Strip ekranizacije

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Strip ekranizacije

Unread post by Hrvoje »

Zlatko Gall, ugledni splitski kriti?ar, objavio je listu najuspješnijih i najlošijih strip ekranizacija.

Najve?i promašaji:

1 ? Iznogud (2005.)
2 ? Blueberry (2005.)
3 ? Asterix i Kleoparta (2002.)
4 ? Asterix protiv Cezara (1999.)
5 ? Modesty Blaise (1966.)
6 ? Masters of the Universe (1987.)
7 ? Catwoman (2004.)
8 ? Flash Gordon (1980.)
9 ? Swamp Thing (1983.)
10 ? Dick Tracy (1990.)

Najuspješnije ekranizacije:

1 ? Sin City (2005.)
2 ? Batman Begins (2005.)
3 ? Spiderman 2 (2004.)
4 ? Batman (1989.)
5 ? Robocop (1987.)
6 ? Superman (1987.)
7 ? Batman Forever (1995.)
8 ? Daredevil (2003.)
9 ? Conan barbarin (1982.)
10 ? X-Men (2000.)

Komentari?
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

meni je spiderman glup, i 1 i 2,ok dvojka je jo[?] kolko tolko ali ju nebi stavio tu
Hellboy je zato odli?an,mislim nisam ?itao strip (osim one pri?e u futuri) ali film mi je bio totalno fora
Sin City definitivno zasluĹžuje biti na prvom mijestu :headbang:
sorry zbog gramatike
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

-- zaboravite moj post, sasvim sam krivo skuzio pricu --
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Komentari oh, da. Ne znam kako se mjeri uspjeh tih filmova, po gledanosti ili kvaliteti filma. Svejedno mislim da Batman Forever nema sto traziti na listi najboljih ekranizacija stripova, jer ako nista Batman Returns je puno bolji. Takodjer mislim da je velika nepravda ucinjena Flash Gordonu, koji je po meni odlican film... Nisam gledao Daredevil, ali sam cuo komentare ljudi i cudim se kako taj film moze biti ispred X-Mena. Spiderman 1 beats Spiderman 2 anytime. Sto jos, eh da, po mom osobnom misljenju Asterixi uopce nisu losi filmovi... Sin City je odlican film, ali glavni problem tog filma je sto te ne uspijeva emocionalno vezati za nekog od likova, stoga ga bi on meni bio odlican runner up, jedini je problem sto ne znam kojeg bih stavio na prvo mjesto...
nema me.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Pham Nuwen wrote:Takodjer mislim da je velika nepravda ucinjena Flash Gordonu, koji je po meni odlican film...
Mora da si ga gledao jako mlad... :)

Ja sam imao takvo iskustvo s Buckom Rogersom -- kad sam ga gledao prvi puta sam se odusevio, desetak godina kasnije nisam mogao vjerovati da je to isti film... :scratch:

P.S. Od svih tih svemirskih heroja, ipak je jedan nenadmasivi: Duck Dodgers!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

BerislavLopac wrote:
Pham Nuwen wrote:Takodjer mislim da je velika nepravda ucinjena Flash Gordonu, koji je po meni odlican film...
Mora da si ga gledao jako mlad... :)
Gluma osrednja, sve ostalo odli?no. U ?emu je problem?
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Primje?ujete li kako na listi promašaja vrh uvjerljivo drže filmovi francuske produkcije? I to zasluženo, rekao bih. Dok je francusko-belgijska strip scena jedna od najpriznatijih u svijetu, filmovi su im katastrofalni.
Na listi najuspješnijih, jedino bih zamijenio Batman Begins i prvog Batmana. Oba filma su mi odli?na, ali samo prvi ima kultni status.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ja ina?e Glla kao (glazbenog) kriti?ara ne volim, ali ovdje je dosta u pravu s obje liste. Cak bih se slozio, osim za Dicka Tracyja. Prva tri mjesta najboljih se svakako slaĹžem. Jedino mislim da je zaboravio neke stripove... Npr. ja bih stavio Hulka uz ova tri kao najbolje. A Modesty Blase ima i gora, ova do lani koju je Tarantino producirao, izasla je na DVD-u kod nas.
Flash Gordon je tu pomalo nezasluzeno na listi najgorih, Gall bi trebao razlikovati trash od istinski loseg filma. Flash Gordon je trash, ali Iznogud je istinsko sme?e od filma.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Po meni je Flash Gordon onakav kakv Flash Gordon kao strip jest. Daredevil film je sranje kakvo treba pove?alom tražit. Batman Begins mi je kao film potpuno nepotreban, ne nudi mi apsolutno ništa a i nije takvo sme?e da bih ga smatrao trashom, jedno rije?ju - sranje. Asterix i Kleopatra u sebi imaju neke od famoznih provala (kad se centurion okre?e na planini i gleda u daljinu i krene Imperijalni marš, ...). :headbang:

Istina postoje ekranizacije i postoje ekranizacije, i jednostvano se ne mogu gledati bas tako crno bijelo.
Last edited by Sandman on 22 Sep 2005, 09:10, edited 1 time in total.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ja bih jos dodao Elektru negdje pri vrhu promasaja
kad smo kod toga i Daredevila
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Frajer uop?e nije shvatio Flash Gordona. To je "trash" koji je snimljen s idejom da bude trash. I sve te fore, papirnati brodovi i ljudi s krilima, sve je to mi[?]ljeno kao parodija. I kao takav je izvrstan. Samo, to naravno treba skuĹžiti.
A. Ziljak
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

OK kao prvo imajte u vidu da je kao i uvijek kod ovakvih stvari u pitanju Gallov osobni izbor, a svaki osobni izbor u pravilu više govori o onome tko ga je napravio nego o onome što je izabrano.

Drugo ja'b osobno na listi volji vidjeti i:

- Leejeva Hulka
- Harvey Pekar /Paul Giamattijev American splendor
- Možda ?ak i prvog Bladea i prve MiB

:blob:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Najve?i promašaji:

3 ? Asterix i Kleoparta (2002.) - ovo francuski simpa :iconbiggrin:
4 ? Asterix protiv Cezara (1999.) - i ovo
8 ? Flash Gordon (1980.) - sramota, pa ovo kultni film


Najuspješnije ekranizacije:

previše se tu batmana zguralo, nema hulka, daredevil sux ass


ukusi su kupusi
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

ma definitivno je daredavil jedna od boljih ekranizacija, kao i flash gordon i x man i jedinica i dvojka. elektra definitvno bi trebala u?i u izbor najboljih.
meni se osobno hulk ne svi?a, i nemrem ga odgledat do kraja bez da ne zaspim.
Post Reply