Peticija za otkup kvalitetnog SF-a

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Peticija za otkup kvalitetnog SF-a

Unread post by Ire »

Preneseno s hr.rec.sf:
Dvadesetak dana prije kraja Enterprisea, prije kraja Star Trek ere na HRTu, ono što ?e i bakice s tržnice htjeti pogledati, doga?a se da ljeto završava, a tolerancija prema vampirskim terminima nestaje. Pitanje je, što dalje?
U vidu toga, Star Trek Centar je odlu?io poduzeti akciju u cilju širenja SF kulture u Hrvatskoj, te apelira na SVE ljubitelje SF-a da objave ovu vijest svakih par tjedana na njihovim internetski stranicama, forumima na kojima borave, newsgrupama, i tako dalje, kako bi se izvršio pritisak na HRT, te
postiglo sljede?e.
Naime, svi približno zainteresirani za SF pozivaju se da OVDJE DAJU SVOJ GLAS za otkup StarGatea, Farscapea, te Battlestar Galactice, ili za repriziranje Star Trek: The Next Generation (subotom) i Star Trek: Deep Space Nine (nedjeljom) u 23:00, u STABILNOM TERMINU.
Ako nekome fali motiva ili akciju ne shva?a ozbiljno, neka se pobliže upozna sa tretmanom Hrvatske Radio Televizije prema Star Treku, a zasigurno i SF-ovima koji nadolaze. Hvala na odazivu!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

istina je da ja ne bih imala živaca za prepucavanje s HRT-om, svaka ?ast onima kojima se to da .. al najmanje što mogu u?initi je potpisati peticiju :uzdravlje:

pro?itala sam ono pismo predstavnika HRT-a za odnose s javnoš?u, pa me žacnula ova re?enica:
... iako cijenimo svakog svojeg gledatelja, ne može se zanemariti podatak da Zvjezdane staze prati otprilike oko 2-3% gledatelja u Republici Hrvatskoj (pretpostavka je da je to i realan pokazatelj broja ljubitelja SF-a uop?e) ...
zanima me mišljenje forumaša o toj pretpostavci ..

:scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Defiant
Ewok
Posts: 14
Joined: 18 Sep 2004, 23:21

Unread post by Defiant »

ta izjava je ravna onoj da Walker svaku vecer gleda 25% RH... :iconbiggrin: :x :iconbiggrin: :!: :iconbiggrin: :headbang: :dontknow:
Image
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Dakle, da se ponovim: mogli ste napraviti peticiju tako da se osoba ne mora prethodno u?lanjivati na forum.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Defiant wrote:Walker svaku vecer gleda 25% RH
gle to uop?e ne želim komentirat
Instant Geek. Just Add Coffee.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

aaaaaagggrrr
imam problema sa registracijom :x ,to sigurno gali? sabotira :!: ,ali budm ja ve? to sredio :mrgreen:
sorry zbog gramatike
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

možda je stvar u ovom ..
Vaš nadimak je pripravan za korištenje - njegovu
aktivaciju i pridružene mu podatke treba odobriti
administrator Foruma. O tome ?ete dobiti obavijest
na elektroni?ku adresu koju ste naveli prilikom
registracije u razumnom roku unutar radnog vremena
administratora.

Molim Vas da zapamtite Vašu zaporku jer je
kriptirana i ne može Vam biti ponovo poslana.
Ukoliko zaboravite zaporku, možete zatražiti novu.

Hvala Vam što ste se registrirali.
sa?ekuša :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
Defiant
Ewok
Posts: 14
Joined: 18 Sep 2004, 23:21

Unread post by Defiant »

Miles wrote:Dakle, da se ponovim: mogli ste napraviti peticiju tako da se osoba ne mora prethodno u?lanjivati na forum.
sve u svoje vrijeme... trenutno je najbolji izbor upravo njihov forum, jer je tamo zapravo jedino prisutan netko tko bi moga obavijestit o peticiji urednike (novi mod, koliko toliko prisutan)... Milnovic (urednistvo nekad STCa) je jednom organizirao peticiju tvog tipa, pa nije imala nikakva ucinka. :dontknow:
Image
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Mislim da po?nem offtopi?ariti, ali kako oni uop?e znaju tko [?]to gleda? Koliko ja znam, mene nitko ni[?]ta nije pitao...
At last, the stars are finally right...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Tipi?no hrvatski. Toliko su glupi da ne mogu shvatiti da nije istina da oni daju lo[?] termin ST-u jer ga gleda samo 2% ljudi, nego: samo 2% ljudi gleda ST jer mu oni daju lo[?] termin.
Walker je tu pokazatelj: ima stabilan termin, de facto prime time za jednu seriju. ?ak i Seaquest ima stabilan termin ([?]to me nije natjeralo da vidim ijednu epizodu).
Za mene je 23 h (pribliĹžan *stalan* termin Walkera) itekakav prime time. Nek stave ST redovito i to u 22 ili 23, pa nek vide onda kolika mu je gledanost. A nek stave Walkera u 3 ujutro pa nek vide njegovu.
Tkogod da je rekao ovo o gledanosti, taj je bezobrazni kreten.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja znam more ljudi koji nisu ljubitelji SF-a (ne u smislu da bi uzeli neku SF knjigu u ruku i ?itali), ali rado pogledaju ST na TV-u. to je pitko, to je zabavno i zato što se radi o SF-u ne zna?i da samo ljubitelji SF-a to gledaju. naravno, postoji tzv. ciljana publika, ali se pritom zaboravljaju i oni kojima ST nije omiljena serija ili emisija, ali ga ipak pogledaju.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

... ukoliko na njega nalete, naravno :iconbiggrin: :!:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Defiant
Ewok
Posts: 14
Joined: 18 Sep 2004, 23:21

Unread post by Defiant »

upravo tako... ja danas u skoli ostao u cudu kad ekipa pocela pricat kako im je VOY najbolji ST (gimnazija)... mislim, vidi se da ne znaju puno, ali im nije ni odbojno, pa je ovo sto se prica bas prepuno predrasuda i ograniceno

samo nam fali big brother na HRTu... :x
Image
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ima ljudi kojima je Sf glup ali ne propuštaju Star Trek. Imam dvojicu prijatelja koji redovno gledaju seriju a nisu nikakvi sf fanovi.
Post Reply