Matrix Revolutions

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ban wrote:Sila. Ne znam jesi uocila pistolje sto ih nosaju klerici i policija :)
Kakva sila? Nisam primjetila da se govori o nekoj vanjskoj sili. A za provo?enje prisile treba puno osje?aja i junaci ih pokazuju. Tako?er i za pokoravanje sili (pi[?]toljima) potrebna je emocija, i to prili?no snaĹžna - strah. No dobro, uzmimo da se boje samo oni koji su prestali uzimati drogu i da zanemarim logi?ke gre[?]ke - onda film shav?am ovako:

Eqilibrium je dru[?]tvo ne slobode i mira (to su parole za mase koje uzimaju drogu), ve? diktature Oca, dijela klerika i policije. Oni osje?aju, a ostale drĹže u pokornosti uz pomo? ne-osje?anja. (Npr. "Otac" i drugi partner glavnog junaka su pokazali puno emocija). Glavni junak otkriva tu diktaturu (kada mu se slu?ajno razbije ampula s drogom) i po?inje se buniti protiv diktatora za pravo da i on osje?a, samo [?]to za razliku od njih Ĺželi pozitivne emocije.

Dakle, ako film shvatim kao parodiju na ljudske diktature i licemjerje diktatora, onda ima smisla.
:sleg:
Cudi me kako nije iz Mi preuzeo imena u obliku sifara.
Ĺ to je MI?
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Meni se Ekvilibrij baš i ne svi?a tak jako. Pre brutalna budu?nost i opis svijeta za moj ukus. Dodouše svidje mi se što sve klerik šatro može u?initi i filozofija borbe mi je skroz cool, ali film u cjelini... kaj ja znam.. ocjena: jedna sušena srdela.

Ali za onaj zadnji fajt i ma?evanje... e to me spalilo, odli?no izrežirano i svi?a mi se.

A za Matrix... jedna užasna nelogi?nost... agent Smith dobija/otima/uzima o?i od Oracle, što bi zna?ilo da vidi sve poput nje i naravno zna budu?nost... a kako je Agent ipak samo stroj, trebao je onda odustat od daljnje borbe pošto je vidio da Neo sve riješi na kraju. Eto, a ima još nekih nelogi?nosti no ova me stvarno pika skroz na skroz.
<_<
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Kakva sila? Nisam primjetila da se govori o nekoj vanjskoj sili.
Pa sila oruzja koju provodi diktator.
Klara wrote: onda film shav?am ovako:
<cut>
Dakle, ako film shvatim kao parodiju na ljudske diktature i licemjerje diktatora, onda ima smisla.
Mislim da si ga dobro shvatila :)
Ĺ to je MI?
<a href='http://alef.netfirms.com/books/11848.htm' target='_blank'>Knjiga Jevgenija Zamjatina</a>
Post Reply