e bit promocija i usput me pitat jel uop?e dolazim
Mislim, naravno da dolazim, ali mogao sam i ne do?
Mhm, to sam ti ja trebao reci, no ponijela me neka tekuca zbivanja i obaveze... :dontknow:

Inace, tko jos dolazi od vas sjevernjaka? :iconbiggrin:

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ĺ to ti to zna?i? Jedini sevjernjak na ovom forumu sam ja. :?
At last, the stars are finally right...
Post Reply